Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaela Lejsková
Michaela Lejsková
Vloženo 25. 9. 2017
Líbí se mi

Filmové setkání Medvecké, Vašuta a Nesvačilové

Michaela Lejsková
Michaela Lejsková
Vloženo 25. 9. 2017
Líbí se mi
Filmové setkání Medvecké, Vašuta a Nesvačilové

Filmové setkání Medvecké, Vašuta a Nesvačilové

Pátek v Novém Městě nad Metují přinesl příslib romantiky spolu s příjezdem protagonistů filmu Miluji tě modře Denisou Nesvačilovou, Tatianou Medveckou a Markem Vašutem. Společnou besedu po promítání filmu vedl moderátor Michal Jančařík.

Tatiana Medvecká, která hraje ve filmu maminku, si vyzkoušela poněkud alternativní polohu života, jak popisuje: „Postava, kterou hraji, tak tíhne k alternativním vědám a budhismu, což já v obyčejném životě vůbec, tak jsem si to alespoň vyzkoušela. Co jsem si ovšem nevyzkoušela je řízení auta. Ačkoliv mám řidičský průkaz, tak vůbec neumím řídit auto a scénu, kde jedu autem, za mě zaskočila jiná dáma s parukou. Divák to samozřejmě nepozná.“ Přes vytížení a neúčast na premiéře neměla herečka možnost vidět film dřív, než na Festivalu komedie v Novém Městě nad Metují. „A tak to prostě je, nikdo vám neřekne pojď se podívat, jak jsme to sestříhali, toto je výsledek. Jak celé natáčení dopadne, to my herci vždy vidíme až v tom kině spolu s divákem,“ dodává Tatiana Medvecká, která je fanynkou české komedie, zejména filmu Světáci.

Představitelka hlavní role Denisa Nesvačilová si nedělá naděje, že diváci budou pukat smíchy a narovinu předeslala, že film je spíše o inteligentním humoru a opravdu romantický. Přesto jeho cílem je i pobavit a zlepšit divákovi náladu. Program festivalu je poskládaný tak, aby zapojil i ty nejmenší a to je také parketa mladé herečky. „Několikátým rokem jezdím učit děti na herecké filmové tábory, letos jsme s dětmi jeli poprvé i k moři do Chorvatska, kde jsme zkoušeli Erbenovu Kytici a na začátku října mě čeká předčítání pro děti v Ostravě,“ líčí své aktivity Denisa Nesvačilová, která prozradila že nemá jen herecké, ale také taneční ambice a jednou by si také s chutí vyzkoušela taneční střevíce v soutěži Star Dance.

Marek Vašut dorazil do Nového Města nad Metují, který se k delegaci připojil. Role ve filmu nebyla velká, ale jak se říká, není malých rolí, je jen malých herců. Marek Vašut s pokorou zdůraznil: „Jen výjimečně se stane, že zavolá režisér a řekne, toto je role pro tebe. Žijeme ve světě poptávky a nabídky. Opravdu platí pro velkou většinu rolí, že je potřeba jít na konkurz a na ty já stále chodím, stejně jako v roce 1965, kdy jsem šel na svůj první do filmu Káťa a krokodýl. Vysněnou roli nemám, nechávám role přijít a sehrávám se s nimi. Co v české komedii postrádám jsou kvalitní scénáře, které se psali v době natáčení filmů jako Kdo chce zabít Jassii, Limonádový Joe… Jsem starší člověk, který spíš vzpomíná, než se dívá do budoucnosti. Každopádně rád se nechám překvapit dobrým scénářem. Nás herců je mnoho, ale scénáristů jako byl třeba geniální Jiří Brdečka, těch je po čertech málo,“ komentuje Marek Vašut.

Doprovodný program pátečního festivalového dne byl složen z aktivit v parku za Sokolovnou, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet Slackline a frisbee, v kavárně Cheers byla hostem Denisa Nesvačilová, která trhla rekord v nejdelší besedě a největším počtu hostů a před Kinem 70 se konal hudební program který tvořili Godot, exhibiceS lackline Olomouc a Kofe@vlna.

Program, vstupenky, filmy či fotogalerie, to vše přehledně najdete na nových internetových stránkách www.festivalkomedie.cz a Facebookových stránkách https://www.facebook.com/festivalkomedie/  

Pořadateli festivalu jsou Městský klub Nové Město nad Metují a Město Nové Město nad Metují. Festival probíhá s podporou Královéhradeckého kraje a pod záštitou hejtmana PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D.

Foto: festivalkomedie.cz  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 11. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 20. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 1. 2020

paráda

Odpovědět
Glady
Glady 27. 9. 2017

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 069
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.