Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

KamilaK
KamilaK
Vloženo 8. 8. 2019
Líbí se mi

Eva Pilarová dnes slaví krásné 80. narozeniny

KamilaK
KamilaK
Vloženo 8. 8. 2019
Líbí se mi
Eva Pilarová dnes slaví krásné 80. narozeniny

Eva Pilarová dnes slaví krásné 80. narozeniny

Eva Pilarová je česká zpěvačka. Trojnásobná vítězka čtenářské ankety Zlatý slavík v kategorii zpěvaček.

Zpívala už od dětství, a to i vážnou hudbu. Koncem 50. let začala na brněnské JAMU studovat operní zpěv, zároveň v té době vystupovala v divadle Večerní Brno. Po roce studia, v roce 1960 však JAMU opustila a nastoupila do pražského divadla divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr a kde se záhy prosadila jako výborná zpěvačka.

V roce 1962 na krátký čas odešla zpívat do Divadla Rokoko, ale už v roce 1964 se vrátila zpět do Semaforu. V tomtéž roce si také ve filmu Kdyby tisíc klarinetů zahrála roli (coby výrazná sboristka dívčí školy - spolu s Naďou Urbánkovou a dalšími) sice drobnou, ale s úžasným duetem s Karlem Gottem (píseň Je nebezpečné dotýkat se hvězd).

Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, zpívala ale i s Karlem Gottem a dalšími zpěváky. V době normalizace nemohla jezdit na západ - zde sehrála svou roli emigrace jejího prvního (Milan Pilar) i druhého (Jaromír Mayer) manžela; v roce 1977, aby vůbec mohla i nadále vystupovat, podepsala tzv. Antichartu.

Je to zpěvačka obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem - sopránem o rozsahu tří oktáv, oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientuje především na žánrovou oblast jazzu a swingu. I když je stále vynikající zpěvačkou, přece vrchol její kariéry spadá do 60. a 70. let; dnes patří právem k pěveckým legendám s neoddiskutovatelně jedním z nejlepších hlasů, jaký vůbec česká pop-music kdy měla.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 10. 8. 2019

Přeji vše nejlepší.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 10. 8. 2019

hudlenka
hudlenka 9. 8. 2019

Paní Eva vždy miloval můj tatínek (a maminka na ni trochu žárlila), všechno nejlepší paní Pilarová

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 9. 8. 2019

KamilaK
KamilaK 8. 8. 2019

Všechno nejlepší

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 926
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.