Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 14. 9. 2014
Líbí se mi

Editorial šéfredaktorky: Následujte zvědavost

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 14. 9. 2014
Líbí se mi
Editorial šéfredaktorky: Následujte zvědavost

Editorial šéfredaktorky: Následujte zvědavost

Pondělní editorial Jany LeBlanc o tom, proč je hledání vášně zrádná rada a co dělat místo toho.

Milé ŽENY s.r.o.,

tento týden jsme se v naší anketě ptaly, čím si uděláme radost na podzim a v zimě. 

Já se kromě půlmaratonu těším teď také na setkání se spisovatelkou Elizabeth Gilbert, autorkou bestselleru Jíst, meditovat, milovat. Elizabeth minulý týden zaplnila americké noviny, když si v rámci svého projevu na konferenci o lepším životě dovolila tak trochu oponovat řadě koučů světa, jež radí následovat svou vášeň, protože jedině tak budete v životě šťastná. Myšlenka je to krásná, říká Elizabeth, ovšem za předpokladu, že takovou vášeň máte. Když ne, je ta rada vlastně hrozně frustrující. A navíc to vypadá, že všichni kolem vás už tu vášeň našli, jenom vám se tohle zásadní životní poznání pořád nějak vyhýbá. A tak se cítíte den ode dne hůř a hůř, vstáváte s myšlenkou, že třeba už dnes, uléháte s tím, ža zase nic a kdykoliv se podíváte kolem, sžírá vás, že ačkoliv všem ostatním se to evidentně daří, vy na to pořád ne a ne přijít.

Pokud to máte stejně, radí Elizabeth, pak se na všechny ty řeči o vášni vykašlete a zaměřte se něco dosažitelnějšího - na svoji zvědavost. "Vášeň je výjimečná. Je to záležitost na jednu noc. Není trvalá. A je spalující. A - umí spálit! Nemůžeme ji mít každý den," říká. Naproti tomu zvědavost, kterou Gilbert popisuje jako „silnou touhu něco poznat nebo dozvědět se“ – ano. Zvědavost je totiž podle spisovatelky dána každé z nás bez toho, abychom ji musely složitě hledat nebo platit odborníkům za to, aby nám s tím pomohli, pokud se nedaří. "Následujte svou zvědavost. Možná vás dovede k vaší vášni. A možná k ničemu jinému než krásnému životu naplněnému tím, co vás skutečně zajímá místo letitého hledání toho, co by třeba mohlo."

Zajímavá myšlenka od zajímavé ženy. A asi na ní vážně něco bude, když mě moje zvědavost dovedla až k setkání s ní.

 

Mimochodem, když jsme u té zvědavosti, předpokládám, že už jste si všimly, změnily jsme pro vás hlavní menu na tomto webu. Změny jsou ještě v procesu, každopádně chceme, aby pro vás stránky byly srozumitelnější a nově příchozím ženám jasnější, kdo vlastně jsme a co děláme. V menu je nově rubrika Móda a styl, Inspiruj (se) se přesunulo do Magazínu, který najdete v levém dolním rohu. Společně s novým menu odstartoval také Evy připravovaný projekt "Výchova podnikatelek v Čechách". No a jestli vás právě tímto směrem teď táhne vaše zvědavost, pak - stačí jen kliknout sem.

Krásný týden,

Vaše Jana

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Dee
Dee 10. 1. 2015

Odpovědět
gustawka
gustawka 25. 10. 2014

líbí se mi to

Odpovědět
Věra3
Věra3 3. 10. 2014

zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.