Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 21. 7. 2014
Líbí se mi

Editorial šéfredaktorky: Na plný plyn

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 21. 7. 2014
Líbí se mi
Editorial šéfredaktorky: Na plný plyn

Editorial šéfredaktorky: Na plný plyn

Šéfredaktorka Jana LeBlanc o inspiraci, která ji donutila vypnout sporák.

Dnes je populární orientovat se na přítomnost. A taky množství. Všechno je třeba začít teď hned a ve velkém. A že na to nemáte, vzdělání, peníze, odvahu, energii, chuť, cokoliv to už … je tak nějak vedlejší, všimla jste si? Dělat toho hodně, dělat to všechno na plný plyn a dělat to hned, se stalo mantrou, která nám přinést úspěch a štěstí. Kolikrát mám pocit, že když někdo prohlásí, že něco udělá později nebo počká, nebo že začne v malém, lidé kolem se tváří, jako by se dotyčný právě rozhodl promrhat život.

„Jak že to teď všechno nezvládneš? To je ale musíš zvládnout!“ Když nám to neříká šéf, kamarádka nebo o tom nečteme v časopisech, říkáme si to samy. Když to zvládají ostatní (a s dětmi!), zvládnu to přece taky, dušujeme se, zatímco u dodělávání prezentace mícháme večeři, zapínáme pračku, telefonujeme s kamarádkou, kojíme a tak všelijak dál. Když si pak jednou za čas pod tíhou nějaké dobré rady uvědomíme, že mezi tím vším odškrtáváním harmonogramů nemáme žádný život, který by nám dělal radost, objednáme se na kosmetiku, abychom se z ní druhý den odhlásili, protože nestíháme. Pro okolí jsme za hrdinky (kdybych toho zvládla tolik co ona!) samy se sebou ale nemůžeme žít. 

Minulý týden jsem potkala ženu, která na tom byla úplně stejně. Šila na sebe jeden bič za druhým, padala na pusu, ovšem dušovala se, že na všech plotýnkách jejího sporáku lze konstantně udržet šestku. A nevyhořet. Myslela si to tak dlouho, dokud pod ten sporák nespadla. Když se pak probudila v nemocnici, zjistila, že dělat všechno na plný plyn a hned, aby člověku náhodou něco neuteklo, je hloupost. Jak mi pověděla, v životě jsou určitá období, kdy musíme jedno nebo druhé udržovat jen na malém plamenu, případně sporák na chvíli úplně vypnout a jít se - třeba najíst do restaurace. A klidně i chvíli počkat, než se ho rozhodneme znovu nahodit. Pomůže nám to rozdmýchat plamen mnohem větší zítra, pozítří, za týden nebo za rok. Nemoderní, ale k zamyšlení, co říkáte?

Tolik můj příspěvek do dnešní ankety o inspiraci, o které se víc dočtete zde.

A to zdaleka není všechno, co pro vás chystáme.

Pohodový týden,

Vaše Jana

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
benca
benca 28. 6. 2016

navarit na dva dni

Odpovědět
konatovka
konatovka 14. 2. 2015

Stanovila jsem si svoje priority a těmi se řídím a daří se mi.

Odpovědět
Dee
Dee 10. 1. 2015

Super, děkuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.