Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 21. 9. 2014
Líbí se mi

Editorial šéfredaktorky: Můj víkend s Oprah

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 21. 9. 2014
Líbí se mi
Editorial šéfredaktorky: Můj víkend s Oprah

Editorial šéfredaktorky: Můj víkend s Oprah

Jana LeBlanc strávila víkend s Oprah Winfrey a jejími hosty. Jaké to bylo?

Část pátku a celou sobotu jsem strávila v bezprostřední blízkosti americké ikony Oprah Winfrey a jejích hostů na konferenci o "životě, jaký chcete". Za patnáct hodin jsem prožila tolik emocí, jako už dlouho ne: smála jsem se, že jsem skoro spadla pod svou židli ve Verizon Centru, cítila husí kůži i na kotnících, když Oprah vyprávěla, jak v patnácti pila bělidlo, aby potratila, a posbírala jsem skoro tolik energie jako ze cvičení. Na konferenci zazněla spousta zajímavých myšlenek i osobních pravd. Ale také klišé, z nichž už začínám být pomalu zmožena a nevím, jestli nedělají životy nás všech komplikovanější spíš než jednodušší.

Byla jsem na té konferenci jako novinářka a povídala si se spoustu žen, které jsou úspěšné, mají skvělý byznys, jakž takž hodného manžela i děti, skvěle vypadají, hodně čtou, ještě víc přemýšlí, jenom to celé není jaksi ono. Nejsou spokojené. Nejsou šťastné. A chtěly by být. Hledají všude. Kartářka, astroložka, kineziologie, psychologie, kurz osobního rozvoje, kurz jógy v Indii, knihy, Bible, víkendové semináře a lekce jako byla ta sobotní pod vedením ženy, která - zdá se - má všechno na světě. Kdo jiný než ona, černá Američanka narozená do polorozpadlé chatrče, v níž chyběla elektrika, voda, kde si prošla znásilněním, nechtěným těhotenstvím a tak dále až se stala jednou z nejmocnějších a nejobdivovanějších na celé planetě by měl mít recept na život, který chcete? Všechny ženy, s nimiž jsem v pátek a v sobotu mluvila, na sobě dřou jako koně. Vytrvale, odhodlaně, hledají, zkoumají, zkoušejí, pokládají si otázky a odpovědi si píší do sešitů, objevují jednu Ameriku za druhou a mají pocit, že za tou další už čeká vysněný život. Stojí je to hromadu úsilí i peněz. Nejlevnější vstupenka na seminář Oprah Winfrey stála 199 dolarů, tedy zhruba něco kolem čtyř tisíc korun. Atraktivní místa se pak prodávaly kolem 1000 dolarů, tedy za cenu přes 20 tisíc. "Teď tady cítím, že už se vážně něco děje, teď se mi otevřely oči," slyšela jsem v sobotu od řady z nich, když odpoledne opouštěly hokejovou halu v hlavním městě Ameriky, kde se akce konala. "Předtím jsem sama sobě hrozně lhala, ale teď už to vím a začínám jinak," říkaly další, pod paží mikinu s podpisem Oprah, krytem na telefon evokující lepší život a balíkem knih, které se prodávaly pod názvem Oprah´s Soul Library Pack (Knižní balíček od Oprah pro vaši duši) "jenom" za 80 dolarů.

Nemohla jsem si pomoct, ačkoliv sama nabitá energií, začalo mi z toho být trochu úzko. Neviděla jsem totiž konkrétní přesvědčivá tvrzení, ale fráze. Neviděla jsem ženy, které od zítřka začnou být šťastné a mít radost, ale především velký byznys, spoustu utracených dolarů a další víkend, kdy zatímco si povznášely ducha, život jim tekl mezi prsty. Tak rády by začaly žít ten, který chtějí, ale copak můžou, když musejí přečíst zhruba tisíc stran textů a hned příští týden je čeká další seminář s tou úžasnou mentorkou, kterou jim dnes doporučila Oprah? Tak rády už by začaly něco dělat, tvořit, ale ještě to nejde. Ještě je potřeba přemýšlet, studovat, rozvíjet se, přestože je vám padesát a o životě leccos víte – nebo vlastně ne? … teprve pak přijde ten úžasný krásný život, teprve pak se dostaví štěstí s ním spojené.

Nemám nic proti osobnímu rozvoji, kurzům ani megaseminářům pořádaným v hokejové hale, jako byl tento. Ostatně sama jsem odešla s popsaným blokem a vlastně příjemně naladěná. Ale musím dát za pravdu svému kamarádovi, který mi nedávno, když jsem si stěžovala, že "život je fajn, ale …" řekl: "Víš, co je největší problém všech dnešních žen včetně tebe? Že moc přemýšlíte. A taky hledáte odpovědi na otázky, na které odpovědi prostě neexistují, a trápíte se, když je nemůžete najít. Tak se na to vy … a běž běhat. Ušetříš a bude ti líp."

Přeji vám, ať tento týden alespoň něco z načerpaných mouder na absolvovaných seminářích převedete do praxe a cítíte se šťastné.

Budeme se vám ho snažit zpříjemnit vším, na co jste u nás zvyklé.

Vaše Jana

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
konatovka
konatovka 15. 2. 2015

Velmi pěkný článek.

Odpovědět
Dee
Dee 10. 1. 2015

Odpovědět
gustawka
gustawka 25. 10. 2014

je perfektní

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.