Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Czerneková
Jana Czerneková
Vloženo 23. 4. 2018
Líbí se mi

Dvě největší chyby při objevování talentu

Jana Czerneková
Jana Czerneková
Vloženo 23. 4. 2018
Líbí se mi
Dvě největší chyby při objevování talentu

Dvě největší chyby při objevování talentu

Dnes mě čekalo velké překvapení. A cítím nutkání to s Vámi sdílet. Díky tomuto překvapení mi došlo, jaké největší chyby my lidi při objevování talentu děláme. Možná už Vás to napadá.


Chyba č. 1 - Nehledáme jej

Je několik skupin lidí. Jedna skupina se hodně zajímá o osobní růst a jedince v této skupině zajímá, v čem jsou dobří. A tak svůj talent hledají. Další skupina o nějakém seberozvoji slyšela, ale je jim to tak nějak šumák, na co jsou dobří. A další skupina ani neví, že nějaký osobnostní růst existuje.

Pak je tu další skupina, která absolutně nemá páru o tom, že by nějaký talent na něco mohli mít. Možná Vás napadají další skupiny lidí, no necháme to tak, jinak by ten článek byl zase příšerně dlouhý!

Do jaké skupiny patříte Vy?

Předpokládám, že zrovna Vás toto téma aspoň ždibec zajímá, jinak byste tady teď nebyla a nečetla tento článek.

Je však mnoho, mnoho lidí, kteří svůj talent vůbec nehledají a tím svým talentem absolutně mrhají. To slovíčko "svým" jsem zabarvila červeně schválně. Protože chci Vám říct, možná pro někoho novinku - že talent má absolutně každý z nás. Bez výjimky.

Každý člověk na něco jiného. A nemyslím tím jen talent hraní ostatním na nervy! To se nepočítá. Ten máme totiž někdy opravdu každý. A pak jsou tu lidé, kteří svůj talent bohužel neviděli jako talent. Toto byl můj případ. A to (pro mě veliké) překvapení.

Žhavá novinka z Janina světa

Nesu Vám to ještě za tepla. Dnes jsem si procházela eBook Jak za 2 hodiny objevit svůj talent a poctivě jsem si vyplňovala tamní cvičení na objevení talentu. Během toho cvičení jsem si uvědomila, že mám vlastně už odmalinka talent na jazyky.

A koukám na to jako tele na nový vrata, protože jsem si to nikdy prostě vědomě neuvědomila.

První jazyk, který jsem se naučila, bylo naše nářečí ponaszymu, což je kombinace češtiny, slovenštiny, polštiny, němčiny a kdoví čeho ještě… Pro představu - Pražáci si myslí, že to je maďarština. Pak mě rodiče šoupli do české školy, kde jsem se velmi rychle naučila česky. Můj děda mě občas jako malou bral k němu na chalupu na Slovensko. Tam jsem si našla kamarádku a s ní jsem se bavila výhradně slovensky.

Pak jsem začala studovat němčinu. Na základce jsme měli bohužel jen jeden jazyk, takže jsem se angličtině vyhnula po celou základní školu. Němčinu jsem si velmi oblíbila. Na gymplu jsem už do styku s angličtinou přišla, ale z nějakého zvláštního důvodu jsem preferovala němčinu. Za to jsem koketovala s latinou. A k angličtině jsem cítila vyloženě odpor.

Odpor zmizel po nástupu na jazykovou školu. Na ní jsem zjistila, že angličtina je vlastně fajn. Pokud se jí učíte od člověka, který tu anglinu umí podat tak, že si ji prostě zamilujete.

Ale tento talent jsem úplně zazdila.

A to ze dvou důvodů - 1. brala jsem to jako samozřejmost, že mi ty jazyky jdou a za 2. protože jsem lempl. Ráda se s Vámi budu bavit na rovinu.

A to „lemplovství“ se pojí s druhou největší chybou při hledání talentu.


Chyba č. 2 - Nerozvíjíme ho

Talent je nám k ničemu, pokud jej nepilujeme do dokonalosti. Pokud se mu vůbec nevěnujeme. Můžeme mít talent na cokoliv chceme. Ale když ho nebudeme rozvíjet a stále se v tom zlepšovat, tak budeme stejně průměrní, ne-li horší, než ti, co na to talent nemají, ale tváří se, že mají.

Však se podívejte na mě. Mohla jsem umět už tolik jazyků! A neumím ani jeden pořádně. Teda kromě češtiny, na té si dost zakládám.

Ale to hodlám změnit! Rozhodla jsem se, že se konečně pořádně zaměřím na studium angličtiny a také na studium polštiny. Nemám přece polské příjmení jen tak, ne?


A co Vy? Můžete být v něčem absolutně skvělá! Tím, že máte na něco talent, půjde Vám jeho rozvíjení lépe oproti těm lidem, kteří talent na to nemají.

A víte vlastně, v čem jste skvělá?

Objevte to. Můj eBook Vám v tom může velmi pomoci. Tak jako dnes pomohl mě.

 


S Láskou, Vaše Jana Czerneková


 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivana Navrátilová 1. 12. 2020

Zajímavý článek. Mně vždycky doma nutili k učení cizího jazyka, protože jsem na to vždy měla talent. Nakonec jsem do toho fakt šlápla a teď dělám učení angličtiny online. Mimo jiné svým klientům doporučuji českou aplikaci DuoCards, která perfektně učí slovíčka. https://duocards.com/cs

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 4. 2018

zajímavé

Odpovědět
Jana Czerneková
Jana Czerneková 24. 4. 2018

sipeji
sipeji 24. 4. 2018

tady je to velmi těžké, stačí jedna malá chyba a talent může být zadupán do země...

Odpovědět
Jana Czerneková
Jana Czerneková 24. 4. 2018

To mi povídejte... Sama mám s tím zkušenost. Naštěstí nikdy není pozdě...

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 128
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.