Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 24. 4. 2017
Líbí se mi

Dovolená týden pod stanem, týden v luxusním hotelu. Skvělá kombinace! Proč?

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 24. 4. 2017
Líbí se mi
Dovolená týden pod stanem, týden v luxusním hotelu. Skvělá kombinace! Proč?

Dovolená týden pod stanem, týden v luxusním hotelu. Skvělá kombinace! Proč?

 

Všimli jste si, že se zase vracejí outdoorové aktivity včetně kempování? To je moc dobře. Protože jsme myslím už trochu zlenivěli a stáváme se zhýčkanějšími a to nám příliš nesvědčí.

Navíc rozvoj technologií je tak turbulentní, že množství vychytávek a kvalitních materiálů stejně většinu toto „nepohodlí“ eliminuje. Samozřejmě klasičtí trempové po ničem takovém obvykle nesáhnou, ale rodina s dětmi, či již starší lidé, pro které je přeci jen určitá míra pohodlí i nutností, všechny tyto vymoženosti ocení.

Co je však to hlavní, je pobyt v přírodě. Kontakt s přírodou je mnohem intenzivnější když nás vlastně dělí „jen ta plachta stanu“. Snídaně v trávě má své neopakovatelné kouzlo. Večery s kytarou u ohně, opékání buřtů a to vše korunované noční oblohou nezatíženou světelným smogem.

Kempování má své kouzlo

Kempování nás naučí i určité míře efektivního balení. Nemáme tam k dispozici celou šatní skříň či komodu. Ale opět jsou tady skvělé materiály, ze kterých máme většinu oblečení, nemačkají se, po přemáchnutí jsou hned suché. Skvělé sady nádobí, ze kterých je radost jíst i pít.

Prostě kempování má své kouzlo a pro děti je skvělým dobrodružstvím, zejména pro ty z měst, kde setkání s přírodou „na blízko“ nebývá tak časté a intenzivní. Tady se mohou i proběhnout louží a nic se nestane, jak osvobozující pro děti i rodiče.

Pro nás dospěláky je to příjemný relax od většiny civilizačních vymožeností, návrat k přirozenosti a archetipálním atributům (muž jde hledat klacíky do lesa na táborák, žena s nádobím sice ne k řece, ale do umývárny).

Dovolená v luxusním hotelu

Naproti tomuto způsobu trávení dovolené stojí luxusní hotel s kompletní welnessem. Dopřejme si ho! Po týdnu u řeky či rybníka ve stanu to bude skvělá protiváha. Necháme se hýčkat, dopřejeme si kompletní servis a skvělé jídlo a pití.

Naše tělo i duše ocení to, co nemáme po většinu roku, tedy: „Já nemusím vůbec nic dělat“. Za tímto výrokem se samozřejmě skrývá mnohem více. Neznamená, že proležíme celý den v hotelu nebo u hotelového bazénu (ale může být). Znamená, že vstaneme, kdy chceme, v klidu si dáme snídani, pak se rozhodneme, co podnikneme, ale každopádně si to užijeme.

Luxus má své pozitivní i negativní stránky. Ale tou pozitivní je, že pokud si ho dopřáváme v rozumné míře, přináší nám radost a uvolnění. Krásné a fungující věci jsou totiž prospěšné. Luxus ve formě několika hvězdičkového hotelu je výdobytek civilizace. Ale luxusem může být i zcela obyčejná věc nebo také jen čas. Prostě to, co si nemůžeme běžně dopřát.

Vyzkoušejme tedy co je pro nás větším luxusem - pobyt v přírodě nebo v luxusním hotelu? Možná ještě něco jiného?

Pokud si můžete dopřát obojí, vřele doporučuji. Život potřebuje rovnováhu a zážitky jsou tím, co mu dodává na plastičnosti. A právě díky dvěma pólům se nám pak lépe hledá střed. Následně se dostaví pocit, že žijeme naplno, že máme svůj život ve svých rukou a také že máme právo volby. Toto vše je důležité pro spokojenost a radost ze života.     

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Amanda
Amanda 26. 4. 2017

Proč ne

Odpovědět
k.eva
k.eva 24. 4. 2017

stanování je fajn

Odpovědět
Gabill
Gabill 24. 4. 2017

stanovacka je fajn, ale s detmi si ju uz neviem velmi zivo predstavit. To uz vyberam radsej ten hotel.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 4. 2017

pod stan už nemohu...i na dovolené si vybíráme místa s dobrými postelemi...jsme už starší lidé, tak je pohodlí kvalitní matrace potřebné...i když ani v hotelích nebo penzionech vždy není jsité

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 361
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.