Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 14. 3. 2019
Líbí se mi

Dejte vale negacím a špatným zprávám. Čím plníme svůj vnitřek během dne má vliv na kvalitu našeho života

Michaella
Michaella
Vloženo 14. 3. 2019
Líbí se mi
Dejte vale negacím a špatným zprávám. Čím plníme svůj vnitřek během dne má vliv na kvalitu našeho života

Dejte vale negacím a špatným zprávám. Čím plníme svůj vnitřek během dne má vliv na kvalitu našeho života

Jen otevřeme ráno oči a první myšlenka je na práci, domácnost a vše, co musíme udělat. Už zase práce, už zase ráno a už zase povinnosti. Venku prší, v kuchyni čeká nádobí, už zase se musí vyprat, jít na nákup a vyvenčit psa.
 
Mrkneme na internet a na nás se navalí plno špatných zpráv o tom, že ten a ten umřel, spadlo letadlo, havaroval autobus, orkán strhal střechy a odřízl půl republiky od elektřiny. A tak se to děje každý den a celé roky do sebe vstřebáváme samé negativní zprávy z různých zdrojů. 
 

Vše, čím naplníme svůj vnitřek má vliv na náš život a jeho kvalitu

 
Po ránu je správnou a základní myšlenkou poděkování za další nové ráno. Není úžasné vědět, že se můžete znovu probudit a nadechnout? A o to větší radost přináší zjištění, že se spolu s námi probudil i zbytek rodiny. 

Vstávat s pozitivní myšlenkou je lepší, než se hned ráno naplnit nechutí a negací

Jdete ven a hned posloucháme negace. Stačí se jen zaposlouchat, o čem se lidé venku mezi sebou baví. A víš, že ta a ta si zlomila nohu nebo přišla o práci? A zemřela ta zadlužená zpěvačka, znala jsi ji? Ach jo. Proč si nepředáváme jen pozitiva a nemluvíme o kladných věcech, zážitcích, zprávách? Možná proto, že neumíme mít radost z hezkých věcí a neumíme se o ně dělit. Ale to je špatně!
 
 

Náš mozek potřebuje ke zpracování hlavně dobré zprávy

Kdy se budete usmívat a budete mít radost? No přece, když uslyšíte hezké informace. Dělme se o radostné zprávy, předávejme si navzájem dobré a kladné myšlenky!
 
Jelikož pracuji z domu, tak se nejvíce špatných informací ke mně dostává přes internet a televizi. Přepínám kolikrát programy a toužím po relaxačních věcech, ne po vraždách, kriminálních případech, hádkách, problémech z rodin, zprávách o neštěstích z terénu. Zůstávám na komediálních seriálech, ale i tam se pořád hádají a řeší nesmyly. Nekupuji noviny, nečtu bulvární časopisy, nejsou pro mě pozitivní. Televizi často vypínám nebo vůbec nezapínám. Vím, že vás je hodně, kteří televizi vůbec doma nemáte.  
 
Negace nám postupně dokáže rozkládat osobnost, způsobuje zármutek, nespokojenost a spouští stres a depresi. Živí ji přísun špatných informací, způsobená neštěstí, nezdar, problémy jiných a přichází ztráta jistoty. 
 
 

Vypněte od přísunu těchto věcí a informací!

 Odtrhněte se od přísunu takové špíny. Mít přehled co se kde stalo je v pořádku, ale už není normální denně hledat jen zprávy o neštěstí a předávat to dál. Vyzkoušejte den osobní svobody bez internetu, novin, drbů a televize. 
 
  • Dejte si za cíl najít na každém dni pozitiva a mluvit o tom. 
  • Hledejte klad a přínosné, povzbuzující věci. 
  • Budujte svůj život na lásce, radosti, spokojenosti, v očekávání hezkých situací a věcí.
  • Chtějte změnit způsob myšlení a směr své touhy. 
  • Rozdávejte kolem sebe lásku a pozitivní, radostné věty.
  • Mluvte o sobě a druhých pozitivně a jen kladně.
  • Vyhněte se lidem, kteří mluví jen o problémech a pusobí na vás negativně.
  • Sledujte a čtěte méně stresujících zpráv. Nejlépe žádné. Získáte více osobní svobody a vnitřní radosti.
 
Hned ráno si řekněte nějakou pěknou větu třeba i sama sobě do zrcadla: "Mám se ráda a bude dneska opravdu krásný den." Cítíte ten příliv energie? Super, že? Nastartujete tak proces vnímání na pozitiva a krásu. Nebo svým dětem a partnerovi řekněte místo připomenutí svačiny a papučí : "Mám tě moc ráda a věřím, že budeš mít pěkný den a bude se ti dařit. Těším se na tebe, až přijdeš domů." 
 
Jste plní zla a negací? Udělejte uvnitř sebe restart a nastartujte se na příjemné a kladné informace pro každý nový den. Naplňte se hezkými pocity a informacemi. Špatných už bylo dost. Souhlasíte?
 
Je lepší říct, že jste byla ten den venku a objímala stromy a pozorovala nebe a rozkvetlou louku a těšila se na děti a manžela až přijdou domů. Než říct, že jste musela na velký nákup, utratila zbytečně hodně peněz a potkala Věru, která říkala, že Magda má nového chlapa, ale je to prevít, který ji určitě zahne s jinou. A že ji exekutor vybílil byt.
 
 

Když změníte své myšlení, změníte tím i svůj život

Uvědomte si, že vše negativní v nás roste díky médiím, internetu a lidem toužícím po senzacích a popularitě. Do zpráv se málokdy dává pozitivní věci, možná tak narození miminka slavným nebo uzavření manželství mezi celebritami. No, ale přiznám se, sama mám na čem pracovat.  
 
Záleží na nás, co k sobě pustíme a co ne. Čím se naplníme, tím budeme. Pracovat na změně svého myšlení je sice dřina, ale vyplatí se. Řekněte si - Stop špatným zprávám a přitáhnete pozitivní změny do svého života. 
 
 
Blogerka Michaella
(Zdroj fotek - pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Happy1
Happy1 14. 3. 2019

Ještě bych mohla přidat fakt, že v mnohých lidech zprávy o cizím štěstí, bohatství, slávě a třeba i postavě, drahých šatech nebo špercích apod. nevyvolá dobré pocity, ale naopak závist a pocit nedokonalosti či selhání. Samozřejmě to není správné, ale tak nějak to máme (samozřejmě ne všichni) v naší povaze.

Odpovědět
Michaella
Michaella 14. 3. 2019

Přesně tak, málokdo umí mít opravdovou radost z radosti a štěstí jiných.

Happy1
Happy1 14. 3. 2019

Článek je sice pěkný a je v něm dost pravdy i rad. Jen autorka zapoměla, že existuje řčení že: "Cizí neštěstí potěší". I to je jeden z důvodů, proč si lidé tak rádni "předávají" špatné zprávy o někom jiném. Potom mají sami radost, že jim a jejich blízkým se nic zlého nestalo a neštěstí si (pro tentokráte) sedlo na někoho jiného. A na toto jsme tady u nás opravdu mistři.

Odpovědět
Michaella
Michaella 14. 3. 2019

Děkuji za pěkný komentář. Máte pravdu, lidé se těší z neštěstí jiných.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 119
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.