Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenka Bandurová
Lenka Bandurová
Vloženo 29. 11. 2016
Líbí se mi

Co byste vzkázali svému šestnáctiletému JÁ?

Lenka Bandurová
Lenka Bandurová
Vloženo 29. 11. 2016
Líbí se mi
Co byste vzkázali svému šestnáctiletému JÁ?

Co byste vzkázali svému šestnáctiletému JÁ?

Mé drahé Já,

Je ti teprve šestnáct, ale už máš velké plány od té doby, co ses narodila. Jsi velký snílek, jak ti pořád říká otec. Nebuď zklamaná, když se ti nesplní jeden z Tvých největších snů, protože později si najdeš jiný, který tě bude mnohem víc naplňovat. Hlavně si užij chvíle se svou rodinou, a přáteli, protože všechno má svůj konec, byť si to t možná nemyslíš. Jednou se ti po těch chvílích bude stýskat, a už je nebudeš moct vrátit.

Nemysli si, že tvoje rodina je nejbláznivější na světě, protože záhy potkáš ještě bláznivější rodiny. Užij si svoje dětství a pubertu. Méně přemýšlej, více si užívej! Hlavně se moc netrap, že nejsi dost štíhlá! Protože za pár let si budeš klepat na čelo, proč sis to myslela. Když se totiž zpětně podíváš na své fotky z té doby, zjistíš, že jsi vždycky byla štíhlá, ale nevidělas to. Nos sukně, a šaty! Neboj se ukázat svou ženskost. Hlavně se víc věnuj škole, a vzdělání. (Láska ti neuteče) Budeš to mít v životě mnohem jednodušší! V hloubi duše už dávno víš, co chceš skutečně dělat. A ne, není to zrovna to, co si teď myslíš. K láska k hudbě ti sice zůstane navždycky, ale nakonec budeš chtít zasvětit svůj život knihám, a hlavně psaní. Proto jdi studovat nějaký obor, který má blízko k literatuře. Budeš pak šťastná, protože tě to bude nesmírně bavit.

Nemysli si, že když se ti narodí děti, tak tím celý život skončí. Neskončí, své sny si pořád budeš moct splnit. Pravda, bude to trochu těžší. Moje milé Já, už budu končit, ale ještě bych Ti chtěla říct pár důležitých věcí. Netrap se dlouho kvůli lidem, kteří za to nestojí. Nedávej nové šance těm, kteří tě opakovaně zradí, a těm, kteří si neváží tvého přátelství. Nenech se do nikoho využívat! Nesnaž se lidem, kteří tě nemají rádi zalíbit, nebudou tě mít totiž rádi nikdy! Zato ale budeš mít vedle sebe někoho, kdo Tě bude vždycky milovat, ať budeš jakákoliv! (Miluj ho z celého srdce) Možná to nevíš, ale jsi neskutečně silná! I když ti život nachystá spousty pádu, a ty už budeš muset brzo dospět, zvládneš to! Všichni o tobě budou pochybovat, ale ty v sebe věř, protože dokážeš velké věci. A ještě jedna důležitá věc nakonec.

Najez se do dobrého jídla, co hrdlo ráčí!  Přežírej se sladkostma, ještě jsi ve věku, kdy si to můžeš dovolit! Užij si to teď, ve svých šestnácti, protože ve třiceti už si to nebudeš moct dovolit.

Měj se hezky, a dej na mé rady! 

 S láskou Tvá Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 20. 1. 2018

Moje 16 leté já bylo teprve nedávno, ale i tak bych toho mnoho změnila.

Odpovědět
lemur
lemur 21. 6. 2017

Pěkné.

Odpovědět
Korálková Jane
Korálková Jane 30. 11. 2016

Tak já to měla hodně jinak. Můj vzkaz by zněl asi takto: "Neboj se, že budeš sama a všechno je špatně. Pravda je, že v sobě to má každý dobře, jen to musí přijmout jako dar. Navíc v sobě máš obrovskou sílu a chlap ti jí bude akorát brát, tak mu to nedovol!"

Odpovědět
Amanda
Amanda 30. 11. 2016

Já bych napsala více přemýšlej!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 173
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.