Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Arteppé
Arteppé
Vloženo 16. 11. 2016
Líbí se mi

Napište dopis Ježíškovi! Je to báječná lekce vděčnosti

Arteppé
Arteppé
Vloženo 16. 11. 2016
Líbí se mi
Napište dopis Ježíškovi! Je to báječná lekce vděčnosti

Napište dopis Ježíškovi! Je to báječná lekce vděčnosti

Pomalu se schyluje k adventnímu času. Času, který byl od dávných dob zasvěcený rozjímání a pokoře. Byl duchovní přípravou na vánoční svátky, obdobím pokání a tělesné i duchovní očisty. Na podstatu adventu bychom neměli zapomínat ani dnes. Už jen to, že můžeme prožívat Vánoce v takové hojnosti, o jaké se našim předkům ani nesnilo, je hodno našemu vděku. Proto mám pro vás takový malý tip. Udělejte si jeden krásný předvánoční večer a napište Ježíškovi!

Že dopis Ježíškovi píšou jenom děti? Možná ano, ale proč jeho psaní ,,po dospělácku“ nepovznést?

Osobně jsem s psaním Ježíškovi měla někdy trochu problém. Styděla jsem se napsat si o to, co si přeju. Přišlo mi, že moje přání jsou moc troufalá, že vlastně všechno, co skutečně potřebuju, mám. Zůstalo mi to dodnes, moc si neumím říkat o dárky. Naopak ve vánočním čase pociťuji silnou potřebu vyjádření vděčnosti, za to, co ve svém životě mám.  A myslím si, že dopis Ježíškovi je dobrou formou, jak tuto potřebu uspokojit.

Pojměte psaní dopisu jako hluboké vyjádření toho, za co jste ve svém životě vděční 

Psaní dopisu pro vás bude určitým duchovním cvičením, při kterém si uvědomíte, jak moc jste bohatí, co všechno krásného můžete prožívat, kolik úžasných bytostí kolem sebe máte. Pohladíte tím svoji duši a budete mít pocit, že nejste zavázaní – že jste vyslovili své poděkování a vyjádřili pokoru, a můžete si tedy dosytnosti užít radostí Vánoc.

Pište od srdce, co vás napadne. Můžete být hodně konkrétní a vyjmenovat všechny zážitky a situace, za které jste vděční, nebo můžete být velmi obecní. Pište, i kdyby to mělo být jenom: DĚKUJI.

Samozřejmě můžete připojit i přání. Mělo by být, ale přáním duchovním. Všichni si přejeme zdraví, lásku, štěstí, ale nemluvíme o tom. Jako by to bylo nad slunce jasné. Ono ale neuškodí to občas vyslovit jako vroucí přání.

Pokud chcete, můžete psaní dopisu spojit ještě s dalším rituálem. Třeba vzít mrkev a jablíčko pro zvěř do lesa a nechat dopis pod stromem. Zavěsit dopis na strom při jeho slavnostním rozsvěcení na náměstí. Složit dopis do lodičky a poslat ho po vodě… Fantazii se meze nekladou.

Vraťte se na chvilku do dětských let a aspoň na chvilku uvěřte v něco zázračného nad námi! Svět potřebuje trochu naší pokory. A kdo ví, třeba vaše přání někdo skutečně vyslyší...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 20. 2. 2018

Odpovědět
Clairest
Clairest 10. 12. 2017

Ježíškovi dopis píšu pořád

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 18. 11. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 602
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.