Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 19. 8. 2019
Líbí se mi

Dokonalý úlklid

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 19. 8. 2019
Líbí se mi
Dokonalý úlklid

Dokonalý úlklid

Jak na odstranění z mastnoty na různých místech ve vaší kuchyni? A jak ji obecně udržovat v dokonalé čistotě? Pomohou vám tyto rady. Nutno říci, že ani jedna není spojena s postupem, který by byl založený na tom, že půjdete do obchodu a v něm koupíte určitý specializovaný čistič, který by se používal na dané problémy se špínou. Všechny rady a postupy mají jednu věc společnou. Jsou založeny na použití výhradně jenom věcí, které máte běžně v kuchyni, nebo je snadno koupíte v nejbližším obchodě s potravinami.

 

Mastnota na odsavači par

Vaříte často? Pokud ano, je váš odsavač par jistě velmi mastný. Na daných filtrech se usazuje mastnota, která může postupně i odkapávat dolů na váš sporák. Jak na odstranění mastnoty právě z tohoto místa? Filtry je třeba sundat a následně je namočit ve speciálním roztoku. Ten vytvoříte tak, že vezmete horkou vodu, do které přidáte několik lžic soli a také kyseliny citronové. Ideální poměr jsou 4 lžíce soli, 2 lžíce kyseliny citronové a 1 litr horké vody. To tohoto roztoku namočte filtry na dobu 15 minut. Vyndejte je, opláchněte a budou dokonale čisté.

Vyzkoušet však můžete i druhý postup. Opět si vezměte zhruba 1 litr horké vody, ve kterém rozpustíte 1 dcl octa. Následně do tohoto roztoku opět namočíte kovové filtry digestoře, necháte 10 – 20 minut odmočit a poté opláchnete. I tento postup si velmi dobře poradí s mastnotou.

Špína na dně hrnců

Máte hrnce, které jsou na svém dnu špinavé a klasické čištění nepomáhá? I tady vám řekneme, jak na odstranění mastnoty rychle a jednoduše. Stačí pouze trocha horké vody, do které přidáte jedlou sodu. Takto nechte několik desítek minut působit, potom vezměte houbičku a špínu snadno vydrbejte. Vaše nádobí díky tomu bude opět dokonale čisté.

Nečistoty v lednici

Jak odstranit zbytky jídla v lednici a tu následně i vydezinfikovat? Opět není nutné kupovat jakékoliv speciální přípravky, jelikož mnohem lépe poslouží kombinace vody a octa. Obojí stačí jednoduše smíchat v poměru 50:50. Následně do čisticího roztoku namočíte hadřík a můžete se pustit do čištění. A výsledek? Dokonalý. Lednice bude opět čistá a hlavně dokonale dezinfikovaná, jelikož ocet hravě odstraní všechny bakterie.

Mastnota na obkladech za linkou

Může se zde objevit po přípravě vašeho jídla. Jak na odstranění mastnoty nejenom z dlaždic, ale také z jednotlivých spár? I tady si ukážeme, že to může být snadné. Stačí mít k dispozici 2 litry horké vody, ve které následně rozmícháte 100 mililitrů klasického octa. Potom už stačí vzít houbičku nebo hadřík a danou plochu čistit. Mastnota bude velmi rychle rozpuštěna a obklady budou opět zářit.

Špinavá kuchyňská linka

Je jedno, zda má jít opět o odstranění mastnoty, nebo se má jednat o postup, kdy chcete odstranit běžné nečistoty. Pokud se podíváme jak na to, tak stačí kombinovat běžný kuchyňský olej s jednou sodou, v poměru 1:1. Díky tomu vznikne zajímavá pasta, pomocí které vydrbete i to, co dlouhé měsíce na lince zůstávalo. Potom aplikujte kombinaci octu a vody podle předchozího návodu a výsledek bude dokonalý.

PS:Mäte také nějaký osvědčený recept, podělíte se?

 A nezapomeňte, dokonalost neexistuje

Nebylo by lepší jít se třeba projít, pokud máme krásné počasí?

zdroj

 

 

Přeji Vám krásný den

 

Váš kouč Marie Kostelecká

 

 

 

www.mariekostelecka.cz 

 

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT

 

KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

 

 

 

"Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

 

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu."

 

 

 

Další články: http://www.zenysro.cz/kostmaruska/blogy

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 8. 2019

Sodu a ocet používám doma již léta, zrovna dneska jsem vymývala manželův hrnek od čaje sodou. Používám sodu a ocet i na odpady, hlavně v kuchyni na dřez...ale i na WC nebo v koupelně.... je to ekologické čištění a neničím si tolik ruce

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 20. 8. 2019

Krásné, děkuji

lemur
lemur 20. 8. 2019

Opravdu dobré rady.

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 20. 8. 2019

janinkad
janinkad 19. 8. 2019

Máte pravdu-dokonalost neexistuje ..a když jsou všude ti skřítci co schovávají věci, nechávají kapky sirupu na kuchyňské desce a nemluvě o drobcích...ale mám takový jistý pocit že to bude dělat někdo z rodiny

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 20. 8. 2019

Že by ti skřítci byli dokonalí

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 340
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.