Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Veronika Petrová
Veronika Petrová
Vloženo 3. 5. 2017
Líbí se mi

Dokazování je u konce… Náhody neexistují!

Veronika Petrová
Veronika Petrová
Vloženo 3. 5. 2017
Líbí se mi
Dokazování je u konce… Náhody neexistují!

Dokazování je u konce… Náhody neexistují!

 

Je den po mých narozkách. Jsem na letišti v Medanu na Sumatře. Mám za sebou jedny z nejúžasnějších týdnů ve svém životě. Dva týdny jsem pobývala v deštném pralese a týden jsme čistili oceán od plastu a odpadků. Já vím, zní to divně, ale ta atmosféra! Nebudu tvrdit, že to nebylo náročné. Ještě teď mám rozedřené nohy do krve, odřeniny a štípance, ale určitě to stálo za to! Vždycky jsem chtěla něco podobného zrealizovat, ale bála jsem se. Strach! Nejhorší a nejsilnější emoce na světě! Jestli jste v životě něco nedokázali nebo se o to ani nepokusili, můžete za tím mimo jiné hledat strach nebo pochybnosti.

Kam teď?!

 

Všichni postupně odlítají kamsi (většinou zpět do ČR) a já stále nevím, kam poletím, co bude dál. Přemýšlím. Tenhle pocit neznám. Vždycky jsem měla letenku a někam směřovala. Měla jsem deadline, kdy jsem musela být v Praze a pracovat, ale teď jsem naprosto volná. Oddaná svému osudu… Přemýšlím, že bych vyrazila za kámoškou na Bali, je tam s dalšími lidmi na vile s bazénem, dále jsem přemýšlela o Borneu nebo Filipínách, ale přitom v srdci mám úplně něco jiného. Než jsem odjela, přemýšlela jsem, že by bylo skvělé zdolat nejrozlehlejší náboženský komplex na světě.

Na začátku tohoto cestování jsem byla 21 dní v buddhistickém chrámu, kde jsem v podstatě 3 týdny jen meditovala. Celkem se mi po pobytu v pralese bez buddhismu a chrámech stýskalo… Volba je jasná! Angkor Wat v Kambodži!

 

Angkor Wat v Kambodži!

 

Angkor Wat je chrámový komplex v Kambodži a největší církevní památka na světě – 162,6 hektarů. Původně byl konstruován jako hinduistický chrám boha Višnu pro Khmerskou říši, postupně se ale koncem 12.století transformoval do buddhistického chrámu. Součástí jsou chrámy jako Angkor Wat, Angkor Tom, Bayon, Preah Khan, Neak Poan, East Mebon, Pre Rup, Sras Srang, Ta Keo a Te Prohm a další.

 

Kupuji přes Air Asiu letenku do Siem Reap odkud je Angkor Wat už jen kousek a letím přes Kuala Lumpur, kde mám stopku 11h na letišti. Miluji to! Odjet z letiště a poznat další město ve světě. Vždycky jsem si přála vidět Petronas Twin Towers! Dvojici postmoderních mrakodrapů v Kuala Lumpuru! Myslím si, že ten čas nadešel. Pokud je teda najdu…

V autobuse si ke mně přisednou 2 nevidomí kluci. Přijde mi to roztomilé a příznačné zároveň. Mám skvělou nevidomou kamarádku v Praze, Petru Zelenkovou, která mimochodem je velmi kreativní a dělá spoustu věcí. Tady se můžete mrknout na její webovky – www.petrazelenkova.cz . Kluci mi pak poradí, jak se k věžím nejlépe dostat. Je to train station KLCC, což je ještě 5 stanic od stanice KL Sentral, kam se dostanete z letiště. Tam je krásky nacházím v celé své kráse a to v podstatě hned u metra. Fotím, tedy dělám desítky fotek, promazávám, fotím, promazávám…  A dost za chvíli jede poslední metro! Příští zastávka Siem Reap, Kambodža!

 

Do Kambodži přilétám ráno v 7:50 po necelých 2h spánku v letadle. Jdu si udělat vízum. Strhnu fotku ze svého mezinárodního řidičáku (nic lepšího mě nenapadá), platím 30 USD a je to! Good morning, Cambodia! Nikita is here!

 

Za posledních 24h jsem byla na Sumatře v Indonésii, pak v Malajsii a ráno už ve vnitrozemí v Kambodži. Přijde mi super, co všechno je možné zažít za pouhých 24h! A určitě lze zažít ještě mnohem víc!

 

O Kambodže moc informací nemám, neměla jsem čas si cokoliv přečíst. Kupuji si místní simku, to je většinou to první, co v dané zemi udělám. 8GB za 6 USD, no nekup to! Dávám si kafíčko a ptám se vedle kluka, co sedí, kde on byl ubytovaný. Radí mi guest house blízko Angkor Wat. Neřeším, prosím tuk tukáře, ať mě hodí právě tam…

Náhody neexistují!

Později ve městě potkávám cestovatele Marka z Kanady, který má podobný osud. Není jediný, kterého jsem na Cestě takto potkala. V podstatě to jsou stejné příběhy. Lidi jsou nešťastní v práci, ubíjí je to, už dál nemohli, nebavilo je to, tak se svoje trápení rozhodli ukončit. Zabalili se a vyrazili sami do světa. Markovým koníčkem je mimo jiné fotografování, povídáme si o tom a nakonec se domlouváme, že bychom další den šli do Angkor Wat společně a něco nafotili.

Celý článek k přečtení zde: 

http://blog.veronikapetrova.cz/2017/03/24/dokazovani-je-u-konce-nahody-neexistuji/

Jsem s vámi

Vaše Veronika Nikita

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 15. 5. 2020

paráda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 1. 2020

krásné

Odpovědět
lemur
lemur 28. 12. 2017

Krásné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 657
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.