Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Cocoa
Cocoa
Vloženo 21. 7. 2018
Líbí se mi

Dluhy nebo klidný spánek.

Cocoa
Cocoa
Vloženo 21. 7. 2018
Líbí se mi
Dluhy nebo klidný spánek.

Dluhy nebo klidný spánek.

Bezpečný domov a rodina je základem pro život každého dítěte.

Snad každá matka touží svým dětem dát lásku, péči, vzdělání, domov a šťastnou budoucnost.

V dnešní rychlé a často vystresované době to není vůbec jednoduché.

Za všechno se vlastně platí. K životu potřebujete peníze. Je třeba zaplatit energie, jídlo, vodu, oblečení,  zkrátka peníze jen letí. Musíte řešit , kde vlastně s dětmi žít. V nájmu, pustit se do stavby vlastního domu, nebo bydlet u rodičů.... Tak jako tak finance jsou velké téma každého dospělého člověka.

Kde je pořád brát, když je toho tolik k placení? 

Lehce se pak může stát, že člověk sklouzne do půjček. Může to začít celkem nevinně. Půjčkou na televizi, nebo novou ledničku, či dovolenou. Následky rostoucích dluhů jsou hrozivé, bohužel ne ojedinělé.

Jak se vypořádat s financemi a předejít tak velkým problémům?

Základem je finanční gramotnost.

Uvědomte si, že to nejlepší, co pro sebe, svoje děti a své peníze můžete udělat, je VZDĚLÁVAT SE! Stejně jako se potřebujete naučit číst, nebo psát, je potřeba získat umění nakládat se svými financemi.

Peníze nejsou ani dobré, ani zlé, jsou to jen peníze. Práce s nimi má svá jasná pravidla a pokud je pochopíte a přijmete, váš život se rázem změní.

Existuje řada článků či kurzů finanční gramotnosti, mnohé jsou zdarma k vidění na youtube.

Zkuste pro začátek třeba skvělou knihu Roberta T. Kiyosaki Bohatý táta, chudý táta.

Chraňte se před unáhlenými výdaji, pište seznam pro nákup a nepodléhejte módním trendům, nebo tlaku okolí, že ještě nemáte nové auto, nebo dětem nekoupíte nejnovější lego. Klidný spánek a vyrovnané účty jsou prostě přednější a děti vás budou milovat i bez lega.

Pokud už v dluzích jste, neřešte dluh dluhem. Snažte se zachovat chladnou hlavu, sepište si všechny příjmy a výdaje, velmi pečlivě zvažujte každou investici, či nákup. Upravte jídelníček, žít se dá zdravě a vařit levněji, omezte sladkosti, cigarety, kávu, kupujte opravdu jen to nutné. 

Vždy se dá najít řešení! Nepanikařte.

Nebojte se požádat o pomoc či radu. Tohle se může stát opravdu každému. Život mnohdy není jednoduchý, ale dá se to zvládnout a jako bonus si odnesete nový náhled na finance.

Hlavu vzhůru a hlavně učte se pracovat s penězi. Výsledek stojí za to. 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 4. 2020

Odpovědět
avatar

S dluhy mám bohužel také své zkušenosti. Nakonec to ale vždy dopadlo dobře. Podle mého je určitě dobré si dávat pozor na všechny ty supervýhodné rychlé půjčky atd. Protože díky nim se člověk také může snadno dostat třeba do registru dlužníků. Jen tak mimochodem, kdyby náhodou někoho zajímalo, jestli v takovém registru také náhodou nemá záznam, tak doporučuji mrknout sem: https://www.finstart.cz/registr-dluzniku-nahlednuti-zdarma-online/

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

ještě,že nemám půjčky

Odpovědět
Cocoa
Cocoa 24. 7. 2018

Ano. Neznalost finančního plánování může vést až k tam špatným rozhodnutím jako jsou krátkodobé půjčky... velmi Vám děkuji za Vaše komentáře. Vážím si jich.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 051
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.