Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 1. 11. 2019
Líbí se mi

Diskuse je výměna poznatků, hádka výměna emocí...

Amanda
Amanda
Vloženo 1. 11. 2019
Líbí se mi
Diskuse je výměna poznatků, hádka výměna emocí...

Diskuse je výměna poznatků, hádka výměna emocí...

„Vlídná odpověď odvrací rozhořčení, kdežto slovo, které ubližuje, popouzí k hněvu. Jazyk moudrých přináší dobré poznání, kdežto ústa hlupáků chrlí pošetilost“

 

R.F. Baumeister:  Hněv je jako plamen, který spaluje veškeré naše sebeovládání, nutí nás k tomu, abychom mysleli, říkali a dělali věci, kterých budeme později litovat.

 

 

T.Jacobs-Stewartová:  Jen málo věcí je tak mocných jako omluva za naše slova a činy.

 

 

Čas zmirňuje bolesti a utišuje hádky. S plynutím času sa totiž človek mení – Blaise Pascal

 

 

Zásady, citáty a přísloví ohledně komunikace

PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

 

Tři zásady

Občas se mě lidé ptají: „Jak mu mám říci, že...“ První otázka ale není „JAK“, ale „KDY“. Kdy je důležitější než jak. Odpověď zní: „Bedlivě sledujte, kdy je partner na příjmu.“ Byl jsem si tuhle otevřít hubu na svou milou zubařku a nějak v rozhovoru přišla řeč i na mou propagovanou zásadu: „Žádné hádky po slunce západu!“ Načež ona povídá: „do oběda“. „Cože?“ Ona na to: „Já když potřebuju s mužem něco důležitého probrat, tak buď při snídani, nebo maximálně do oběda. Zjistila jsem, že po 12:00 není moc schopen vnímat.“

Jiná žena mi vyprávěla, že když je s mužem v beznadějně patové hádce, tak řekne: „Já se musím zklidnit.“ Odejde do vedlejšího pokoje, tam si na 10 minut lehne a tak ji prý napadnou lepší varianty řešení, než co je schopná vymyslet v hádce. Tím se dostáváme k druhé mé propagované zásadě: Žádná hádka by neměla trvat déle než jednu hodinu. Po slunci západu a pokud se hádáme déle než hodinu, tak už naše hlava není schopna nic rozumného vymyslet.

Třetí, ale zdaleka ne poslední zásada je velmi stará, najdeme ji již v Bibli a ta říká: Nenechte nad svým hněvem zapadnout slunce (Ef 4, 26). Ano, když máme na nějakou věc rozdílný názor, tak nemůžeme zabránit tomu, že se občas pohádáme. Vyjasňování názorů by pokud mělo možno kultivované, ale samozřejmě realita není vždy až tak růžová. Co však můžeme a měli bychom ovlivnit je doba, jak dlouho v sobě nosíme vztek a kdy šíříme kolem sebe dusno. Jsou lidi, kteří rychle vzplanou a rychle se zklidní. Jiní se své naštvanosti nemohou zbavit celé týdny. Pokud ale naštvanost trvá déle než hodiny, tak bychom se měli nad sebou zamyslet a snažit se svůj vztek zkrátit. Třeba tak, že se budeme snažit chovat jakoby nic, že uděláme nějaké vstřícné gesto, i když to třeba „tak necítíme“. To je totiž náš nešvar, to nezpůsobil partner.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 1. 11. 2019

zaujímavé poznatky.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 1. 11. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 11. 2019

Hezký příspěvek Amando

Odpovědět
Amanda
Amanda 1. 11. 2019

Obrazek je nejvystiznejsi...

lemur
lemur 1. 11. 2019

Pěkné citáty.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 991
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.