Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 27. 4. 2017
Líbí se mi

Desatero šťastného vztahu aneb zlatá pravidla nejen pro manželství

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 27. 4. 2017
Líbí se mi
Desatero šťastného vztahu aneb zlatá pravidla nejen pro manželství

Desatero šťastného vztahu aneb zlatá pravidla nejen pro manželství

1. Buďte realisti

Snít je krásné, ale sny nemusí platit složenky, chodit do práce a řešit každodenní úkoly. Nemluvě o nepříjemných lidech v práci, za pokladnou nebo v MHD. Vztah žijeme v reálném světe, který je plný romantických, ale i méně romantických situací. Ano, náš partner či partnerka je člověk a občas bude mrzutý, udělá chybu, nebo se nestihne navonět.

2. Mluvte spolu, ne na sebe

Není komunikace jako komunikace. Vypněte televizi, rádio, internet a povídejte si opravdu spolu. Dívejte se u toho jeden druhému do očí, usmívejte se a vnímejte se. Můžete si zajít na procházku a u toho si povídat o uplynulém dni. Řekněte si co hezké a co ošklivé jste v ten den zažili. Vztah není pouze o sexu

3. I doma hezky a stylově

Po letech vztahu už kašleme na to, jak se vedle partnera prezentujeme. Tepláky na doma můžete mít čisté a stylové a váš partner trenky něděravé a třeba přímo sexy Pokud plánujete na neděli válení u televize s pivem a klobásou, dopřejte si obloženou mísu, kde přidáte šunku, vajíčka, zeleninu a pivo si nalijte do sklenice.

4. Projevujte si lásku

Nezapomínejte si pravidelně dávat najevo náklonnost a lásku. Nemusíte si každý den opakovat, jak se milujete, ale každý den je na místě dopřát si pohlazení, objetí, polibek. Říkejte si komplimenty a občas jeden druhému připomeňte, co si na něm ceníte. Sex se časem zmírní a nemusíte řádit už několikrát do týdne jako na začátku vztahu, ale doteky jsou důležité a udrží vaši intimitu na živu.

 

          

5. Společné zážitky

Vztah je vazba a vazbu mezi vámi tvoří společné zážitky, názory a potřeby. Podnikejte společně, co vás baví, poznávejte společně nové věci, pořizujte si fotky. Ve chvílích, kdy spolu být nemůžete, nebo si jednoduše vyrazíte jen tak s kamarádkou, vám vzpomínky na společné chvíle vztah udržují dál.

6. Společná budoucnost

Základem života je posun a změna. Stejně jako se vyvíjí člověk samotný, roste, vzdělává se, dospívá a neustále někam směruje, stejně tak funguje i váš vztah. Mluvte spolu a plánujte společnou budoucnost. Každý z vás má vlastní plány, a pokud chcete jít životem společně dál, potřebujete i společné plány. Může to být založení rodiny, postavení domu, cestování, chování zvířat, založení firmy. Najděte si společný cíl a na cestě se podporujte.

7. Nehádejte se zbytečně

Každému občas ujedou nervy, od rána máme den blbec, nebo se prostě neshodneme a pohádáme. Nemělo by to být často a nemá smysl se hádat dlouho. V takových chvílích nic nevyřešíme. Raději se stopněte, běžte od sebe. Jděte se projít, dejte si horkou vanu nebo pusťte si televizi. K problému se vraťte později, hádat se dá i bez silných emocí.

8. Nezapomeňte randit

Ani po deseti letech manželství a třech dětech nemusíte sklouznout do rodinné rutiny. Zapomeňte na výmluvy a několikrát do roka si dopřejte luxus randění. Divadlo, vinárna, wellness, kino nebo pivo na zahrádce, cokoliv jenom ve dvou. A klidně se držte za ruce a líbejte na veřejnosti. Letmé polibky, držení se za ruku, to je někdy víc, než cokoliv jiného. 

 

         

9. Sex je důležitý, ale…

Sex je součástí lidského života a partnerských vztahů. Užívejte si ho vždy tak, aby byl potěšením pro vás oba. Nikdy nevyžadujte nic, co by druhému bylo jakkoliv nepříjemné, ale zároveň se nedržte zbytečně zpátky. Domluvte se, zkuste něco nové a s důvěrou si řekněte, zda to bude dál součástí vašich hrátek nebo ne. A pokud vám vyhovuje vztah bez sexu, i to je v pořádku. Tady se vždy řiďte vlastními a vzájemnými pocity.

10. Do smrti dobrý!

V každém vztahu se dřív nebo později stane něco, co druhého může zranit. Pokud se rozhodnete zůstat spolu, je důležité, se k tomu nevracet a nechat to v minulosti. I drobné výčitky za tzv. „blbosti“ fungují jako jed a vztah postupně otravují, až umře. Tak tedy milujte se a „Do smrti dobrý“ 

PS. Víte, co je to Beltaine? Oslava bezpodmínečné lásky. Přečtěte si více ZDE

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 15. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
herminahdici
herminahdici 11. 8. 2017

Odpovědět
Murmus
Murmus 25. 7. 2017

Odpovědět
avatar
Jolana Fišerová 24. 7. 2017

No, když se lidi mají rádi, váží si jeden druhého a jsou rozumní a chtějí spolu být, tak to prostě funguje. A opačně. Když tam není to "Chci s tebou - a právě s tebou - být.", tak na to žádné rady nefungují Mám odžité obě varianty.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 333
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.