Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 6. 4. 2017
Líbí se mi

Den, kdy nic nedává smysl

LenyaS
LenyaS
Vloženo 6. 4. 2017
Líbí se mi
Den, kdy nic nedává smysl

Den, kdy nic nedává smysl

Znáte to? Ráno vstanete a zdály se Vám hrozné sny. Vstanete nečekaně brzy, takže jste unavení, ale usnout už se Vám nepodaří. Na mobilu najdete zprávu, že je na čase udělat daně, ale technický stav podávání daní elektronicky nekomunikuje s Vaším. Nikdo z přátel neví co s tím, je třeba se obrátit na jejich technickou podporu a to může vždy dopadnout jakkoliv a ještě to může dlouho trvat. Takže nálada jde od deseti k pěti. A pak se dozvíte, že Vaše finance jsou v ohrožení, musí se to hned vyřešit a završí se to tím, že je venku škaredě, takže nemůžete vyrazit se dobít… A nebo cokoliv jiného ve dnech, kdy je všechno postavené na hlavu, nic nejde a v sobě dusíte pocit, že to špatné ještě neskončilo.

 

Co s takovými dny? V prvé řadě se zastavte!!! Je potřeba chytnout dech! Je potřeba, abyste se srovnali. Pocity, myšlenky. Je potřea se nadechnout a uklidnit. V tomhle si vždycky vzpomenu na tatínka a jeho radu, že když věci nejdou:

JE TŘEBA SI DÁT NOHY NAHORU!

 

A to ať už reálně a nebo obrazně. A protože to často nejde, tak Vám přináším pár triků, které můžete uplatnit kdykoliv a kdekoliv:

  1. Jděte se projít.
  2. Dejte si kávu.
  3. Pusťte si hudbu.
  4. Dotkněte se rostliny, hlíny a nebo se vyzujte a šup bosky na trávu.
  5. Dýchejte.

 

Proč to má takové uklidňující účinky?

 

Procházka

Rozpohybujete se, rozproudí se Vám krev, jste venku, můžete dýchat čertstvý vzduch. Místo oběda v práci si kupte jen něco do ruky a choďtě. Pomalu, vlastním tempem. Taky je skvělé natočit tvář slunci a nebo prostě na nebe, tak abyste cítili co nejvíce světla (když je třeba zataženo). Pohyb pomáhá rozproudit myšlenky a Vy tam máte možnost jim ulevit. Nechat je prolítnout hlavou. A protože máte svoje pocity vždy pod kontrolou. Vyberte si ty myšlenky, které Vám přinesou lepší pocity. A stále se hýbejte, ať se rozproudíte celí.

 

Káva

Často si stojíme na dobré náladě únavou. A jak jsem psala na začátku, jestli jste měli těžkou noc, kdy se Vám hlavou honily blbosti a cítíte se bez energie, využijte kávy pro nakopnutí. A nebo cokoliv jiného, co Vám pomáhá. Pomůže i kousek čokolády (kousek ) nebo goji (kustovnice čínská). Jdete o to se nakopnout. Dejte si lehčí oběd, ať Vás nepostihne silná postgastrální demence (únava po jídle, kdy tělo přesouvá energii z mozku do pupíku na trávení). Nakopněte se prostě tak, jak je pro Vás nejlepší!

 

Hudba

U mě je to s hudbou pořád dokola a přesto je pořád tak podceňovaná. Takže si to znovu připomeneme: Tóny působí na Vaše buňky. Ty, které mají stejné vibrace, Vám náladu zvednou a ty co ne, udělají opak. Takže oblíbená hudba pomůže uvolnění. Určitě máte písničku, při které vzpomínáte na svou lásku, krásnou dovolenou a nebo tu, kterou máte spojenou s něčím jinak báječným. Tak šup sem s ní!

Nalaďte se na lepší pocit hned! 

 

Příroda

Tady není pochyb. Příroda má na člověka blahodárný vliv, co chodíme světem. Jen se to stále více zanedbává. A přitom je dokázané, že už jen pohled na rostliny (stromy, tráva, květiny), které prospívají, nás uklidňuje. Navíc je v jejich přítomnosti více kyslíku, co souvisí s tím, co si povíme za chvíli. Stejně tak je perfektní chodit bosky po trávě nebo čisté hlíně a nebo si dát nohy do vody. Prostě se napojit. Lidé, kteří jsou více spojení se zemí (jako s živlem), mohou zažít naprostý příval energie, jako nikdy nebo už dlouho ne. 

 

Dýchání

Hluboký nádech a výdech pomáhají okysličování těla. Díky kyslíku se uvolníme, nabereme ho do sebe jako stavební materiál pro naši další práci a díky tomu se posílíme. Všimněte si, kolik lidí dnes špatně dýchá. Já sama to na sobě vidím, protože například, když se soustředím, tak zadržuji dech. A proto je dobré se pustit do pilates a nebo jógy. No a pro ženy, co si budeme povídat, bez kyslíku se neštěpí tuky… Takže na hubnutí je to naprosto zásadní. Nedostatek kyslíku nás zatěžuje a unavuje. Otevřete si alespoň okno, když jste třeba v práci a dýchejte! Pořádně a zhluboka!

 

A co je úplně nejlepší??

PŘECE TO SPOJIT!!!! 

 

Vyražte na procházku, dýchejte, poslouchejte svou oblíbenou hudbu, choďte bosky po trávě (už to brzy přijde, jak se jaro letos probudilo super brzy) a zajděte si na dobrou kávu a nebo si dejte cokoliv jiného, dobrého na povzbuzení! A jestli se budete chtít úplně naladit a najít svou inspiraci a motivaci, tak třeba přijďte na nějaký můj živý seminář. Kdy a kde se podívejte tady >>. A čtěte něco pozitivního a vzdělávejte se a dál pracujte na svých snech! To je stejně nelepší, jak se nakopnout!

Udělat pro sebe to maximum, co můžete a to plnit si přání! 

 

To vždy bude můj favorit, i když mám zrovna třeba špatný den.

 

A i když začal můj den mizerně, rozhodla jsem se to změnit a podařilo se. Emoce máme naprosto ve svých rukou a je na nás, jak se chceme cítit.

Vždy máme možnost se na emoční stupnici posunout výš.

 

Přeji Vám krásný den, všem!

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 7. 4. 2017

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 4. 2017

Takovému dni říkám Den BLBEC

Odpovědět
LenyaS
LenyaS 6. 4. 2017

I já!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 212
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.