Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 9. 4. 2016
Líbí se mi

Dáváte své úspěchy na obdiv? Vybírejte si, s kým se o úspěch podělíte.

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 9. 4. 2016
Líbí se mi
Dáváte své úspěchy na obdiv? Vybírejte si, s kým se o úspěch podělíte.

Dáváte své úspěchy na obdiv? Vybírejte si, s kým se o úspěch podělíte.

Znáte krásné české rčení: „Nechval dne před večerem?“ Jistě ano, říká nám neříkej hop, dokud nepřeskočíš Pokud to převedu do řeči tohoto článku, bude toto rčení znít: „Nechlubte se úspěchy a rozhodně ne na sociálních sítích.“

Ptáte se proč? Všichni známe sílu lidské myšlenky při cestě za cílem. Je potřeba si uvědomit, že tato síla funguje u všech, a to i v negativních myšlenkách. Zdá se Vám, že směřuji k lidské vlastnosti zvané závist? Máte pravdu.

Bohužel lidská závist je opravdu velmi silný myšlenkový výboj, který je schopný vaše úsilí zhatit nebo vám ho znepříjemnit. Dříve se tomuto říkalo kletba, dnes v podstatě témuž říkáme závist.

I při rituálech kletby byla a je stále ta negativní myšlenka tím, co se projevilo na příjemci kletby. Je jedno, zda si pouze váš „známý“ pomyslí, že by bylo fajn, kdyby vám celá dovolená propršela, či jste si vrazili ježka do nohy. Nebo jestli u této myšlenky zapaluje ohně a přeskakuje je, nebo vaří lektvary z myších ocásků

Bohužel do většiny „známých“ nevidíte tak hluboce, abyste odhalili, zda vám úspěch a pohodu opravdu přejí nebo rádoby přejí.

U svých klientů tyto novodobé kletby odstraňuji celkem pravidelně, proto i vím, že jsou opravdu velmi časté a bohužel fungují.

Základní pravidla pro prevenci závisti jsou tato:

  • Hlídejte si, co dáváte na sociální sítě - úspěch stejně lépe oslavíte s rodinou a opravdovými přáteli, než počtem lajků na FB
  • Informace a fotky o vaší dovolené dejte na síť až po návratu - na dovolené užívejte a neumožněte závisti, aby vám komplikovala odpočinek
  • S dílčími úspěchy se podělte opravdu jen s nejbližšími
  • Na otázku „jak se máš“ odpovídejte lehkým pozitivem, vyhněte se superlativům
  • Nesdělujte vaše plány ani tužby každému na potkání, opět je sdílejte jen s nejbližšími

Máte-li pocit, že se vám smůla lepí na paty, je velmi pravděpodobné, že máte ve svém okolí nějakou „dobrou duši“, jejíž myšlenky vám velmi komplikují život. Nezoufejte, zkuste přijít na to, kdo by to mohl být a v duchu mu jejich „dárečky“ vrátit. Představte si, že si je u vás jen schovali a vy jim je teď vracíte z úschovy zpět. Pokud to nepomůže, kontaktujte mne, pomohu vás se této přítěže zbavit.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana Popelková
Jana Popelková 12. 4. 2016

Dámy děkuji za Vaše souhlasy

Odpovědět
Glady
Glady 10. 4. 2016

pravda

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 10. 4. 2016

dobré rady, díky!

Odpovědět
Jana Popelková
Jana Popelková 12. 4. 2016

Rádo se stalo

Tamara
Tamara 10. 4. 2016

Ano, připojuji se, nejraději se svěřuji svým nejbližším. Je to úzký okruh, jsem za něj vděčná a vážím si všech, kteří jej tvoří.

Odpovědět
Amanda
Amanda 10. 4. 2016

To platí obecně, všeho s mírou....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 707
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.