Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 10. 7. 2020
Líbí se mi

Crowley tarot: Jak proniknout do jeho tajemství?

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 10. 7. 2020
Líbí se mi
Crowley tarot: Jak proniknout do jeho tajemství?

Crowley tarot: Jak proniknout do jeho tajemství?

 

Čím víc, tím líp – připadá vám crowley tarot (nebo také thothův tarot) složitý a nepochopitelný? Určitě stojí za to mu dát šanci a začít se prodírat historií a mnohoúrovňovou symbolikou, kterou je proslulý. A to je i důvod, proč se mu někteří lidé raději vyhnou. Ano, je složitý a sama musím říci, že k němu asi nikdy tak úplně zamilovanou cestu nenajdu, ovšem, když mne pustil trošku blíže k tělu, zároveň jsem pochopila, proč někdo vykládá jen jím a ničím jiným.

Má totiž své kouzlo a šarm.

Pro mne voní starými časy, tajemnou symbolikou, hloubkou, která je někdy až děsivá nebo minimálně nepříjemná, no a také odkazem Aleistera Crowleyho, který má pověst takovou, jakou má. A v tu chvíli začnete mít možná pocit, že jsou skutečně mystické osobnosti, o kterých by vůbec nebylo špatné znát skutečnou pravdu. A právě tato osoba je stále opředena nejrůznějším tajemstvím.

Ale jak je to s tím tarotem?

Mnoho úrovní pramení z obrázků

A zde bych se vrátila k tomu, že s Crowleyho tarotem platí, že čím víc, tím líp. Z mého úhlu pohledu to nejsou karty, které k vám začnou mluvit na první podívání, ač i takoví lidé jsou. Ale je třeba je mít v ruce vícekrát, pročítat si příručku, která je mimochodem parádní, stručná a zároveň prakticky pracující i s numerologií a astrologií, takže prostor pro to představit si jednotlivé aspekty a významy karet je opravdu široký.

Dobrou zkušenost mám s modelovými výklady, které jsou popsány v knížečce a které jsou na vícero karet. Začínat jednou nebo dvěma mi přišlo zvláštním způsobem málo, vytržené z kontextu. Snad je to i tím vizuálním dojmem, kdy karty jsou jako malé puzzle, prostorový obrázek, který začne dávat smysl, až když jich je víc vedle sebe. A přitom tu nejde o žádné prvoplánové výjevy nebo dojmy.

Je to poctivé učení se vnímání – protože víc než samotný slovy daný význam tu přichází vnímání čísel, astrologie, posvátné geometrie, kterou jsou tyto karty protkané. Díváte se opravdu někam hluboko, snad i jinam než u klasického tarotu.

Pokaždé z karty vystupuje jako z plastického obrazu něco jiného.

-          Jiný kontext

-          Jiný vjem, emoce – a to třeba i naprosto rozdílná emoce než v minulém výkladu

-          Jiný význam

 

Opravdu se mi  někdy i stávalo, že byl zcela zastřen základní význam tarotové karty a vystoupila jiná informace, kterou jsem ani nečekala. Ale právě ta byla důležitá.

Crowley tarot: Karty pro hloubající duše

Závěr? Crowley tarot je ideální pro každého, kdo rád nad kartami hloubá. Dalece, široce, hluboce.

S trochou praxe zvládnete jistě i s ním rychlé výklady a přátelské posezení nad kamarádskými papírovými poradci, ale stejně pořád v nich je cosi tajemného, mystického, temného a zvláštního  - něco, co čeká na ty chvíle, kdy budete ještě přístupnější něčemu hlubšímu.

 

O tarotu:

Thovthův tarot Aleistera Crowleyho je určen všem, kteří hledají radu a pomoc a jsou ochotni naslouchat odpovědím tarotových karet. Autorka se s kartami sžívá natolik, že je doporučuje i pro přátelská setkání, kdy jsou otázky a odpovědi společenskou hrou, kdy ale máme možnost promluvit i pomlčet o svých tématech. A nezapomeňme ocenit dílo Lady Harris, která byla tou, na niž Aleister Crowley dlouho čekal – právě ona vtiskla jeho kartám život, je autorkou malby karet.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2020, www.synergiepublishing.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 15. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 11. 7. 2020

zajímavé

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 7. 2020

Odpovědět
benca
benca 11. 7. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 11. 7. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 019
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.