Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michell
Michell
Vloženo 20. 8. 2019
Líbí se mi

Cože 33 ;-)

Michell
Michell
Vloženo 20. 8. 2019
Líbí se mi
Cože 33  ;-)

Cože 33 ;-)

Na každou z nás to asi jednou přijde, nebo ne? 

Taky to na vás už přišlo? Ještě ne? 

A bylo to ve 30, v 35, nebo až ve 40 či později? 

Bilancování životem? Hledání sebe sama? Vypořádání se se svým osudem a životním stylem.

Poprvé jsem se nad svým životem hlouběji zamyslela zatím jen jednou. Vlastně dvakrát. S příchodem mých dětí na svět a vlastně dneska podruhé. I to je zajímavý poznatek, co myslíte? 

Děti jsou opravdu nějakým hlavním mezníkem. Ale nemám pocit, že by mě děti nějak omezovaly, či nějak brdily. Možná ba naopak. 

Ale zpět k bilancování nad životem. Při obou porodech to byla vždy taková jedna velká euforie a záplava emocí, že o bilancování nad tím, co se vlastně děje není vůbec řeč. 

Myslím, že není umění zplodit a vzápětí "porodit" dítě či děti. Určitě, ale před všemi ženami, které porodí děti (včetně sebe ) klobouk dolů. Důležité je mít na paměti, co potom. Co chci od života po narození dětí či dítěte. Chci se věnovat sama sobě? Naplní mě život mezi dětskou postýlkou a sporákem? Co budu dělat až budou děti 10 tiletí a budou mít vlastní zájmy? Mám nějaké koníčky, které se mi podaří uchovat i na tuhle dobu? 

Neříkám, že já jsem před dětmi o těchto otázkách, visící nade mnou, věděla. A neříkám, že jsem, tak uvědomělá a profláklá životem. Možná naopak v mládí jsem neměla tolik mužů a kluků. A dneska mám jen jednoho už téměř 15 let (viz. poznávací článek na mém blogu ♥) No nevím to s tím asi nesouvisí .....  

Wau, že by osud? No, nevím..... o tom možná někdy jindy. 

S čím, ale nic neudělám je to, že mi tuto sobotu bylo 33. A hodně mě baví, jak se s přibývajícím věkem mění moje vystříbené priority. Jak vyspívám, jak vím, co od života chci. Jak mám "celkem" srovnané myšlenky. Když se ohlédnu za svým dosavadním životem automaticky ho rozděluji na život PŘED dětmi a život S dětmi. V životě PŘED dětmi bylo dost práce. Dodělání vysoké při zaměstnání. A krásné dovolené ve dvou. ♥ Jednoduše krásné období střídá to krásnější 

V období S dětmi, je tak nějak jinak krásné. Jasně je hodně práce kolem dětí, domácnosti. Tak nějak mi občas děti ukáží směr, kterým se den bude ubírat. Ale nic to nemění na tom, že jsem věděla, že mám ještě přes 30 let strávit v práci. Ta myšlenka mě tolik vyděsila, že jsem zkrátka musela a přitom strašně chtěla, změnit obor. Konečně na ten, ke kterému jsem vždycky inklinovala a toužila se v něm nějak realizovat. 

O mým pracovním převratu snad taky někdy příště - když budete chtít. 

Což mi připomíná, nedávno dosti pododobně bilancoval můj bratranec a jeho žena. Je o trošku starší. Takhle hezky jsme seděli na zahradě. A divili se, že jezdím každé pondělí do práce, že jsem přes týden na děti sama a jak to zvládám. A kdo mi pomáhá apod. Nikdo, chce to jen správnou organizaci a učit děti, že maminka má také své potřeby a povinnosti. V zápalu diskuze bratranec sklouzne k negativním komentářům na život. A říká: "však počkej až nám bude 60 a 70, to budeš mluvit jinak..." A já mu na to povídám: "Na to nemyslím, ale když já tady nebudu, tak nebude celý svět. Přece to beze mne tady nejde." 

Proto žijte přítomností a neřešte minulost.

A myslete trochu sobecky a na sebe, ženy s.r.o.♥

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 22. 8. 2019

Souhlasím. Žijme dnes a neřešme minulost.

Odpovědět
Michell
Michell 22. 8. 2019

hudlenka
hudlenka 20. 8. 2019

Ano, souhlasím, žijme tím, co je dnes, teď a tady. Mně za měsíc odzvoní 58 let, no a co??? Je to skoro 2x více než 33, ale věk mi nikdy nebyl překážkou...

Odpovědět
Michell
Michell 22. 8. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 074
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.