Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

sasidlo
sasidlo
Vloženo 7. 4. 2021
Líbí se mi

Co způsobuje kocovinu?

sasidlo
sasidlo
Vloženo 7. 4. 2021
Líbí se mi
Co způsobuje kocovinu?

Co způsobuje kocovinu?

Každý z nás alespoň jednou v životě trpěl šílenou kocovinou. Bujarý večírek, rozlučka se svobodou, zapíjení dítěte, pátek, sobota, vždycky se najde dobrý důvod na oslavu. Ale ty následky. Není pochyb o tom, že čím více alkoholu, tím horší kocovina, ale někdy se může zdát, že trpíme i přesto, že jsme toho moc nevypili. Ono totiž záleží na tom, co pijete. Přemýšleli jste někdy, jaký nápoj má ty nejhorší následky?

 

 

 

Na koncentraci alkoholu nezáleží

Ti, které zajímá odpověď na otázku, jaký druh alkoholu způsobuje nejhorší kocovinu, nelenili a pustili se do pátrání. Přední someliéři našli řešení této hádanky a spoustu lidí překvapili. Jak se ukázalo, míra kocoviny nezávisí na koncentraci alkoholu v nápoji.

Prosecco je to nejhorší

Experti jsou přesvědčeni, že nejhorším alkoholem je prosecco. Proč? Kvůli bublinkám, které mění způsob proudění tekutiny v krevním řečišti. Stejně jako šampaňské obsahuje malé kapsy oxidu uhličitého, které pomáhají tělu vstřebávat alkohol. Pokud zjistíte, že vás druhý den bolí hlava i po jedné nebo dvou skleničkách prosecca či šampaňského, viňte bublinky.

 

Nechcete se prosecca vzdát?

Existuje několik triků, které vám pomohou vychutnat si své oblíbené prosecco a zároveň zabránit ničivé kocovině. Musíte jej pít pomalu a nikdy na lačný žaludek. Kromě toho s každou skleničkou alkoholu přidejte i sklenici vody, to zabrání dehydrataci.

 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
ohnivázenaMagdalena

Přiznám...měla. Dávno, dávno tomu...

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 8. 4. 2021

Kahomar
Kahomar 7. 4. 2021

Nikdy jsem žádnou kocovinu neměla, asi proto, že jsem nikdy pořádně nepila, jo a Prosecco jsem v životě ani neochutnala.

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 8. 4. 2021

hudlenka
hudlenka 7. 4. 2021

Alkohol nepiju, Prosecco jsem možná kdysi ochutnala, ale nic mi to neříkalo.... Jedno, co si pamatuji z mládí, že mi hrozně "smrděla" slivovice, fuj...a taky, že se nesmí míchat alkohol, třeba jako víno a tvrdé...ale jinak toho o alkoholu moc nevím

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 8. 4. 2021

Rum a víno...fuj

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.