Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Markéta | exŽENA s.r.o.
Markéta | exŽENA s.r.o.
Vloženo 30. 12. 2016
Líbí se mi

Co se diářů týče, patřím mezi dinosaury. Na ten papírový prostě nedám dopustit.

Markéta | exŽENA s.r.o.
Markéta | exŽENA s.r.o.
Vloženo 30. 12. 2016
Líbí se mi
Co se diářů týče, patřím mezi dinosaury. Na ten papírový prostě nedám dopustit.

Co se diářů týče, patřím mezi dinosaury. Na ten papírový prostě nedám dopustit.

A je to tu! Nostalgicky si prohlížím stránky diáře 2016 a z hustě popsaných okýnek mě napadá, že tento rok byl opravdu hodně "plný". Vlastně je to fajn se zpětně podívat na jednotlivé dny a připomenout si, co se dělo. Ano, co se týče diářů, patřím mezi dinosaury a stále si rok co rok kupuji papírovou verzi, i když tu elektronickou používám také.

Elektronický diář mám na sdílení, tištěný je jen můj

Je to jako s fotografiemi. Řada z nás dávno nekupuje fotoalba, maximálně tak vytvoříme podklady pro tisk fotoknihy, abychom je o Vánocích věnovali babičkám a dědečkům. Většinou ale necháme fotky z dovolených, dětských besídek či selfíčka, ležet na disku v počítači. Tolikrát jsem si říkala, že fotky roztřídím a vytisknu do alba a u šálku dobré kávy si je budu s manželem a dětmi prohlížet. To vám asi nemusím vyprávět 

Za to papírovým diářům jsem věrná zůstala. Miluju vůni papíru. Všechny ty notýsky, bloky, sešity. Kroužkové nebo šité, malované nebo plastické. Nejraději mám pestré, se zajímavým motivem, uvnitř netradičně doplněné afirmacemi nebo obrázky. Takže tu dnes sedím a lámu si hlavu, který zvolím pro nadcházející rok.

Není diář jako diář

Nemyslete si, že vybrat diář je něco snadného. Naopak. Najít ideální kombinaci vnitřního uspořádání a vnější grafiky, je doslova oříšek. A každý rok dlouho pátrám, než najdu ten vyvolený. 

Jedním takovým srdcovým, je rozhodně diář s citáty z děl mého nejoblíbenějšího autora, Paula Coelha. Pro rok 2017 má za hlavní téma „přátelství“ a obsahuje originální a hluboce pravdivé myšlenky. 

Za naprostou klasiku, se kterou nikdy nešlápnu vedle, považuji diáře a notesy značky MOLESKINE. Vazba, týdenní plánování, samolepky, kterými si můžu zdobit různé poznámky, volná strana pro úkoly týdne... Moc, moc mi vyhovoval. Ale jako ženská, v něm postrádám ty naše holčičí motivy a také jména, kdo kdy má svátek.

Letos mě tedy doprovázel diář, který spojoval hned několik užitečných atributů - pracovní plánování na týdenní bázi, volnou stranu pro úkoly týdne, prostor pro rodinné záznamy, inspirativní citáty na každý týden, sledování výdajů (což jsem raději ani nevyužila  ) a příjemnou grafiku. Určitě budete znát Mammadiář  Pro rok 2017 mají obzvlášť krásný design!

Moje cesta za zdravějším já

...je motto diáře se šťastnou sedmičkou na konci. Není to jen tak ledajaký diář a musím říci, že jsem se s podobným zpracováním diáře ještě nesetkala. A že jsem si udělala podrobný průzkum 

Na první pohled jsem se trochu lekla, jestli nejde spíše o knihu o zdravém životním stylu. Pak jsem ale pochopila, že jde o perfektní bojový plán, který je potřeba brát vážně. Musela jsem se rozhodnout! Chci plánovat jen pracovní schůzky a povinnosti? Nebo se chci také něco naučit, posunout se v myšlení a vnímání sama sebe, inspirovat se i motivovat? 

"Možná není každý den úžasný, ale něco úžasného se v každém dni skrývá"

... toto je jedna z afirmací pro měsíc leden 2017 FITNESS DIÁŘE  Z diáře je cítit, že do něj tvůrci dali své srdce, pokusili se o nemožné, spojit všechny moje nároky na diář, do jedné vazby. Je tam snad všechno!

Líbila by se mi jiná obálka. Ale to budu řešit, až za rok  Teď si jdu vyplnit svůj bojový plán 

   

Držím vám pěsti, ať je pro vás každý den výjimečný, ať už máte diář elektronický nebo tištěný a nebo možná žádný 

Těším se na vás v novém roce 

Markéta

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 12. 2. 2017

Já taky

Odpovědět
JANE H.
JANE H. 2. 1. 2017

jsem klasik uz asi dvacet let, takze papirovy, jen menim naplne

Odpovědět
Mkrelo
Mkrelo 31. 12. 2016

U mě tez papirovy a hlavne i kalendar se zaznamy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 806
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.