Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zlata
Zlata
Vloženo 30. 11. 2016
Líbí se mi

Co potřebujete do konce roku vyřešit? Návod, jak to zvládnout

Zlata
Zlata
Vloženo 30. 11. 2016
Líbí se mi
Co potřebujete do konce roku vyřešit? Návod, jak to zvládnout

Co potřebujete do konce roku vyřešit? Návod, jak to zvládnout

Do konce roku zbývá posledních pár dní. Nevím jak tobě, ale mě ten rok utekl zase jako voda. Ale byl to krásný rok. Těším se na závěrečné zhodnocení celého roku, ze všech stran a úhlů, jako např. v čem se mi dařilo, co mě bavilo, co mě nudilo, co mi dodávalo energii, co mě vysávalo, kdo mě podporoval, atd atd  a taky se těším na plánování cílů a vizí na rok 2017. Tohle dělám každý rok, většinou přesně na Silvestra. S partneremsi sedneme a děláme tento rituál 2-3 hodiny )) Myslím, že tomu letos nebude jinak )

Nicméně… trošku předbíhám. Je před námi ještě celý měsíc, než tento rok skončí a to je  okamžik, kdy se můžeme zastavit a říct si, co potřebujeme do konce roku 100% vyřešit, zařídit, dodělat… ale taky třeba co chceme vyhodit a čeho se chceme zbavit, abychom to už zbytečně nevláčely do nového, svěžího roku 

Proč se do toho pustit:

  • 31.12. 2016 – máš jasný termín, který nejde posunout –  do té doby to musí být hotové (vyřízené, uklizené, dodělané, opravené, dokončené, domluvené, opravené, vyhozené,..)
  • ulehčí se ti, budeš mít dobrý pocit a do nového roku vykročíš s čistým štítem

Jak na to:

  • připrav si tužku a papír a nech je ležet někde při ruce
  • po 1-2 dny zapisuj všechno, co tě napadne, že bys měla do konce roku uzavřít (jestli je ti pohodlnější to zapsat rovnou, klidně si to zapiš, já ale ještě doporučuju si ten papír nechat otevřený, protože tě budou dost možná napadat další věci).
  • pak si udělej více času a vypiš si, co je reálné, že stihneš do konce roku udělat a zařaď to do svého diáře ) a prostě to udělej.

Na co si dát pozor:

  • nevypisuj milion položek )) protože když je nestihneš do konce roku vyřídit (což je při velkém množství opravdu pravděpodobné), nebudeš pak mít ten povznášející pocit lehkosti, který si zasloužíš
  • začni co nejdříve a nenechávej to na poslední chvíli
  • když se podíváš na svůj seznam, nepropadej panice, znova si připomeň, proč to všechno děláš a pusť se do práce ) a to i když se ti chtít nebude  a raději budeš sjíždět FB zdi svých známých, je potřeba se do toho pustit i s počáteční nechutí…. možná se na sebe zdravě naštvi, řekni si A DOST, jdu to dodělat. Tečka. 

Přeju ti hodně štěstí, ať necháš v roce 2016 vše, co v něm má zůstat a vstupuješ do 2017 s lehkostí, svěžestí a nadhledem!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 11. 1. 2017

Praktické

Odpovědět
simdan
simdan 7. 12. 2016

já si nic nepíšu užíváme si s dětma každý den,večer s manželem u televize a dobrého filmu,nehoním se za každou cenu někde,protože vím,že když si řeknu musím to udělat(nestíhám) tak jsem ve stresu

Odpovědět
Glady
Glady 5. 12. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 856
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.