Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 20. 2. 2019
Líbí se mi

Co je to přeprogramování mysli

avatar
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 20. 2. 2019
Líbí se mi
Co je to přeprogramování mysli

Co je to přeprogramování mysli

Přeprogramování mysli je soubor koučovacích technik, které pracují s podvědomou myslí a mění podvědomá omezující přesvědčení na přesvědčení užitečná, která člověka v jeho životě podpoří.

Přesvědčením se dá také říkat programy. Omezující přesvědčení vzniká tak, že si člověk myslí opakovaně nějakou myšlenku nebo myšlenky a ty jsou provázené silnými negativními emocemi.

Omezující přesvědčení vznikají při traumatech, ale také během dětství – hlavně na základě toho, jak se k člověku chovali jeho rodiče, protože to jsou první lidé, s kterými má první interakce v životě. Většina lidí neví, jaká přesvědčení má ve svém podvědomí uložená.

Člověk má v podvědomí přesvědčení buď omezující nebo podporující

Přeprogramování mysli je pro člověka důležité, pokud se mu v životě i přes veškerou snahu nedaří tak, jak sám chce a nemá pro to úplně racionální vysvětlení. Anebo sám dobře ví, že v jeho minulosti byly negativní zkušenosti, které mohly mít na něho a na jeho mysl negativní vliv a ví, že by je potřeboval zpracovat.

Lidé si myslí, že čas zahojí všechny rány a když uplyne od traumatické události nějaký čas, že je to v nich uzdravené, ale to není pravda. Čas jenom přesune trauma z vědomí do podvědomí – a odtud člověka ovlivňuje. Ovlivňuje jeho život a rozhodnutí i životní pocit, aniž by si toho byl vědom.

Přínos koučinku s podvědomím je jak terapeutický, tak i transformační

Přeprogramování se tedy týká podvědomé mysli. Jedná se o soubor účinných postupů, které umožňují nalézt omezující přesvědčení v podvědomí, tato přesvědčení pak uzdravit, odstranit negativní emoce a získat poznání, která člověku umožní, aby si byl schopen zvolit nová, užitečná přesvědčení a dosadit je do svého podvědomí.

Účelem tedy je, aby se člověk zbavil přesvědčení, která ho v životě omezují a nahradil je přesvědčeními, která ho pak z podvědomí podporují a pomáhají mu tvořit novou, lepší realitu.

Úspěch člověka tedy ovlivňuje nejen to, jaké má vědomé znalosti a dovednosti, ale také to, jestli je schopen jednat. To se mu buď daří nebo nedaří – právě na základě toho, jaká má podvědomá přesvědčení (tzn. jak má naprogramovanou svoji podvědomou mysl).

Dokážete víc, když vás v tom vaše podvědomí podpoří

Člověk, který má problémy při dosahování svých cílů i když na to má vědomé znalosti a snaží se dělat kroky, může narážet na to, že jeho podvědomí mu nedává povolení a sabotuje ho.

To se projevuje tak, že když o něco jde, stane se něco nečekaného, co mu jeho snahu překazí. Pokud však takový člověk zapracuje se svým podvědomím, to mu pak dá povolení a on dosahuje svých cílů mnohem snadněji.

Pozitivní programování mysli umožňuje člověku žít vědomě a úspěšně tvořit svůj život

Podvědomou mysl si můžeme představit jako rozlehlou zahradu. Pokud vlastníte zahradu, o kterou se roky nestaráte, tak si dokážete představit, jak taková zahrada vypadá. Pravděpodobně tu není příliš útulno. Je zarostlá plevelem, jsou tu škůdci, ovocné stromy nenesou tak jak mají, proto zahrada není tak krásná a užitečná, jak by mohla být.

Pokud se člověk po letech jejího zanedbávání rozhodne, že ji chce mít k obrazu svému a začne na ní pravidelně pracovat – například ostříhá trávu, zbaví se škůdců a podobně,.za rok už vypadá úplně jinak. Z opuštěné, zanedbané zahrady se stane místo, které poskytuje svému majiteli své dary.

A takhle je to i s podvědomou myslí. Každý kus práce s ní se nějak pozitivně projeví v životě člověka. Může to být zlepšený životní pocit nebo se přestane projevovat nějaká zdravotní obtíž nebo se člověku konečně povedou uskutečnit pozitivní změny, kterých předtím nebyl schopen.

Přeprogramování podvědomé mysli je proces a člověk vidí výsledky postupně

Při koučinku s podvědomou myslí má každý člověk individuální výsledky – někdo menší, někdo větší, někdo naprosto zásadní a to někdy už po prvním sezení. Záleží na tom, jaká byla jeho minulost.

Pokud někdo ví, že měl obtížnou minulost, že zažil jedno či více traumat nebo že měl velmi přísné nebo hodně negativní rodiče, tak už pravděpodobně tuší, že s jeho podvědomou mysli je třeba více zapracovat, než u člověka, u kterého to bylo opačně.

Každopádně se i lidem s převážně pozitivně naprogramovanou myslí vyplatí zjistit, co mají vlastně ve svém podvědomí uloženo vzhledem ke svým cílům a snům a jestli je jejich podvědomí připraveno je v nich podpořit.

Výsledky koučinku s podvědomím:

  • Odstranění psychických bloků změnou podvědomých přesvědčení
  • Nastavení mysli na to, co chcete zažívat
  • Zbavení se negativních emocí
  • Zlepšení psychického stavu
  • Získání odpovědí na zásadní životní otázky z podvědomí

STÁHNĚTE SI zdarma ebook ÚSPĚCH ZAČÍNÁ V HLAVĚ tady: http://uspechzacinavhlave.cz/ebook/

Vysvětluje, jak žít šťastnější a úspěšnější život, díky přeprogramování podvědomé mysli. Jsou v něm shrnuté všechny klíčové informace a ještě něco navíc. Bude se vám hodit, ať řešíte problém, přemýšlíte jak dosáhnout svého cíle nebo pracujete na svojí transformaci. Můžete ho šířit volně dál mezi lidi, na kterých vám záleží. 

Dozvíte se:
1) Jak nás naše podvědomá mysl buď sabotuje nebo podporuje
2) Jak nastavit mysl na úspěch
3) Proč lidem často nefungují návody ze známých knížek a filmů a jak to jde změnit
4) Jak být tvůrcem svého života
 
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tvořilka97 21. 2. 2019

Moc dobře napsané!

Odpovědět
avatar
lemur 20. 2. 2019

Zajímavé téma.

Odpovědět
avatar
Ing. Iveta Světlá 20. 2. 2019

Ano, děkuji. Je to zajímavé a čím déle se koučinkem s podvědomím zabývám, tím je to zajímavější Nejzajímavější je pro mě vidět, jak se lidem díky němu mění život k lepšímu. Iveta

avatar
sisinkaj 19. 2. 2019

Odpovědět
avatar
Ing. Iveta Světlá 20. 2. 2019

Děkuji a přeji Vám krásné dny a krásný život . Iveta

avatar
Majina 19. 2. 2019

zaujímavý a pútavý článok.

Odpovědět
avatar
Ing. Iveta Světlá 20. 2. 2019

Děkuji za uznání. Už jste četla můj e-book? Možná by Vás mohl zajímat http://uspechzacinavhlave.cz/ebook/ Iveta

avatar
Siraellen 19. 2. 2019

aktuální téma

Odpovědět
avatar
Ing. Iveta Světlá 20. 2. 2019

Ano a naštěstí už máme účinné nástroje, jak na to. Iveta

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 858
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.