Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 23. 5. 2020
Líbí se mi

Poslech anglických vět - 2. lekce

Jana101
Jana101
Vloženo 23. 5. 2020
Líbí se mi
Poslech anglických vět - 2. lekce

Poslech anglických vět - 2. lekce

Pokud jste v angličtině spíše začátečníci nebo mírně pokročilí studenti, a chcete si vyzkoušet poslech vět, poslechněte si nahrávky vět z 2. lekce internetového kurzu www.anglictinajasne.cz. Jde o výběr tzv. "vzorových" vět, sloužících k opakování a procvičování probrané látky z celé lekce. 

Obsahem této zvukové nahrávky, jejíž odkaz je umístěn níže, jsou jednak základní věty, zahrnující UKAZOVACÍ ZÁJMENA, pak také "KRÁTKÉ STRUČNÉ ODPOVĚDI", BARVY, a varianty na větu "How old are you?".

Věděli byste, jak se například řekne anglicky "tamto auto je modré", "máš auto?" nebo "jaká je tvoje oblíbená barva"? A co třeba otázka "kolik je tvým rodičům" nebo "je mi dvacet dva".

POSTUP:

1/ Při poslechu nejprve můžete sledovat na videu překlad českých vět, a soustředit se na výslovnost. Ideální je opakovat si věty nahlas během přehrávání. 

2/ Při dalším shlédnutí videa se můžete zaměřit na gramatiku a uvědomovat si, zda dané učivo znáte. Gramatické jevy by vám měly připadat jasné a srozumitelné.

3/ Do třetice si můžete poslechnout video ještě jednou - tentokrát se zavřenýma očima - a uvědomovat si význam vět. (Je důležité vnímat slova přesně v tak rychlém tempu, v jakém mluví mluvčí. Nesmíte se ani na vteřinku opozdit... Je zásadní udržet stejné tempo, jako mluvčí. Pokud zjistíte, že neznáte slovíčka, tak je problém ve slovní zásobě, a měli byste se na ni zaměřit.)

ANGLICKÉ VZOROVÉ VĚTY z 2. lekce - ZDE

Každý se může naučit anglicky!  

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 266
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.