Všichni si přejeme, aby se náš život změnil k lepšímu, aby byl snadnější, my sami se však měnit nechceme! Spíše to očekáváme od druhých. Zkuste tedy přistoupit na to, že jste ochotni se změnit. Nejdříve se musíme vnitřně změnit my sami: musíme změnit svůj způsob myšlení, mluvy i sebevyjádření. Teprve poté se začne měnit i naše okolí. 
Jak píše Louise L. Hay, nastal čas, abychom byli ochotni se změnit. Uvádí: “Často se mi stávalo, že se ve mně v určitých situacích cosi tvrdohlavě vzepřelo. Stává se mi to dokonce i dnes, když se rozhodnu něco změnit, něčeho se zbavit: vynoří se tvrdohlavost a vzepře se silně proti tomu, abych změnila své myšlení. Čas od času je ze mě upjatá, zlostná, do sebe uzavřená a nekomunikativní osoba.”
“To se mi stává i po dlouhých letech tvrdé práce. Dnes už však vím, že narážím na oblast, ve které se musím změnit. Pokaždé, když se rozhodnu pro další změnu, musím se ponořit ještě hlouběji, než dřív… Dnes už se při tom na sebe nezlobím. Už se nepoddávám představě, že za nic nestojím, jen proto, že jsem na sobě našla něco dalšího, co je nutné změnit.”


Všechny staré návyky musejí uvolnit prostor novému myšlení. Někdy je to snadné, jindy nesmírně těžké. Čím úpěnlivěji lpíme na nějakém svém starém přesvědčení – pokud jsme se rozhodli jej změnit – tím více bychom si měli uvědomit, že právě toto jsou staré vrstvy, které je třeba odstranit. 
Je třeba na sobě neustále pracovat, abychom se zbavovali stále hlubších a hlubších omezujících vrstev. Je to v podstatě práce na celý život. 
 
Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account