Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Cesta do hlubin psychologie obchodování I - úvod

KamilaK
KamilaK
Vloženo 1. 11. 2019
Líbí se mi
Cesta do hlubin psychologie obchodování I - úvod

Cesta do hlubin psychologie obchodování I - úvod

Sedím před obrazovkou počítače. V jednom okně otevřené okno s živými daty. Trh právě otevírá. Pozoruji volatilitu otevíracího rozpětí. Trh vyráží prudce vzhůru, během půlhodiny by mohl udělat korekci a pak pokračovat ve svém růstu přímo k mému vstupu. Ve druhém okně mám otevřené ICQ. Se svým brokerem komunikuji on-line. Jsem maximálně připravený - jakmile trh protne můj vstup, během pár vteřin posílám svému brokerovi nákupní příkaz. A samozřejmě stop-loss. Na ten nesmím zapomenout. Konec konců, můžu poslat i výstupní příkaz - docela možná se trh došplhá až k mé výstupní metě ještě dnes. Cítím se dobře, že mám obchod tak dobře naplánovaný. Plánovat obchody je velmi důležité. Četl jsem to asi tisíckrát. No, možná i deset tisíckrát. Někteří lidé prý obchody neplánují. To vážně nechápu. Já obchody plánuji. Chci se stát dobrým obchodníkem. Nic neponechávám náhodě. Vlastně mi dělá dobře, že někteří své obchody neplánují a já ano. Zase o důvod více, proč bych právě já měl patřit mezi 20% menšinu, co vydělává v trzích obrovské peníze. Určitě mezi tu menšinu patřím. Jsem motivovaný, jsem inteligentní a o trzích jsem přečetl snad všechno, co se jen dá.....Je to jen otázka času. Teď ale zpět k mému obchodu.

 

Psychologie obchodování je natolik složitá a natolik odporující mnoha návykům myšlení, které v nás byly pěstovány už od útlého dětství, že podobným pocitům a chybám pramenících z emocí se nevyhne snad žádný úspěšný trader na světě. Dokonce pokud se kdy budete zajímat blíže o obchodní dráhu některých komoditních nebo akciových velikánů, sami se ve svém pátrání přesvědčíte, že i tito velikáni museli projít tvrdými psychologickými lekcemi, než dokázali zvládnout své vlastní já do takové míry, aby byli schopni efektivně obchodovat.

 

Za několik let ustavičné a trpělivé práce na své vlastní osobnosti (nejenom v oblasti obchodování) jsem se mnoho naučil a mnoho poznal. Dost na to, abych zcela zodpovědně prohlásil, že kdyby podobné dovednosti učili nás všechny namísto zcela nesmyslných větných rozborů na základní škole, žijeme všichni v mnohem bohatším světě - jak po duchovní, tak materiální stránce.

Lidská osobnost je neuvěřitelně složitá a zároveň nesmírně pozoruhodná a krásná záležitost. Chceme být jedinci bezchybní, avšak skutečnost je taková, že chyby patří k člověku stejně neodmyslitelně, jako třeba krev nebo ruce a nohy. Na psychologii obchodování se nedá vyzrát ze dne na den. Chce to mnoho trpělivosti a mnoho úsilí. Pokud však vydržíte, uvidíte, že se změní nejenom vaše obchodování, ale celý váš život.

 

Autor: Tomáš. financnik.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 2. 11. 2019

Odpovědět
Majina
Majina 1. 11. 2019

Zaujímavá psychologicko-obchodná téma

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 1. 11. 2019

Obchodování je láska a vášeň.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 130
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.