Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 21. 4. 2016
Líbí se mi

Být kreativní? Žádný problém:-)

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 21. 4. 2016
Líbí se mi
Být kreativní? Žádný problém:-)

Být kreativní? Žádný problém:-)

Kreativita – slovo, které je v poslední době hodně skloňované. Každý by měl být kreativní. Mít skvělé nápady (v praxi realizovatelné), rychlé myšlení, originální a neotřelé pojetí, zkrátka jiný úhel pohledu.

Jak to ale udělat?
Jak být víc kreativní?
Jak se to vůbec dá poznat, že je člověk dostatečně kreativní?

Vědci tvrdí, že naše levá hemisféra má na starosti analytické myšlení a ta pravá právěkreativitu a emoce.

Na internetu můžete najít spoustu rad a tipů, jak na kreativitu. Najdete dokonce i spoustu kurzů – můžete navštívit kreslení pravou mozkovou hemisférou, osobně jsem to ještě nevyzkoušela, ale musím říct, že mě to láká.

 A co dělám já, když potřebuji být kreativní?

Za můj život už jsem přečetla spoustu článků, návodů, zaručených rad, jak být kreativní a jak si svou kreativitu rozšířit.

Myslím si dokonce, že někdy nadbytek informací škodí. Člověk je pak zaujatý a už pracuje s limity, místo toho, aby měl neomezené pole možností.

Když něco vymýšlím, jdu na to „jako dítě“ – s cílem, aby to bylo jasné a srozumitelné, ideálně každému bez ohledu na věk, vzdělání, zkušenosti. Pokud to tedy není úzce zaměřený projekt pro konkrétní cílovou skupinu.

Ano, podívám se, jaké nápady a myšlenky se v podobné oblasti objevují, ale beru je jen informačně, abych si udělala představu, co vše už „prošlo“. Osobně si myslím, že všechno dobré už bylo vymyšleno, není potřeba vždy vymýšlet něco zbrusu nového, ale vyjít z toho, co funguje a dát tomu „jen“ nový kabát.

Jak prosté, že? 

Potřebujete něco kreativního vymyslet, název, slogan, upravit vaše texty? Obraťte se na mě, velmi ráda vám to VYMYSLÍM .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 21. 6. 2019

Já mám s kreativitou taky docela problém. Hrozně bych chtěla něco vyrábět, ale nejsem schopná vymyslet co a mít nějaký svůj vlastní nápad. Ráda bych si vyrobila vlastní šperky a pak se jimi chlubila. Nakonec to stejně ale dopadne vždy tak, že si náramky koupím z https://www.midorini.cz/naramky/ .

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 307
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.