Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 30. 11. 2016
Líbí se mi

BLOK v naší mysli Č. 4: Já nevím

LenyaS
LenyaS
Vloženo 30. 11. 2016
Líbí se mi
BLOK v naší mysli Č. 4: Já nevím

BLOK v naší mysli Č. 4: Já nevím

Možná byste to ani nečekali, ale většina (ne méně, ale většina) lidí, Vám na otázku:

"Jaké jsou Vaše sny?"

Prostě odpoví:

"Já nevím."

Pak se zamyslí a začnou s odpověďmi jako:

"No, chci být šťastný, aby bylo všechno lepší než teď..." a podobně.

"Já nevím" je jen obrovský blok v cestě za štěstím. Ono to totiž znamená, že nevíte co chcete a tím pádem ani nikam nemíříte. A když nemáte směr, jak se může splnit to, co si přejete? Jednoduše nemůže. Přání, jako jsem uvedla výše, že člověk chce být šťastný, není žádné přání. To je mlhavý popis nějakého něčeho.

Musíte mít konkrétní představu a ne vágní, tedy nepřesnou.

"Co pro Vás znamená štěstí? Jaký Váš život musí být? Co v něm musíte mít? Čím musíte být? Co musíte dělat, abyste byli šťastní??"

A co na tyto otázky obvykle následuje? Naše známé "já nevím". Přesto to v tuto chvíli nevadí. To, že teď něco nevíte není špatně. Ale pouze tehdy, jestliže se zabýváte touto myšlenkou a snažíte se odpověď najít.

 

Otázky

Je třeba si dávat ty správné otázky, a to je bez debat. Cokoliv, co se týká Vás, by mělo mít svou odpověď. Dávejte si ty správné otázky a eliminujte Vaše "já nevím". Nemůžete uspět, když nevíte co chcete.

"Po čem Vaše srdce opravdu touží?"

Dávat si ty správné otázky je však těžké. Někdy se totiž může stát, že si položíte otázku, na kterou nechcete znát odpověď. Neříkám, že jít si za svými sny je snadné. Vy jen musíte pochopit, že to stojí za to!! Pak lze obětovat škaredé a těžké emoce, které ve Vás vyvolají odpovědi na některé otázky. Je třeba se do sebe ponořit a vyšťourat všechno, co Vás kdy v životě trápilo a tížilo a osvobodit tak svoje myšlenky.

 

Svobodné myšlenky

Jestli to totiž neuděláte a nepoložíte si ty správné otázky, na které posléze najdete odpovědi, tak Vaše "já nevím" bude největším blokem pro Vaši cestu za úspěchem a štěstím. Pouze svobodná mysl může jít kupředu. Pouze svobodné myšlenky přináší odpovědi na Vaše otázky, co pro Vás znamená štěstí.

Zamyslete se nad tím, jestli o sobě všechno víte? Vždyť všude se dozvíte, že musíte začít od sebe. Vy to víte!!! Ale do jaké míry to pro Vás znamená, že to děláte?...

 

Je to těžké

Ano, eliminovat ve svém životě "já nevím" možná nebude jednoduché. A tak začněte tím, že si odpovíte na to:

"Co pro Vás znamená úspěšný život? Co pro Vás znamená šťastný život? Co pro to musíte udělat, aby jste takový život žili? Co je potřeba změnit? V čem se Vy musíte změnit?"

Překonejte tento blok velikosti mrakodrapu a se šířkou africké pouště. Pusťte se do honby odpovědí na svoje otázky. Začněte trénovat pokládání správných otázek.

Nebojte se, co objevíte, ale těšte se na to, co získáte!

Lidská duše není nakonec tak komplikovaná, jak se nám může zdát. Naše vlastní rozhodně ne. Uvidíte sami, že Vás spousta odpovědí nakonec překvapí. Budou jednoduchá, často jednoslovná a přesto Vám to dá tolik, že na chvíli, kdy jste našli svou odpověď možná nikdy nezapomenete.

 

Nevím = NE!

Zastavte své "já nevím"! Nevím znamená vždy ne! Pochopte odpovědi na své otázky jako jedničky a nuly v počítači. Jako černou a bílou. Ušetříte si tím spoustu starostí, které pak zmítají Vaši mysl. Vzpomínáte si v minulém článku, kolik našeho drahocenného času nám bere přemítání v mysli "coby, kdyby"? A to náš mozek často dělá, když položíme otázku a proti strana odpoví obligátní "nevím". Automaticky to berte za "ne". Lépe se s tím vyrovnáte a kdyby to bylo později ano, jen Vás to mile překvapí.

Udělejte sami sobě laskavost a zastavte se nad každým svým "já nevím", které vyslovíte, ať už nahlas a nebo v duchu. Hledejte odpovědi, ať můžete kupředu vyrazit s čistou myslí a přímo za svými sny!

 

Vaše Lenka

 

P. S. - Chcete nastartovat nový rok s čistou hlavou? Kterým směrem se potřebujete dát? Vystoupit z oblaku depresí a období žádné energie? Pak si přečtěte toto >>. Nebo potřebujete uchopit svoje sny už jednou pro vždy a mít rok 2017 za naprosto zlomový? Pak čtěte toto >>. Nebo potřebujete oboje?? Pak tady >>.

To nejmenší, co pro sebe můžete udělat je to, že se do toho už jednou pro vždy dáte!!!

Nejlepší dárek pod stromeček si přece můžete dát klidně sami!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 11. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 290
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.