Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 9. 11. 2016
Líbí se mi

BLOK v naší mysli Č. 1: Křivdy z minulosti

LenyaS
LenyaS
Vloženo 9. 11. 2016
Líbí se mi
BLOK v naší mysli Č. 1: Křivdy z minulosti

BLOK v naší mysli Č. 1: Křivdy z minulosti

Kostlivci ve skříni…

Jeden z nejčastějších bloků, se kterým se setkávám. Blokuje náš rozvoj, naše štěstí a to z několika hledisek:

  1. Situace, které v minulosti nastaly a my na ně stále vzpomínáme a vracíme se k nim.

  2. Situace, které v minulosti nastaly a zformovaly celý náš život, se kterým nejsme spokojeni.

 

Možná se Vám to zdá, že jsou dvě a totéž věci, ale nejsou. V prvním případě se jedná například o vztah, ve kterém nám někdo zlomil srdce a my se nedokážeme pohnout z místa a stále si jen říkáme, jak se to vůbec mohlo stát, proč se to stalo zrovna nám, proč to nedopadlo jinak a jsme z toho stále dokola a dokola frustrovaní a zničení. Stále to v nás vyvolává pocit zrady a zlomeného srdce.

V druhém případě si možná ani přesně nevybavujete, proč jsou nyní věci tak, jak jsou, ale prostě jsou. Je to tak a Vy jste pro změnu frustrovaní a zničení z toho, jak jste celkově nespokojení a nešťastní. Jako byste byli chyceni ve smyčce nebo v pasti.

 

Minulost jako oblíbená výmluva

Bohužel, setkávám se s tím stále častěji, že lidé využívají svoji minulost jako výmluvy pro to, co se nepovedlo, co se jim v životě teď událo apod. Minulost není výmluvou! Jste dospělí a zodpovědnost za svůj život máte ve svých rukou a nikdo za to, jak se máte právě nyní, nemůže. 

 

Úspěšní lidé často měli hroznou, až děsivou minulost. Hodně o tom vypráví, aby lidé pochopili, že jak to s nimi všechno dopadne, není otázka minulosti, ale chování v přítomnosti. Když se člověk začne sám stavět do role oběti, tak jediný, kdo tím trpí, je on sám a jeho okolí. Máte možnost změnit úplně všechno, tak to udělejte. Není to tak těžké, jak se zdá. Vážně. Jen se rozhodněte!

 

Všechno má své vyřešení

Naštěstí zkušenosti moudřejších, historie a věda pro nás mají řešení:

  1. Identifikujte situaci nebo situace v minulosti, které víte, že ovlivňují Váš nynější život. A běžte s touto analýzou až do hloubky. Až do dětství. Co to je, co Vás brzdí? Proč se tenkrát stalo? Jaké to ve Vás vyvolává pocity? Napište si to.

  2. S čím jste tak nespokojení v tuto chvíli? Co Vás trápí? Kde je problém? Kde je zakopaný pes? V čem vězí Vaše nespokojenost? Jestli nevíte, tak se tou myšlenkou na zjištění zabývejte tak dlouho, dokud na to nepřijdete. Odpovědi jsou ve Vás, jen musíte pátrat a naučit se je objevovat. Opět si pište. 

 

Když nevím, je to NE

Hodně lidem, a i mně samotné, pomáhá, že když něco nevím jistě, automaticky to baru za ne. Když to nevím s jistotou, je to jako bych to nevěděla vůbec. Začněte ke všem věcem přistupovat tímto způsobem. Jedině tak totiž v sobě dokážete identifikovat ten pocit, který Vám naprosto jasně sdělí, kdy je to v pořádku. A tento pocit si musíte uvědomovat, najít ho a začít ho používat.

Není to nikdo jiný, než Vaše intuice. (Jak s ní pracovat, najdete také v mé knize. Je to součást celého procesu, jak být úspěšní a to určitě chcete.)

 

Seznamy

V tuto chvíli tedy máte seznam toho, co Vás z minulosti brzdí a víte s jistotou, že je to konečný seznam. Víte, co chcete změnit a víte to opět naprosto neochvějně. A teď je čas se s tím vyrovnatOdpustit všemu a všem co se stalo kdysi. Je to pryč, nedovolte, aby Vás něco, co už stejně nedokážete změnit, dál ničilo. Je to PRYČ! Jak na odpuštění, se také dočtete u mě v knize. Jak mocný je to nástroj, jak ho nastartovat, jak ho používat.

Na druhém seznamu máte to, s čím jste nespokojeni nyní. Tak tam začněte konat! Otočte to! Je to takhle, tak co musím udělat, aby se to změnilo? Jaký je můj kýžený stav a jak toho dosáhnout? Vím, že mnozí z Vás již čtete moje knihy, tak poctivě dělejte všechny úkony pro Váš posun! Pracujte na tom, dokud si nebudete jistí. Dokud nepřijde pocit uvolnění a osvobození za to, že jste to zvládli!

Bloky z minulosti nejsou nic jiného, než že jste se zasekli v bludném kruhu špatných emocí a nevíte, jak z toho ven. Jsou jako klec, ve které žijete a ze které nevidíte cestu úniku. Jenže klíč k Vaší situaci máte jen a jen ve svých rukou. A víte, co to je za klíč? Je o Váš mozek!

 

MOZEK JE KLÍČ

Musíte si uvědomit, že je to pouze o myšlenkách, které Vás svazují a o tom, že tyto myšlenky nyní nemáte pod kontrolou a tak si tam u Vás lítají a přináší, co je napadne a nebo si žijí svým životem podle starých klíčů. Ovládnutí tohoto klíče je branou k hojnosti, lásce a blahobytu! Je to:

VÁŠ MOZEK! MŮŽETE HO OVLÁDAT NAPROSTO A ZCELA K VAŠÍ LIBOSTI A SPOKOJENOSTI! 

 

Uvědomte si to a začněte proto bořit svoje bloky mentálním tréninkem, vytvářením seznamů a hledáním své intuice. A minulost? Je pryč! Jenže to, že nás tolik ovlivňuje je zase pouze o tom, co jsme dovolili vlastnímu mozku, aby s minulostí dělal.

Jestliže se v minulosti stalo něco hrozného, je třeba se od toho odpoutat, protože je to pryč! Stalo se to dávno. I včera je dávno, pokud se stalo něco, s čím se chcete nebo potřebujete vyrovnat. A jestli budete stát čelem k minulosti a v myšlenkách se k ní budete stále vracet, jak chcete pohlédnout do budoucnosti a uspět??

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Glady
Glady 10. 11. 2016

Odpovědět
k.eva
k.eva 9. 11. 2016

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 11. 2016

souhlasím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 307
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.