Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kateřina Šlimarová
Vloženo 17. 9. 2020
Líbí se mi

Bíle zuby pomocí přírodních ingrediencí?

avatar
Kateřina Šlimarová
Vloženo 17. 9. 2020
Líbí se mi
Bíle zuby pomocí přírodních ingrediencí?

Bíle zuby pomocí přírodních ingrediencí?

Často postačí poohlédnout se jen po tom, co máte doma, a výsledky mohou být stejně ohromující. Jak tedy získat zářivě bílý úsměv přírodní cestou?

Sůl a zázvor

Budete potřebovat čerstvý zázvor, sůl a citron. Zázvor oloupejte a nastrouhejte najemno. Dále budete potřebovat asi čtvrt lžičky soli, který přidejte k zázvoru, nakonec přidejte pár kapek citronu a vše smíchejte. Naneste na zuby zubním kartáčkem a nechte několik minut působit. Poté smyjte a kochejte se výsledkem. Je patrný prakticky okamžitě, ale rozhodně se nejedná o nejšetrnější cestu, jak si vybělit zuby. Zubař by s použitím citronu určitě nesouhlasil, jelikož má tendenci narušovat zubní sklovinu. Hodí se ho tedy použít jen jako poslední záchranu, ale určitě ne pravidelně.

 

Kaolinový jíl

Sypký jíl smíchejte s vodou a vytvořte konzistenci zubní pasty. Tu pak opatrně nanášejte na zuby a jemným pohybem je čistěte. V žádném případě netlačte. Kaolínový jíl pomůže odstranit nánosy nečistot a zubného kamene a zuby budou o poznání bělejší již při prvním použití.

 

 

Kokosový olej a máta

Účinky kokosového oleje jsou skutečně skvělé. Není sice zrovna příjemné válet v puse olej, ale je to rozhodně nejlepší cesta, jak vybělit zuby. Díky obsahu kyseliny laurové zuby bělí s minimálním poškozením a odstraní i přítomné bakterie. Pokud jej navíc smícháte i s trochou nasekaných mátových listů, dosáhnete i příjemné chuti a vůně oleje, který navíc bude mít i antibakteriální účinky. Lžičku kokosového oleje s mátou stačí nanést na zuby a nechat působit 10-15 minut.

 

Jedlá soda a peroxid vodíku

Účinným receptem na bílé zuby je i smíchání jedné lžičky jedlé sody s trochou peroxidu vodíku. Směs naneste na dvě minuty na zuby. Poté si zuby opláchněte, v žádném případě směs nepolykejte. Jedlá soda zuby zpevní a zároveň šetrně odstraní skvrny na zubech i případné bakterie či zápach. Používat sodu místo pasty byste ale měli maximálně dvakrát do měsíce, aby nedošlo k poškození skloviny a dásní.

Jablečný ocet a soda

Jedlou sodu můžete úspěšně využít i kombinaci s jablečným octem. Společně tvoří velmi silnou dvojici, kterou stačí vyplachovat ústa a za chvíli budou zuby hned o nějaký ten odstín světlejší.

 

Zederach indický

Tato málo známá rostlinka je pro zuby takovým malým zázrakem. Stačí ji vyvařit ve vodě a vzniklou tekutinou vyplachovat ústa. Váš úsměv bude nejen bělejší, ale posílí se i vaše zuby a dásně.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 19. 9. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 18. 9. 2020

Prima.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 9. 2020

vida

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 9. 2020

zajímavé

Odpovědět
avatar
Kateřina Šlimarová 17. 9. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 353
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.