Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Katy.k
Katy.k
Vloženo 25. 6. 2019
Líbí se mi

Beznaděj, zoufalství, marnost...

Katy.k
Katy.k
Vloženo 25. 6. 2019
Líbí se mi
Beznaděj, zoufalství, marnost...

Beznaděj, zoufalství, marnost...

Možná je znáte, možná na vás některá z nich už někdy vybafla – třeba když jste se snažili něco ve svém životě změnit. Opravdu jste se snažili, byli jste skálopevně rozhodnutí, že pro změnu uděláte všechno, protože už takhle nemůžete dál, protože vás to drtilo, trhalo vás to zaživa, protože jste měli pocit, že zešílíte, pokud se nic nezmění a tak jste otevřeli první dveře, byli jste tak odhodlaní, tak plní víry a přesvědčení, že odteď bude všechno jinak, otevřeli jste ty dveře - a najednou bylo všechno ppry! Zpoza těch dveří na vás jak čertík z krabičky vyskočily tyhle tři sestry. Možná byly jen dvě, možná jen jedna – to není podstatné, podstatná je jejich síla, intenzita, se kterou nás dokáží okamžitě zbavit veškeré vůle cokoliv dělat. Všude kam jste dohlédli, byla jen marnost, zoufalství a beznaděj. Všechno bylo jedno! Na ničem nezáleželo! Připadali jste si tak neschopní a beznadějní. Tak malí a bezvýznamní v porovnání s tím vším kolem. Bylo to jako příšera, která má sedm hlav a pokaždé když se vám podaří po dlouhém boji jednu useknout, tak na jejím místě vyrostou tři další. 
V takovém okamžiku jsme na všechno sami. Tak dezorientovaní, že ani nevíme kdo jsme, natož abychom si vzpomněli na nějaké odhodlání nebo touhu něco měnit – co měnit!

A proč vlastně?

Vždyť je to všechno jedno!

A i kdyby, tak stejně nevím co s tím!

Odkud bych měl/a začít a jak?

Proste nevím co s tím!

Vzdávám to!

A dejte mi všichni pokoj!

Tyhle tři sudičky se v jednom jediném okamžiku zmocní vaší mysli a zmaří tak veškeré vaše snahy a odhodlání ke změně. Úplně vás ochromí! Situace vypadá tak bezvýchodně a přitom je to jen iluze - klam. Naším úkolem totiž není cokoliv dělat, ale naopak – nedělat nic. Jenom být. Dýchat a pozorovat. Dát prostor tomu, co se v nás děje. Priznat si to a prožít to, a tak převést z hlubin podvědomí do vědomí. Tím zvítězíte. Obluda z hlubin ztratí na denním světle svou moc a vaše beznaděj a všechny její kámošky zmizí s ní. Ano, někdy je ta příšera tak velká a silná, že je třeba být trpěliví a pracovat na ni po částech. Ale i mnozí princové si musí na svou princeznu počkat, než přijde čas a pravda může konečně vyjít na světlo. Některý čeká rok, jiný sedm let a další třeba do příštího života.

Jedno je jisté, čím dřív začneme, tím líp.

Nikdo jiný to za nás totiž udělat nemůže.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 18. 7. 2019

Odpovědět
Katy.k
Katy.k 19. 7. 2019

avatar
Anna Csanádiová 26. 6. 2019

Dobrá rada.

Odpovědět
Katy.k
Katy.k 26. 6. 2019

Pokud to myslíte vážně, tak mě to těší!

lemur
lemur 26. 6. 2019

Také souhlasím.

Odpovědět
Katy.k
Katy.k 26. 6. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 230
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.