Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 29. 11. 2020
Líbí se mi

Amatérka grafičkou nejen na Instagramu

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 29. 11. 2020
Líbí se mi
Amatérka grafičkou nejen na Instagramu

Amatérka grafičkou nejen na Instagramu

Ahá, ale kdo mi tu pořádnou grafiku udělá? dumala jsem, když jsem náhle byla bez nakladatele pro své knihy. O tom jsem, jak k tomu došlo, jsem psala v předchozím článku Když přijde v životě zázrak

Nejen ten, kdo podniká, ale i spisovatelé a také všichni soukromě potřebují občas pěknou grafiku pro sociální sítě a webové stránky. A já nyní čelila problému s vlastní propagací a nevěděla jsem, co si počít. 

Kdysi jsem se naučila pracovat s Corelem, ale jaksi jsem nestíhala všechny ty updaty a inovace. Přeci jen nejsem grafik profík a možná ani grafik amatér. 

No jo, ale jak se tedy mám prezentovat na Instagramu, když tam mají všichni tak pěkné posty? A já jen to, co vyfotím naživo? projížděla jsem Instagram a tvářila se jak kačer Donald.

"Nauč se s Photoshopem," radili mi ostatní. A přidávali i další názvy pro mě neznámých aplikací. 

 

A pak jsem kdesi vygůglila zázrak pro grafiky multiamatéry, jako jsem já. A tím je Canva.com, která i v neplacené verzi je zázrakem. S tisíci a tisicí připravenými šablonami, s báječnými fonty, tedy písmy, s neuvěřitelnými možnostmi, jak si uspořádat cokoli a jak to pomocí filtrů vyšperkovat - počínaje příspěvky na Instagram, přes stories, fb příspěvky, plakáty, tapety na pozadí mobilu i noťasu, obálky knih... 

 

Navíc výhoda pro všechny generace - canva.com je v češtině, takže s ní mohou pracovat opravdu všichni. 

 

Jenže pokud se rozhodnete si hrát a pracovat v canva.com právě v neplacené verzi, nebudete moci požít úplně vše. To mi tak ani nějak nevadí, zdarma je tam toho hodně, pouze mi chyběly občas fotky. A tak jsem řešila, jak získám zdarma tematické fotky v lepší kvalitě, než jsem schopná sama vyfotit. A tehdy mi kdosi doporučil známé stránky pixabay.com, kde je možné najít fotografie k použití zdarma. 

Když pak propojím canva.com a pixabay.com jsem spokojená. Mám nástroje i materiál, a mohu snadno, při kávě na noťasu nebo dokonce v MHD v mobilu tvořit docela hezké příspěvky. Například právě k mým knihám. Všechny, co tu vidíte, jsou vytvořené pomocí těchto dvou zázraků pro amatéry, jako jsem já. 

https://pixabay.com/

https://www.canva.com/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 30. 11. 2020

prima

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 11. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 751
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.