Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Afirmace = milí pomocníci na vaší cestě životem. Mluvte sami k sobě mile a laskavě

KamilaK
KamilaK
Vloženo 6. 5. 2019
Líbí se mi
Afirmace = milí pomocníci na vaší cestě životem. Mluvte sami k sobě mile a laskavě

Afirmace = milí pomocníci na vaší cestě životem. Mluvte sami k sobě mile a laskavě

Afirmace, neboli pozitivní tvrzení či prohlášení jsou krátké věty, které nám v životě pomáhají cítit se dobře a získat to, po čem toužíme a co si přejeme.

Afirmace ve svém životě používá každý z nás, ale málo kdo si to uvědomuje. Každý z nás k sobě denně promlouvá svým vnitřním hlasem, kterým hodnotíme, řešíme sami sebe, svůj vzhled, své úspěchy či prohry, náladu, své činy, svou buducnost atd. Bohužel, jsou často tato hodnocení nebo myšlenky negativní a neuvědomujeme si, že pak tato tvrzení používáme jako zbraň sami proti sobě. V takovém případě používáme afirmace, ale které nám ubližují. Co to začít dělat jinak a používat afirmace/prohlášení ve svůj prospěch?

Považuji za velmi důležité věnovat pozornost tomu, jak k sobě denně promlouváme, protože moc afirmací je silná, ať už si to uvědomujeme nebo ne. To co k sobě pronášíme, se vkládá do našeho podvědomí, které pak zásadně ovlivňuje to, co vstupuje do našeho života. Představte si své podvědomí jako úrodnou půdu. Co do ní zasejete, to tam poroste a to pak také sklidíte. Budete li sázet plevel, pak nemůžete očekávat, že vám vyrostou růže. Afirmace otevírá dveře. Je to počáteční bod na cestě ke změně. V podstatě svému podvědomí dáváte najevo, že přebíráte odpovědnost.

Jak správně vytvořit své afirmace a sázet ta správná semínka?

Začínejte slovy Já jsem.

Používejte přítomný čas (neříkejte si, že budu mít novou práci, ale říkejte si s radostí vykonávám práci, která mě baví a naplňuje nebo právě teď ke mně přichází má nová práce).

Používejte kladná tvrzení, to co chcete a ne to, co nechcete (slovo ne naše podvědomí nezná).

Buďte struční, abyste si své afirmace snadno zapamatovali.

Vkládejte do afirmací slova citu či pocitu (př. šťastně, radostně, příjemně, klidně, hrdě, vyrovnaně, láskyplně, jistě, nadšeně, upřímně….

Dodávejte slova „něco lepšího“. Tím dáváte najevo, že nelpíte přímo na konkrétní věci, či situaci, ale necháváte prostor „univerzu“ zajistit pro vás to nejlepší (př. prožívám radostné chvíle na dovolené na Krétě, nebo na nějakém lepším místě).

Kdy afirmace používat?

  • Když potřebujete dosáhnout nějakého cíle,
  • k  překonání negativních myšlenek
  • kdykoli se objeví pochybnosti
  • Když se chcete cítit lépe nebo skvěle
  • Když chcete být pánem svých myšlenek a pocitů
  • Kdykoliv chcete a je vám to příjemné

Jak s afirmacemi pracovat? Nejlépe pravidelně a každý den. Já osobně afirmace nejčastěji používá ráno při probuzení, když se chci naladit na nový den a večer před spaním.

TIP: Afirmace si můžete napsat na počítač, na pozadí nebo spořič obrazovky. Mít je v kapse, peněžence, nalepit si je na lednici, zrcadlo, v mobilu, mít kartičku s afirmací na pracovním či nočním stolku, vyvěšené na WC, v koupelně, každý den si je psát na papír… kdekoli, kde je budete mít často na očích. Fantazii se meze nekladou.

DŮLEŽITÉ:

Aby afirmace fungovaly, musíte z nich mít dobrý pocit a hlavně jim musíte věřit. Pokud cítíte rozpor mezi tím, v co vnitřně věříte a tím, co říkáte, nebude to fungovat. Musíte být v souladu.  

Dám příklad. Toužíte zhubnout, protože máte 15 kg nadváhu. Pokud si budete říkat afirmaci „Jsem krásná a hubená“ asi se vám váš vnitřní kritik vysměje a vy se budete cítit ještě více hloupě a pod psa. V takovém případě je lepší si vytvořit například afirmaci „ Každý den se přibližuji své ideální váze.“ nebo „Jsem den ode dne štíhlejší a ctím se lépe.“

TIP: Můžete také použít například afirmace začínající na „Jaké by to bylo….“  „Jaké by to bylo být štíhlá a pevná?“ Pokud toto vašemu mozku řeknete, pak se automaticky přenese do krásných pocitů a představ, kdy jste štíhlá, vy nebudete mít špatný pocit a získáte větší motivaci se sebou něco dělat.

zdroj obrázků: pixabay.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 22. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
Antalya
Antalya 18. 7. 2019

Moc hezky napsané, zrovna mám takové období, kdy afirmace používám, kdy hodně cviččim, abych potlačila příznaky své nemoce. Tak se musím hodně motivovat.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 360
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.