Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 23. 11. 2016
Líbí se mi

Advent klepe na dveře. Adventní čas aneb cesta zpět do našeho nitra. Už v neděli!

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 23. 11. 2016
Líbí se mi
Advent klepe na dveře. Adventní čas aneb cesta zpět do našeho nitra. Už  v neděli!

Advent klepe na dveře. Adventní čas aneb cesta zpět do našeho nitra. Už v neděli!

Opět je to tu. Advent. Pro některé doba velkých nákupů, úklidu a pečení cukroví. Pro druhé doba zklidnění a očekávání. Byl Advent vždy tak vypjatý, jak tomu je v dnešní době? A nebylo by krásné si ho letos skutečně užít a vědomě prožít?

Něco k nám přichází

Advent je doba příchodu. Příchodu někoho nebo něčeho, co nás má spasit. Nemusí jím být nutně Ježíš, jako je tomu v křesťanském pojetí. Můžeme si tuto dobu samy v sobě nastavit jako čas, kdy se obrátíme samy do sebe a bilancujeme nad uplynulým rokem. Dříve bylo zvykem, že období adventu bylo postní. Lidé se zdržovali tučných jídel, zábav, tance a dokonce i zpěvu. Zklidnili se a byli více doma.

 

 

Nákupy, cukroví a proč vlastně?

V dnešní době máme naopak velmi napilno. Běháme po vánočních nákupech, pečeme velké množství cukroví, které ve výsledku odmítáme jíst, abychom nepřibraly. Domácnost musíme mít dokonale naklizenou a vyzdobenou podle posledních trendů. Najednou se naše pozornost přesunula z našeho nitra ven. Měsíc před Vánocemi je vším, jen ne duchovním spojením nás samých.

Pohoda uvnitř nás

Pojďme to letos zkusit celé trošku jinak. Uvědomme si, že 20 druhů cukroví a drahá třpytivá dekorace nám kýžený sváteční klid a pohodu nepřinesou. Tu pohodu si nosíme každá sama v sobě. A najdeme ji mnohem snáz, když strávíme večer samy se sebou nebo se svými milovanými, než u rozpálené trouby či běháním po obchoďáku. Zkuste se vrátit ke starým tradicím, které měly a mají stále svůj význam.

Barborka přináší radost

Na svátek svaté Barbory 4.prosince si natrhejte větvičky třesně. Vykvetou-li na Štědrý den, čeká vás v příštím roce samá radost. A lidová moudrost také říká, že pokud je v rodině svobodné děvče, to se do roka vdá.

Železná neděle

První adventní neděle je tím správným časem, kdy bychom měly uctít svou rodinu. Ale také národ, zemi a naše kořeny. Zapalte si první svíčku na věnci a meditujte nad tím, jaký vztah máte k domovu a co pro vás vlastně znamená. Věnec z jehličí se 4 svíčkami sám představuje věčnost a nezničitelnost. A první zapálená svíčka vyjadřuje očekávání a tajuplnost. S tímto záměrem ji také zapalujte.

 

 

Bronzová neděle

Druhá neděle je ve znamení vztahů. A druhá zapálená svíčka na věnci je symbolem lásky. Zklidněte svou mysl a uctěte všechny své vztahy. Ty minulé, přítomné, ale i budoucí. Poděkujte za blízké a vazby, které s nimi máte a pošlete jim poděkování a svou lásku. V tomto období se také začíná péct vánoční cukroví. V některých dobách se jich peklo 9 druhů, protože právě devítka je číslem velice duchovním a cyklickým. 

Stříbrná neděle

Další neděle a třetí svíčka na věnci nám přináší uctění sebe sama, své vlastní síly a schopností. Uznejme samy sebe laskavě a pokorně. Zamysleme se, čeho si na sobě ceníme, jak si věříme a za co se máme opravdu rády.

Zlatá neděle

Vyvrcholení adventu a poslední svíčka na věnci. Když ji zapalujeme, mysleme na Bohaanděly a všechny bytosti, které nejsou viditelné. Poděkujme všem čtyřem živlům a Matce Zemi. Proneste svou vlastní a niternou modlitbu a je úplně jedno, v co vlastně věříte.  

 

 

 

Ať už strávíte letošní Advent jakkoliv, přeji vám, aby byl pro vás dobou plnou krásy a návratem k těm správným hodnotám.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 10. 1. 2017

Odpovědět
Petra OCTO CODES FORUM

krásně napsáno a konečně vím přesný význam svíček na adventním věnci a jejich duchovní propojení. Děkuji

Odpovědět
Jana7
Jana7 27. 11. 2016

dnes již to nepřeháním, uklízím celý rok, cukroví jsem si objednala, jen ten salát a řízky udělám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.