Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 23. 11. 2016
Líbí se mi

Advent klepe na dveře. Adventní čas aneb cesta zpět do našeho nitra. Už v neděli!

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 23. 11. 2016
Líbí se mi
Advent klepe na dveře. Adventní čas aneb cesta zpět do našeho nitra. Už  v neděli!

Advent klepe na dveře. Adventní čas aneb cesta zpět do našeho nitra. Už v neděli!

Opět je to tu. Advent. Pro některé doba velkých nákupů, úklidu a pečení cukroví. Pro druhé doba zklidnění a očekávání. Byl Advent vždy tak vypjatý, jak tomu je v dnešní době? A nebylo by krásné si ho letos skutečně užít a vědomě prožít?

Něco k nám přichází

Advent je doba příchodu. Příchodu někoho nebo něčeho, co nás má spasit. Nemusí jím být nutně Ježíš, jako je tomu v křesťanském pojetí. Můžeme si tuto dobu samy v sobě nastavit jako čas, kdy se obrátíme samy do sebe a bilancujeme nad uplynulým rokem. Dříve bylo zvykem, že období adventu bylo postní. Lidé se zdržovali tučných jídel, zábav, tance a dokonce i zpěvu. Zklidnili se a byli více doma.

 

 

Nákupy, cukroví a proč vlastně?

V dnešní době máme naopak velmi napilno. Běháme po vánočních nákupech, pečeme velké množství cukroví, které ve výsledku odmítáme jíst, abychom nepřibraly. Domácnost musíme mít dokonale naklizenou a vyzdobenou podle posledních trendů. Najednou se naše pozornost přesunula z našeho nitra ven. Měsíc před Vánocemi je vším, jen ne duchovním spojením nás samých.

Pohoda uvnitř nás

Pojďme to letos zkusit celé trošku jinak. Uvědomme si, že 20 druhů cukroví a drahá třpytivá dekorace nám kýžený sváteční klid a pohodu nepřinesou. Tu pohodu si nosíme každá sama v sobě. A najdeme ji mnohem snáz, když strávíme večer samy se sebou nebo se svými milovanými, než u rozpálené trouby či běháním po obchoďáku. Zkuste se vrátit ke starým tradicím, které měly a mají stále svůj význam.

Barborka přináší radost

Na svátek svaté Barbory 4.prosince si natrhejte větvičky třesně. Vykvetou-li na Štědrý den, čeká vás v příštím roce samá radost. A lidová moudrost také říká, že pokud je v rodině svobodné děvče, to se do roka vdá.

Železná neděle

První adventní neděle je tím správným časem, kdy bychom měly uctít svou rodinu. Ale také národ, zemi a naše kořeny. Zapalte si první svíčku na věnci a meditujte nad tím, jaký vztah máte k domovu a co pro vás vlastně znamená. Věnec z jehličí se 4 svíčkami sám představuje věčnost a nezničitelnost. A první zapálená svíčka vyjadřuje očekávání a tajuplnost. S tímto záměrem ji také zapalujte.

 

 

Bronzová neděle

Druhá neděle je ve znamení vztahů. A druhá zapálená svíčka na věnci je symbolem lásky. Zklidněte svou mysl a uctěte všechny své vztahy. Ty minulé, přítomné, ale i budoucí. Poděkujte za blízké a vazby, které s nimi máte a pošlete jim poděkování a svou lásku. V tomto období se také začíná péct vánoční cukroví. V některých dobách se jich peklo 9 druhů, protože právě devítka je číslem velice duchovním a cyklickým. 

Stříbrná neděle

Další neděle a třetí svíčka na věnci nám přináší uctění sebe sama, své vlastní síly a schopností. Uznejme samy sebe laskavě a pokorně. Zamysleme se, čeho si na sobě ceníme, jak si věříme a za co se máme opravdu rády.

Zlatá neděle

Vyvrcholení adventu a poslední svíčka na věnci. Když ji zapalujeme, mysleme na Bohaanděly a všechny bytosti, které nejsou viditelné. Poděkujme všem čtyřem živlům a Matce Zemi. Proneste svou vlastní a niternou modlitbu a je úplně jedno, v co vlastně věříte.  

 

 

 

Ať už strávíte letošní Advent jakkoliv, přeji vám, aby byl pro vás dobou plnou krásy a návratem k těm správným hodnotám.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 10. 1. 2017

Odpovědět
Petra OCTO CODES FORUM

krásně napsáno a konečně vím přesný význam svíček na adventním věnci a jejich duchovní propojení. Děkuji

Odpovědět
Jana7
Jana7 27. 11. 2016

dnes již to nepřeháním, uklízím celý rok, cukroví jsem si objednala, jen ten salát a řízky udělám

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 26. 11. 2016

Když byli děti malé,tak to u nás opravdu bylo hektické,co vše ještě udělat a co stihnout.Dnes už mají svoje rodiny a my s manželem zažíváme klidné vánoce,zavzpomínáme na svoje blízké a těšíme se na vnoučata.Letos to bude ještě o to hezčí že poprvé uvidím své třetí(dvouměsíční)vnouče protože žije s rodiči v zahraničí.A to jsou pro mě ty nejkrásnější dárečci.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 348
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.