Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petra - Energy places
Petra - Energy places
Vloženo 1. 5. 2020
Líbí se mi

Achát – několik minerálů v jednom

Petra - Energy places
Petra - Energy places
Vloženo 1. 5. 2020
Líbí se mi
Achát – několik minerálů v jednom

Achát – několik minerálů v jednom

Achát je jeden z mých oblíbených kamenů. Vždy jsem neskutečně překvapená jaký poklad a jedinečný příběh se skrývá uvnitř, na první pohled, nenápadného kamene. Stejně je to i s námi. A je to právě achát, který podporuje naší jedinečnost. Podporuje fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Já ho s oblibou doporučuji lidem, kteří ztratili svůj směr a cíl v životě. Posiluje v nás vědomí vlastní identity, jedinečnosti a poslání.

Achát vlastně není jeden konkrétní minerál. Je to kombinace několika minerálů. Jedná se totiž o vrstvenou odrůdu chalcedonu (křemene) a nachází se v něm vlastně pruhy křemene, chalcedonu a opálu. Právě proto tvoří jedinečné a originální kombinace. Každý achát je vlastně takový svět sám pro sebe.

Achát patří mezi neskutečně pestré kameny a mám mnoho variant zbarvení. Avšak jeho hlavní energie je spojována s ochranou před působením nežádoucího. Zároveň pomáhá při hledání pravdy. Mě vždy trochu připomíná cibuli, ze které se odlupují slupky, abychom se dostali k tomu podstatnému a podobnou energii má právě i achát. Vede nás k pravdě a podstatě věci.

Můj tip: já ho ráda doporučuji do pracovny. Zde nám bude pomáhat na naší cestě za splněním svých pracovních snů a zároveň nás ochrání před kroky, které by nás zavedli na špatnou cestu. Zároveň jeho pestrý vzhled je velice inspirativní a podporuje při tvorbě.

Očista kamene: tomuto kameni dělá dobře očištění pod proudem vody. Ale rád si s vámi udělá výlet i ke studánce či potoku. Potom ho umístěte na sluníčku nebo u plamene svíčky. Tento kámen vznikl ve vysokých teplotách a tak má energii tepla velice rád. Zároveň achát moc energie nepohlcuje…. Takže mu stáčí tento proces absolvovat bohatě jednou za rok.

 

obrázek: Pixabay

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 6. 2020

krása

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 2. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 18. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 5. 2020

achát je kámen mojí dcery

Odpovědět
Jana101
Jana101 12. 5. 2020

nádhera! takový bych chtěla mít

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 129
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.