Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Málková
Kateřina Málková
Vloženo 26. 2. 2019
Líbí se mi

8. třída, druhé pololetí. Už máte vybranou střední?

Kateřina Málková
Kateřina Málková
Vloženo 26. 2. 2019
Líbí se mi
8. třída, druhé pololetí. Už máte vybranou střední?

8. třída, druhé pololetí. Už máte vybranou střední?

Druhé pololetí 8. třídy. Na stole mám synovo vysvědčení a začínám si uvědomovat – jsme v cílové rovince. Uvnitř svíravý pocit. Z dítěte se stává… Bože, už ho nemůžu pomuchlat, nemůžu ho vzít do náruče. Ještěže mám mladšího, který se rád tulí. Utíká to a není to vůbec jednoduché. A co je před námi? Kdyby mi před 13 lety někdo řekl, jaký to bude vychovávat kluka. V hlavě rotuje jedna myšlenka: „Známky – neznámky. Chci, abys byl šťastný. Chci, abys uspěl v tom, co si vybereš.“ Syn se na mne dlouze zadívá, jako kdyby mi četl myšlenky:

- Ale mami, to bude v pohodě. V naší třídě už všichni máme vybráno.
- Fakt? Myslíš to vážně? - odpovím
- Jasně, všichni vědí co chtějí.
- Super. A jaké školy?
- Ale nééé, školy ještě nemáme, ale co chceme, už víme stoprocentně.

Náš rozhovor přerušuje pipnutí chatbotu z mých webových stránek:

„Jsem zoufalý z výběru povolání, protože nemám pořádný koníček a nejsem fyzicky vzručný. Prosím odpovězte jak to bude možné. Fakt vám děkuji za pomoc.“

Machři. Ještěže mají vybráno... Ale já velmi dobřevím, jak je to těžké si v 14ti letech vybírat povolání.

Pod tlakem příprav k přijímacím zkouškám, našich úzkostí a obav, pod tíhou neuvěřitelné svobody volby a ne vždy šťastných okolností na základce, je těžké z ničeho-nic začít rozhodovat o své vlastní budoucnosti.

Dva roky v Brně vedu kurzy pro teenagery a pomáhám jím s jejich volbou povolání. Odešla jsem z místa ředitelky pro rozvoj webové platformy pro podnikatele asi proto, že jsem 40+ a cítím velmi silnou potřebu věnovat se smysluplným věcem.

Vím, že každý teenager nepřijde na osobní program, alespoň ne hned. I kdybyste se ho snažili přesvědčit o tom, jak to bude super, jak mu to pomůže. Čím větší tlak na něj vyvinete, s tím větším odporem se setkáte. Je to absolutně normální, děláme to také, když nám někdo nabízí to, o čem vůbec nic nevíme a chce po nás, abychom se rozhodli.

Proto jsem důležitou část osobního programu doplnila a přenesla do online prostředí, které znají, kde nemusí hned říkat svůj názor, kde mohou mít čas na rozmyšlenou a v mých živých vstupech se inspirovat navzájem.

21. března spouštím první pilotní verzi za symbolickou cenu 550 Kč, která platí při registrací do 28. února. Kurz je velmi nabitý a zajímavý, své vlastní přístupové údaje dostanou rodiče a teenager, tj. v podstatě za jednu cenu získáte kurz dvakrát. Více Vám řeknu na webových stránkách
https://goo.gl/XtebkQ

Těším se na živá setkání a výsledky Vašich dětí
Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 18. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
Majina
Majina 27. 2. 2019

Doma túto otázku práve riešime-máme deviataka.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 185
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.