Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Duch
Duch
Vloženo 9. 6. 2020
Líbí se mi

8 rad k lepšímu životu!

Duch
Duch
Vloženo 9. 6. 2020
Líbí se mi
8 rad k lepšímu životu!

8 rad k lepšímu životu!

Věříte na osud? Nebo si raději svou cestu píšete sami? Život může být krásným a úžasným dobrodružstvím - může však být také noční můrou, plnou konstantního trápení.

Je to na vás.

V každém momentu si můžete vybrat, co bude ovlivňovat vaši mysl, tělo a duši; vaši přítomnost i budoucnost. Ve výsledku tím ovlivníte, jakým se stanete člověkem, stejně jako ovlivníte i lidi ve vašem okolí. Předkládáme některé důležité volby, které byste měli učinit, aby byl váš život kvalitní a abyste vnímali svět kolem vás jako nádherné místo, plné příležitostí, laskavosti a lásky.

1. Nechte minulost minulostí

Pokud příliš lpíte na minulosti, nebudete schopni žít přítomností a užívat si právě prožitých okamžiků. Přestaňte se zabývat myšlenkami týkajícími se toho, co už bylo a soustřeďte se na to, co je aktuální právě teď.

Osvoboďte se od břemen minulosti, nesnažte se chyby z minulosti napravit. Důležité je se z těchto chyb poučit a poté je hoďte za záda. Více se soustřeďte na to, co má přijít a na to, co vám přinese budoucnost.

2. Neberte si věci příliš osobně

Často máme tendenci příliš přemýšlet nad detaily v našem životě. Pokud se něco nepovede, svedeme to na to, že život zkrátka není fér. Pokud nás někdo opustí, stále se ptáme „proč“. Když selžeme, chceme to hned vzdát.

Musíte však pochopit, že tyto věci nelze brát příliš osobně. Lidé se prostě opouštějí, hádají nebo jsou na sebe zlí. Je to tím, že mají své vlastní problémy nebo už zkrátka spolu nechtějí žít. Pokud dojde k takové situaci, nesmíte to brát jako svou vlastní chybu.

Každý dělá chyby, důležité však je z těchto chyb se poučit a zkusit to znovu, jinak, tentokrát s větším sebevědomím. Takto se rodí největší vůdci. Nikdo ještě nedokázal uspět bez toho, aniž by dělal chyby.

Můžete se setkat se špatnými lidmi, můžete se dostat do nepříjemných situací, stejně tak vám může život občas i něco vzít. Naučte se, jak si z těchto nepříjemností ponechat co nejvíce poučení do budoucna. Jedině poučení z chyb váš život posune někam dál.

3. Raději méně než více

Vyzkoušejte tohle tvrzení vměstnat do svého života a uvidíte, že věci budou jednodušší a vy se budete cítit lépe a hlavně šťastně.

Zbavte se zbytečných a nepodstatných věcí, méně mluvte a více naslouchejte, méně jezte a v oblékaní volte spíše jednodušší modely.

Eliminujte ze svého života lidi, kteří vás zasypávají pouze negativitou. Soustřeďte se pouze na důležité věci a zbytečnosti hoďte za hlavu. Nezabývejte se činnostmi, které vás zbytečně zatěžují a zdržují vás od těch nezbytných věcí.

4. Važte si toho, co máte

Vděční lidé žijí kvalitnější život.

Buďte vděční za to, co vám přinese každý další den. Více se soustřeďte na lidi, které máte rádi, na příležitosti, které jsou všude kolem vás a na činnosti, které máte rádi. Budete se cítit šťastnější a váš život bude kvalitnější. Berte věci s humorem a užívejte si vše, co vám život dává.

5.  Nebojte se toho, co přinese budoucnost

Tím, že neustále přemýšlíte o budoucích událostech, přicházíte o cenné okamžiky v současnosti. Soustřeďte se na to, co je tady a teď.

Často se obáváme toho, co přinese zítřek, bojíme se, co by se mohlo v budoucnu stát. Snažíme se předvídat a všemožně se připravovat na to, co přijde. Věci se však mnohdy dějí neočekávaně a proto je zbytečné zabývat se jejich předvídáním. Jediné co můžeme udělat, je vymáčknout z těchto situací co nejvíce a užít si všechna jejich pozitiva.

Život je plný překvapení a to je dobře. Sami si budete komplikovat život tím, že budete očekávat jen to nejhorší. Zbavte se těchto zbytečných obav a snažte se věci přijímat tak, jak jdou.

6.  Uvědomte si, že nejdůležitější jste vy sami

Nepotřebujete nikoho, aby vás dělal šťastným a vedl vás za ruku. Je to jen další výmluva, která vás zdržuje a komplikuje život.

Může se stát, že v sobě máte prázdné místo, které však žádný jiný člověk nezaplní. Musíte nejprve urovnat vztah sami se sebou, abyste mohli milovat, oceňovat a akceptovat svou vlastní osobnost.

Jedině tak budete schopni sdílet svůj život s někým dalším a ukázat druhému, jaká je vaše vlastní osobnost.

7. Neustále se poohlížejte po nových podnětech

Zkuste jednou za čas opustit svou komfortní zónu a uvidíte, že váš život se zaplní vzrušením a novými zážitky.

Riskujte, zkoušejte nové věci, dělejte to, co vás vždy děsilo. Neustále zkoušejte sami sebe. Jedině tak můžete růst a zlepšovat se ve všech směrech.

8. Buďte laskaví

Projevte laskavost každému, koho potkáte. Nehledě na to, jak s vámi dotyčný jedná, vždy buďte slušní, usměvaví a nápomocní.

Spousta lidí se utápí ve smutku, zabývají se nešťastnými událostmi nebo mají zlomená srdce. Tito lidé nikdy nedosáhnou svých cílů, nikdy si nesplní své sny. Většina lidí nedokáže vidět krásu běžného života kolem nás, ztrácejí své naděje a neustále si namlouvají, že život k nim není fér.

Pamatujte na to a nebuďte jako ostatní - je jen na vás, jaký život budete žít.


Aplikujte těchto 8 rad na váš vlastní život a brzy budete schopni užívat si každý den a oceňovat vše, co vám život přinese.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 14. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 6. 2020

super

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 9. 6. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 472
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.