Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 2. 2. 2016
Líbí se mi

6 snadných kroků pro zdravé sebevědomí

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 2. 2. 2016
Líbí se mi
6 snadných kroků pro zdravé sebevědomí

6 snadných kroků pro zdravé sebevědomí

Petra sjíždí další motivační video a v euforii vyráží do práce.  Po pár hodinách je ale vše při starém. Cítí se jako šedá myška.  Cítí, že má navíc, ale vůbec nevidí prostor jak se vlastně uplatnit. Z ponurých myšlenek Petru vytrhuje až sympatický kolega. Petra by na něj tak ráda zapůsobila, ale místo veselého pozdravu ze sebe téměř nic nevykoktá a okamžitě rudne. Sakra, bude to chtít víc videí.  Jak ale motivační „you can do it“ přetavit v něco konkrétního, co mě už konečně posune dál?, říká si Petra.

 

 

Taky máte plné kecky přehnaného optimismu, ale v hloubi duše cítíte, že byste se potřebovali v určité oblasti cítit pevnější v kramflících a tak nějak marně hledáte, jak to další motivační video našroubovat na svůj život? Pokud nemáte zrovna chuť hrabat se hodiny ve svých emocích, nebo strávit víkend na rozvojovém semináři, zkuste třeba následujících 6 kroků.

 

1) Vytáhněte kompas
 

a nastavte si jasný směr. V jakých situacích byste uvítali trochu více sebevědomí a co konkrétně to pro Vás znamená? Představte si pro Vás problematické situace a především to, jak se v nich chcete v ideálním případě cítit, chovat, reagovat, jak chcete působit na své okolí. Najděte si pro sebe vzor.

2) Nehoňte se za Fatou morgánou

Víte co se stane, až budete v cíli? Zase Vám bude sebevědomí chybět. Tentokrát ale pro ty nové kroky. Uvědomte si, že pravděpodobně nikdy nebudete v určitých oblastech sebevědomí tak, jak byste si zrovna přáli. Ale také se nezapomeňte ohlídnout za tím, jak obrovské pokroky jste už udělali.

3) Překonejte strach

Ano, slyšeli jste správně. I ti největší borci ve vnitř často nezažívají dostatek pohody pro další kroky. Jejich sebevědomí tkví ale v tom, že se pustí i do těch nepříjemných kroků. Ví totiž, že se na cestě budou učit a budovat si v nových oblastech čím dál větší jistotu. Nebojte se neznáma a vydejte se na cestu.

4) Užijte si své narůstající sebevědomí

První krok je pro nás často ten nejhorší. Jakmile ho uděláme, jako bychom zapomněli a už nás honí netrpělivost, jestli bychom neměli být dál. Užívejte si svoje narůstající sebevědomí a vnímejte, jaké děláte obrovské pokroky. Pište si deník a občas se vracejte ke svým překonaným nejistotám, odměňujte se za odvážné kroky.

5) Bezpečná zóna

Ještě pořád se necítíte na první krok? Neexistuje ještě menší? Zamyslete se také nad tím, kde byste si tento krok mohli trénovat v bezpečí. Postupně začněte své tréninkové pole rozšiřovat i do méně bezpečných zón.

6) Seznamujte se, najděte své silné stránky

Sebe-vědomí vyžaduje dobře se znát. Pozorujte se a učte se o sobě. Sledujte, kdy se Vám daří sbírat odvahu a co Vás podpoří. Nenadávejte si za své slabosti, učte se s nimi pracovat, opírat se o své silné stránky. Buďte zvídaví, jako kdyby šlo o poznávání druhé osoby. Nezapomínejte, že každým dnem jste jiný člověk a seznamujte se s tím, z jakých zkušeností a silných stránek již můžete čerpat. Pozorujte se na cvičišti a promýšlejte, jak si trénovaný krok usnadňovat.

Přeji Vám hodně radosti při práci se sebevědomím.

 

Kristina Rumlová,
kouč pro více radosti,
www.coach4joy.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
EvaKubáň
EvaKubáň 26. 7. 2016

Odpovědět
EvaKubáň
EvaKubáň 26. 7. 2016

Odpovědět
Tamara
Tamara 4. 2. 2016

Nikdy není pozdě, nic nepřijde samo, jen tak. I o zdravé sebevědomí s musíme zasloužit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 326
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.