Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 22. 2. 2017
Líbí se mi

6 rad, jak správně pěstovat vztah a ušetřit tak za partnerskou poradnu

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 22. 2. 2017
Líbí se mi
6 rad, jak správně pěstovat vztah a ušetřit tak za partnerskou poradnu

6 rad, jak správně pěstovat vztah a ušetřit tak za partnerskou poradnu

Každý vztah i jeho členové prochází vývojem a časem hrozí stagnace. Každý vztah je živý organizmus, o který je potřeba pečovat jako o cokoliv jiné. Jak o něj pečujete, tak se mu i daří, skomírá, nebo prospívá.

1. Zajímejte se a sdílejte

Každý obraz se skládá z malých dílků, každá věc z malých prvků, a stejně tak se skládá vzájemná náklonnost z malých pozorností. Nezapomínejme se dál poznávat, všímat si jeden druhého a zajímat se. Zajímejte se o to, co partnera daný den čeká, nabízejte pomoc, sdílejte nadšení z úspěchu. Nezapomínejte na to, co má rád, noviny, čokoláda, oblíbený seriál. Tyhle drobnosti jsou důležitější, než si myslíme. A stejně tak jako zájem, je důležité sdílení. Řekněte, co vás čeká, trápí, požádejte o pomoc. Poděkujte a radujte se z dárků a pozornosti.

2. Chovejte se k partnerovi s respektem

Tak jak se chováme na veřejnosti nebo k návštěvě, tak bychom se měli chovat i k partnerovi, ne-li lépe. Když do nás někdo náhodou strčí na ulici a řekne „Pardon“, tak mu s úsměvem odvětíme „To nic, stane se“. Na partnera často vyletíme rozlobeně a pošleme ho někam. Má to stejný účinek jako když po něm hodíte klackem. Neházejte tedy po sobě ani ty slovní klacky, ale praktikujte raději to stejné lepší já jako na veřejnosti.

3. Podávejte kritiku správně

Časem se v každém vztahu začnou objevovat rozdíly a špatné nálady, je to lidské a přirozené. Je důležité si říkat, co se nám nelíbí. Myslete však na to, že se vám nelíbí situace nebo činnost a tak to i podávejte. Nekritizujte partnera, ale danou věc, činnost nebo situaci. Věřte, nebude to tolik bolet a bude to přijímat mnohem lépe

4. Nedomýšlejte si, raději se ptejte

Ideální je, když si rozumíte i bez slov a vzájemně se doplňujete. Často nám vztahy sklouznou do stavu, kdy takto fungujeme, ale přitom si každý jede jinou cestou a domýšlíme si věci nesprávně. Partner přijde domů pozdě a hned u dveří skuhrá, jak měl náročný den. Je cítit pivem a kabát z čistírny nikde. Místo, abychom se zeptali, kde je kabát a co to pivo, tak si hned domyslíme vlastní scénář a vyletíme. Uf! A přitom kabát je v autě, jen na něj v tom zmatku zapomněl, protože letěl do čistírny na poslední chvíli a ještě ho nějaký otrapa polil u dveří do nákupáku pivem. Tady by si zasloužil obejmout a ne vynadat. Tak pozor na ty domněnky. 

5. Jen mluvení nestačí!

Povídání je skvělé, pro ženy rozhodně, ale pro muže už tolik ne. A věta: „Musíme si promluvit“ je jako červená pro býka. Zkuste tedy vynechat plánování a vyžadování debaty. Zkuste raději nějakou společnou činnost, třeba vaření nebo procházku. A u toho proberte, co vás trápí. Buď se vám podaří promluvit si hned a vyřešíte věc ještě než dovaříte, nebo to nechte na později. Téma se otevřelo, informace jste podala a hodně záležitostí stejně potřebují víc času. Prostě se jen časem připomeňte. Věřte, muži rádi hledají řešení, jen jsou neradi pod tlakem. Třeba vás překvapí řešením dřív než řeknete „Řtěnka“.

6. Přestaňte se hádat

To se lehce řekne, ale jde to. Když už se vám debata zvrtne do hádky, stopněte se. Domluvte si signál nebo gesto, které bude pro oba znamenat STOP! a následně se několikrát nadechněte a vydechněte. Ideální je pohnout se z místa, vyjít z místnosti. Tím se změní energie a vám se podaří lépe z hádky vystoupit. Domluvte se, že se k tématu vrátíte, ale až později, kdy se emoce uklidní a myšlenky si ještě jednou necháte projít v klidu hlavou.

 

Skvělý tip od psychologů: Seznam negativ a pozitiv partnera.

Tohle jsem aplikovala i já a teď jsem šťastně rozvedená. Ano, i to se může stát. Na vztah je potřeba dva a stejný směr nebo cíl. Jeden človíček pár nevytvoří ani zázrakem a bez něčeho společného to taky nejde. My si díky tomuto seznamu ujasnili, že společná cesta by byla příliš omezující a náročná. Vzájemně bychom se jen trápili a brzdili, a tak jsme si podali ruce a vydali se každý novou cestou.

Pište si tedy takový seznam pravidelně a včas. Vypište si, co se vám na partnerovi líbí a co ne. Pak si jako první dejte oba za úkol 14 dní hledat a připisovat tolik věcí, které se vám líbí, aby jich bylo jednou tolik jako těch, co se vám nelíbí. Pokud se vám to podaří, váš vztah má budoucnost. To hezké si připomínejte a to nehezké se snažte omezit. Dejte si šanci a o vztah správně pečujte

Hodně štěstí!

Silva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

pravda

Odpovědět
Janeta99
Janeta99 2. 3. 2017

Pravdivé.

Odpovědět
Amanda
Amanda 1. 3. 2017

Jojo

Odpovědět
Petra OCTO CODES FORUM

krásné. moc děkuji

Odpovědět
silta - blogerka
silta - blogerka 28. 2. 2017

Také moc děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.