Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 28. 12. 2018
Líbí se mi

5 věcí, které jsem se naučila

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 28. 12. 2018
Líbí se mi
5 věcí, které jsem se naučila

5 věcí, které jsem se naučila

Letošní rok jsem si toho opět naložila dost. 

V mnoha situacích, které mi život přinesl do života, jsem se utvrdila v tom, co ve svém životě chci a co ne. Do mého života letos vstoupilo i pár nových lidí, ale brzy jsem pochopila, že někteří z nich mi do života vstoupili jen pro to, aby mi odzrcadlili to, na čem mám zapracovat sama u sebe.

Díky té cestě, na kterou jsem nastoupila, jsem si uvědomila, že ve svém životě nechci lidi, kteří jen berou. A že se chci potkávat hlavně s těmi, s kterými je příjem a výdej v harmonii a s kterými jsme na podobné vlně.

Před časem jsem se naučila pár věcí, v kterých jsem se v mnoha situacích utvrdila. A co bychom se měli naučit úplně všichni?

  1. Přestat se každému vyjít vstříc – to už nemám zapotřebí. Proč? Protože tou nejdůležitější osobou v našem životě jsem já sama. A ne, není to sobecké. Protože jak jinak si mohu do života přitahovat lidi, kteří si mě budou vážit a budou mě mít rádi, když nebudu mít ráda samu sebe.
  2. Přestat se bát změny – není na co čekat, změna do mého života sama nepřijde. Pokud něco chci, musím se zvednout a něco pro to udělat. O spoustě věcech nestačí jen mluvit. Ano, ta cesta za změnou někdy trvá trochu déle, ale i tak to za to stojí.
  3. Být Tady a teď – pochopila jsem a mnohokrát jsem se přesvědčila o tom, že co bylo již nezměním a co bude si tvořím právě teď. V tu chvíli, kdy jsem k tomu před lety došla, se mi moc ulevilo.
  4. Přestat snižovat sám sebe – ano, nejsem nic míň ani nic víc než druzí. Všichni jsme na stejné lodi, každý z nás má stejnou startovací čáru a je jen na nás samotných, kam se chceme posunout. Máme na výběr – buď budeme stát na místě, neustále si na něco stěžovat anebo se zvednout a začít dělat něco pro to, abychom se měli lépe
  5. Přestat tolik přemýšlet – nenechme se ovládnout našimi myšlenkami a vezměme zodpovědnost za svůj vlastní život 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

bezva

Odpovědět
lemur
lemur 29. 12. 2018

Super.

Odpovědět
avatar

Siraellen
Siraellen 28. 12. 2018

občas mám strach ze změn

Odpovědět
avatar

Co nebo kdo vám může pomoci se strachu zbavit?

Ovace
Ovace 28. 12. 2018

někdy mám strach ze změn

Odpovědět
avatar

jak se můžete strachu zbavit?

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 087
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.