Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

5 tipů, jak se nenechat odradit od svých snů

Kristýna Mášová koučka
Kristýna Mášová koučka
Vloženo 23. 10. 2016
Líbí se mi
5 tipů, jak se nenechat odradit od svých snů

5 tipů, jak se nenechat odradit od svých snů

Tento článek věnuji úžasné ženě, své kamarádce, kolegyni a jmenovkyni Kristýně.

Když jsem se před pár lety přihlásila do výcviku koučů, byla jsem nadšená. Konečně jsem po několikaleté práci sama se sebou, hledání své vlastní identity a vypořádávání se s rodinnou zátěží našla to, co by mě opravdu bavilo. Pomáhat druhým najít sám sebe a zrealizovat své sny, to mi dávalo smysl.

Myslet si, že okolí bude sdílet mou radost, bylo opravdu naivní. Nejvíc to bolelo od těch nejbližších. Od své matky jsem se dozvěděla, že jsem se dala do sekty a vymývají mi mozek. Kolegové se na mě koukali skrz prsty s despektem: „Tak ty jsi teď ten mentální kouč!“ Zástupkyně primáře mi sdělila, jak moc jsem jí zklamala, neboť čekala, že budu docentkou, ale tohle!

Ve fázi, kdy teprve své vize začínáte rozvíjet, je nevlídná reakce blízkých velmi častou příčinou, proč skončíte hned, jak jste začali. Vaše změna se stává pro druhé nepohodlná, nevědí, jak se k vám chovat, co od vás čekat. Najednou uznáváte jiné hodnoty než oni. Často si myslí, že jste se zbláznili, když nejdete v kolejích, které vám předurčili. Nechápou, že jste se tak změnili, chtěli hodné holčičky a kluky, co poslouchají a teď se s vaší změnou nedokážou popasovat. Někdy se okolí vrhne do akcí typu: „Musím mu otevřít oči, zachránit ho, než bude pozdě!“

Nedávno jsem slyšela mluvit Tomáše Lukavce, který učí lidi, jak si vytvořit svou osobní značku. Popisoval mimo jiné i své bohaté zkušenosti s odmítavými reakcemi druhým v době, kdy budoval svou firmu. Zaujala mě jeho slova, která přibližně znějí takto: „Čím více vás druzí odrazují od vašeho plánu, tím více si můžete být jisti, že je to ten pravý cíl!“

Jak se tedy nenechat odradit od svých snů?

 

1. dejte na první místo svůj pocit

Často je to právě pocit, někdy i tělesný stav, který nám jasně říká, co je ta správná cesta a co není. Je dobré mít dobře vysledované, jak „chutná“ pocit, který mi říká: „Ano, tohle je pro tebe dobré.“ Můžete se jeho vnímání učit trénovat na drobných každodenních věcech od jídla, přes výběr oblečení a volno časové aktivity. Blíže viz: Dejte mozku jasně najevo, co potřebujete.

2. vytvořte si pevnou vizi

V době, kdy vám druzí budou házet klacky pod nohy, bude hodně důležité vědět, za čím jdete a proč vám stojí za to vydržet nepohodlí a překonat překážky. Sepište si to všechno na papír a najděte obrázek, který vám symbolizuje váš splněný sen. Ten umístěte tak, abyste na něj každý den viděli. Funguje jako skvělá motivace, když síly dochází.

3. obklopujte se lidmi, kteří vás ve vašich plánech podporují

Pokud nejsou vaši blízcí ti, o které se můžete opřít, najděte si jiné přátele, kteří vás budou podporovat. Velmi dobře fungují různé rozvojové semináře, nebo třeba právě odborný kurz, který musíte absolvovat, abyste mohli začít s novou profesí. Tam naleznete podobně naladěné lidi, kteří váš sen budou sdílet. Zvlášť v období, když zrovna člověk klesá na mysli, jakože taková období jsou zcela normální, je sakra důležité mít se na koho obrátit.

4. za každých okolností pokračujte ve svém plánu

Slibte si, že i když to bude těžké, i když vám bude připadat jednodušší to vzdát,  ještě chvíli vytrváte. Ne nadarmo se říká, že většina projektů krachuje těsně před tím, než by se staly úspěšnými. A často si to sama opakuji.

5. pamatujte, že čím více vás druzí odrazují, tím správněji jdete

Vězte, že prakticky každý člověk, který se vydá svou osobitou cestou, se setká s odmítnutím druhých. A svým způsobem je to i pochopitelná reakce na vaši změnu, které nerozumí. Pamatujte si, že v tom nejste sami, že podobné reakce jsou normální a opravdu neznamenají, že jste se vydali špatnou cestou, opak bývá pravdou.

 
Přeji vám ze srdce, abyste v sobě našli odvahu začít realizovat své sny a vytrvalost je dokončit. Odměnou vám bude pocit naplnění, vnitřního klidu a hrdosti sám na sebe.

A pokud máte pocit, že to, proti čemu bojujete je příliš velké, ráda vám to pomohu zvládnout. kristynamasova.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
domi happymama
domi happymama 26. 10. 2016

krásné, musela jsem sdílet

Odpovědět
Kristýna Mášová koučka

Super, jsem rada, ze se clanek libil a za sdileni dekuju. Krasne dny, KM

Kristýna Mášová koučka

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 10. 2016

děkuji

Odpovědět
Glady
Glady 24. 10. 2016

řídit se pocity je prospěšné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 107
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.