Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vandiik
Vandiik
Vloženo 13. 11. 2013
Líbí se mi

5. schod - řád

Vandiik
Vandiik
Vloženo 13. 11. 2013
Líbí se mi
5. schod - řád

5. schod - řád

Milé dámy, posedlé sebevzděláním

Kázeň vede ke svobodě (Randy Gage). Nerady to slyšíme, ale víme to. Nerady se toho držíme, ale jinak to nejde.

Dalším krůčkem, který zapadá do naší cesty k úspěchu je dodržování řádu. Smysl pro řád je způsob myšlení. My všechny hrajeme v životě mnoho rolí (partnerky, mámy, dcery, kuchařky, kamarádky, kolegyně, majitelky firem, zákaznice.....) a máme spoustu povinností. Tento fakt klade vysoký důraz na organizaci našeho času. Zlepšování se věnují spousty kurzů zaměřených na time management. Kdo o tom z nás neslyšel nebo neabsolvoval? Kolem organizace času panuje mnoho mýtů. Především pak rovnováha. Když se zamyslíme nad tím, jak čas trávíme, zjistíme, že jde o nesmyslný cíl. Některé činnosti prostě nevyžadují tolik času jako jiné. Je třeba se zaměřit na priority. 

Dalším pravidlem pro efektivní trávení času je načasování, tzn. KDY se budu dané činnosti věnovat. Např. pokud jsem těhotná, není rozumné rozjíždět novou firmu. Pokud jsem nadmíru vytížená v práci, nemůžu se pustit do stavby domu. Je tedy rozumnější se ptát : "V jakém období se právě nacházím, kdy je ten správný čas zaměřit se na nějakou činnost" místo "Zvládnu to všechno a teď".

"Nemám čas" .....jak často tuto výmluvu slýcháme a jak často ji samy používáme? Velmi často. A jsme znovu u tématu síly slova. Jakmile tuto větu vyslovíme, uzavřeme kreativní přístup: "Jak bych to mohla zvládnout?". Zkrátka o tom, jak by se to dalo vyřešit, náš mozek přestane přemýšlet a hotovo. Prostě nemám čas.

A jak jste na tom s časem vy?

Mějte se nádherně a načasovaně 

Vandiik

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 8. 9. 2020

To že nemám čas je opravdu ta nejhorší výmluva.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 12. 2016

Odpovědět
konatovka
konatovka 5. 4. 2015

Jak jsem dnes na tom s časem? Už docela dobře, odpracovala jsem si 40 let a teď se věnuji hodně sobě, rodině, vnoučatům a manželovi a snažím se s časem dobře hospodařit.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 819
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.