Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lenka Fučíková
Vloženo 30. 1. 2018
Líbí se mi

5 kroků k úspěšnému podnikání ženy

avatar
Lenka Fučíková
Vloženo 30. 1. 2018
Líbí se mi
5 kroků k úspěšnému podnikání ženy

5 kroků k úspěšnému podnikání ženy

Před rokem jsem přemýšlela, jak se v podnikání posunout dál. Jako ekonom a markeťák povoláním jsem si rychle spočítala, že když budu cvičit yogu jen po fitkách, nikdy se svou sice oblíbenou a krásnou, ale i náročnou prací nemohu uživit. Nájmy ve studiích, provize za prostory fitkům, kde cvičíte. Ti nejlepší s vámi jedou půl na půl, ale i tak je výdělek výzvou. Především, když jste na uživení rodiny převážně sama a nemáte bohatého sponzora, který by vaši krásnou a bohulibou činnost financoval.

  1. Tak přišlo rozhodnutí, vytvořit vlastní prostor pro yogu.

Jednoznačně výzva. Utekla jsem z kancelářského života a života se šéfy, a tak jsem věděla, že to je rozhodně to, co vytvářet nechci. Nechci nikomu šéfovat. Chci sama pro sebe svobodu, ale i svobodu pro ty ostatní.

  1. Tvořte to, po čem sami toužíte, jinak vytvoříte lež, na kterou ostatní nebudou slyšet.

Proto jsem našla prostor, teda vlastně spíš přitáhla k sobě prostor, který byl ideální pro cvičení mé maličkosti, ale už se tam tak nějak nevešli jiní lektoři. Zprvu jsem to brala jen jako prostor pro podnikání, ale pořád to nebylo nějak ono. Studio se jen hodně pomalu plnilo lidmi a já v tom krásném místě byla sama a večer jsem spěchala do domácnosti, kde celý den všechno stálo a v 10 hodin večer měla začít organizovat domácnost. Věděla jsem, že takhle to dál nebude fungovat.

  1. Tvořte podnikání tak, abyste se sami neuštvali. 180% nasazení vydržíte tak 3 roky, víc ne.

A tak jsem se přes prázdniny rozhodla. Byt pronajmu dobrým lidem a celá rodina se přestěhujeme do studia. Nerealizovatelné, řekli byste? Ano vyžadovalo to spoustu kreativity, invence, intuice a uskromnění všech stran.

Ale po více než půl roce se ukazuje, že toto hodně alternativní řešení je ku prospěchu všem zúčastněným. Rodina se semkla, více vnímáme jeden druhého. Moje práce v našem domově nás učí dodržovat pořádek a vracet věci na své místo. Trvalá očista prostoru naší přítomností vytvořila ze studia příjemné místo, kam po práci klienti přijdou rádi cvičit. Pro mne vznikl prostor, jak zvládnout domácnost a práci zároveň, ušetřila jsem čas za přejezdy mezi domovem a prací…. A mnoho dalšího.

  1. Nikdy nelámejte hůl nad řešeními, o kterých uvnitř cítíte, že jsou správná. Pokud ve vašem těle nastane 100% jistota, že tímhle způsobem vede vaše cesta dál, vykročte.

Ukázalo se, že kreativní a hodně netradiční řešení nastalé situace je to správné.

Poučení pro mne je, že mám co nejčastěji poslouchat svou intuici. Když uvnitř těla máte ten neochvějný pocit, že něco je správně, tak za tím běžte a nenechte se „utlouct“ argumenty, že tak by to být nemělo.

  1. Poslouchejte svou intuici na každém kroku.

Skloubení práce a podnikání do jednoho místa je pro ženu s dětmi mnohdy jediným východiskem, jak si začít budovat svoje podnikání. Jinak dámy hrozí, že se uštveme a to by byla škoda .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Clairest
Clairest 31. 1. 2018

Zajímavé

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 30. 1. 2018

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 30. 1. 2018

Odpovědět
HaHaHanka
HaHaHanka 30. 1. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 1. 2018

ParÁDA, ŠIKulkA

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 736
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.