Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 4. 1. 2017
Líbí se mi

5 důležitých předsevzetí, které si letos musíte dát :-)

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 4. 1. 2017
Líbí se mi
5 důležitých předsevzetí, které si letos musíte dát :-)

5 důležitých předsevzetí, které si letos musíte dát :-)

Nejsem zastánce předsevzetí a vlastně žádných striktních pravidel. Před lety jsem ale přehodnocovala svůj život a hledala něco, co by mi pomáhalo ustát životní zkoušky a neztrácet přitom radost ze života. A tak jsem si osvojila 5 pravidel, které mi pomáhají zládat život se vším, co k tomu patří. A každý rok si je znovu a znovu přepisuji do diáře  Zvládnete je i vy! 

Tady jsou:

1. Mějte se ráda

Zní to snadně, ale často si neuvědomujeme, že si ubližujeme, jen abychom se zavděčily ostatním. Snažíme se o to, aby nás měli všichni kolem rádi a děláme i věci, které se nám nelíbí. Stopněte to. Věřte, že to nikoho neodradí a nepřestanou vás mít lidi rádi. Naopak, začnou si vás vážit, ba co víc - budou vás přímo milovat. A ti, kdo ne, tak ti potřebují změnit. Pojďme jim tedy příkladem a mějme se rády. A pokud s tím chcete pomoct, přijďte na náš Den, kdy se budu mít ráda 21.1. 

2. Nebojte se strachu

Strach je naprosto přirozený a není nutné se ho vzdávat nebo přímo bát. Pak jenom roste a zbytečně nám ubližuje. Berte strach jako svého rádce a pomocníka. Nutí nás své kroky zvážit, prohlédnout si situaci i z druhé strany, vytvořit si odstup. Pokud je ale veliký nebo máme dokonce "strach mít strach", tak se držíme zkrátka a často zbytečně dlouho přešlapujeme na místě. Někdy je lepší udělat raději chybný krok než žádný. A proto se v takové chvíli nadechněte, strachu poděkujte a požádejte ho, aby ustoupil stranou a nechal vás jít vpřed.

                  

3. Plňte si své sny!

A to bez výjimky. Sepište si své sny, i ty nejmenší a těmi začněte. Třeba: „Konečně si pořídím nové pyžamo“, nebo „Vytřídím fotky z dovolené a vytisknu na zeď ty nejhezčí“, „Zajdu do bazénu, koupím si hrníček na kafe jen pro sebe, přihlásím se na kurz keramiky,....“ Sepište cokoliv příjemné, co vás napadne. Pokud si nemůžete dovolit dovolenou v Thajsku, nový dům, nebo vlastní stáj s koňmi, nevadí, určitě si můžete dovolit něco malého. Udělá vám to moc dobře a lépe zvládnete každodenní povinnosti.

4. Scházejte se!

Scházejte se s kamarádkami, scházejte se se ženami. Ano, muži jsou pro nás určitě zajímavější , ale pro svou ženskost potřebujeme ženské kruhy, ženskou energii, ženskou kamarádku. Aspoň jednou měsíčně si dejte schůzku s kamarádkou. Nakoukněte do mobilu a na kontakty na sociálních sítích a oslovte kámošky, se kterými jste se dlouho neviděly. Nezazděte to kecáním na chatu a po telefonu, dejte si opravdu schůzku, promlute si, vyžalujte se jedna druhé, zkuste si poradit, zasmějte se životním katastrofám a třeba si naplánujte společný welness víkend. Tohle mám letos v plánu určitě já - zajít na totální hýčkací oddechovku a vzít sebou kámošku

                  

5. Smějte se!

A pořádně. Čemukoliv a často, vtipům, sobě, i životním karambolům. Něco vám nevyšlo? Zasmějte se tomu, stane se. Pusťte si komedii, kupte si knihu vtipů. Nebo se postavte před zrcadlo a vyplázněte na sebe jazyk, dělejte grimasy. To by v tom byl čert, aby vás to nerozesmálo. A když ne, tak se prostě smějte na sílu. Věřím, že vám to rychle půjde i samo

Přeji vám všem šťatný a úspěšný rok. Ať už Váš čeká cokoliv, s těmito principy to určitě zvládnete.

Vím to, mám to vyzkoušené.

A pamatujte „i pád na držku“ je krok vpřed 

Silva 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 8. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 2. 1. 2018

Předsevzetí si nedávám, ale těmito se klidně a ráda budu inspirovat.

Odpovědět
Clairest
Clairest 1. 1. 2018

Ta jsou důležitá

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 30. 12. 2017

!!!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 790
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.