Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitty
Jitty
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi

5. 12. Vděčnost

Jitty
Jitty
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi
5. 12. Vděčnost

5. 12. Vděčnost

Pocit vděčnosti je u člověka důležitý: nikdo nedojde příliš daleko, když zapomene na ty, kteří mu stáli po boku, když to potřeboval.                     Paulo Coehlo

Vděčnost je ovoce, které se dlouho pěstuje. Mezi hrubými lidmi je nenajdete. Samuel Johnson

 

Vzpomeňte si na někoho, kdo Vám v životě pomohl. Ať už  to byla pomoc velká, zásadní, přelomová, či „jen“ byl právě v dané chvíli při Vás.  Pomohl Vám zvládnout těžké chvíle, rozhodnout se, podpořil v nelehkých časech či inspiroval k velkému kroku?

Už Vám v hlavě naskakují jména? Tak vezměte telefon a zavolejte. Nebo tužku a papír do ruky (či klávesnici PC před sebe) a napište děkovný dopis, vyjádřete, co pro Vás znamená, čím pro Vás je důležitý. Zajímavé je, že kromě toho, že potěšíte toho, komu jsou slova vděčnosti adresována,  budete mít i radost  sami sebe.

Druhým krokem pak může být, nebo pokud Vás zrovna nikdo, kdo vás životně ovlivnil nenapadá (nebo už zde bohužel není), zkuste probrat zážitky z poslední doby, kdy se k Vám zachoval někdo jinak, lépe, než byste očekávali.  

Prodavač v obchodě, obsluha v kavárně, slečna na recepci, kolega v práci…. Pokud vám někdo způsobil svojí činností radost, překročil Vaše očekávání, potěšil vás laskavostí a ochotou, poděkujte mu. Napište mu, či třeba jeho nadřízenému  (a skvělé bude, když  oběma) pochvalnou zprávu. Když se nám něco nelíbí, píšeme hned, nelitujeme času a vyjadřujeme se k tomu.  Proč to ale neděláme  i tehdy, když jsme spokojeni? Proč to nezměnit?  Každý je rád, pokud se k němu dostane laskavé, oceňující slovo.

Máte další tipy na laskavosti? Sem s nim, ať inspirují další a svět může být o trošku lepší. Děkuji všem. Pokud s Vámi myšlenka měsíce radosti a laskavosti rezonuje, prosím sdílejte dál.  

A pokud byste si rádi tyto krásné chvíle zaznamenali, najdete nádherný Deník radosti, úspěchů a vděčnosti na https://koralkydni.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 12. 2019

snažím se, děkuji vždy a dávám vděčnost najevo, díky Jitty

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 449
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.