Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vandiik
Vandiik
Vloženo 7. 11. 2013
Líbí se mi

2. schod - odhodlání

Vandiik
Vandiik
Vloženo 7. 11. 2013
Líbí se mi
2. schod - odhodlání

2. schod - odhodlání

Milé dámy,

dalším krůčkem na pomyslný schod je odhodlání. Co to je?

Odhodlání je energie. Spousta energie. Je to energie fyzická a emocionální.

Ve chvíli, kdy se máme rozhodovat o čemkoli, začneme váhat......začneme hledat argumenty, proč to nejde....."zatím nevím", "možná za rok", "nejsem na to připravená", "co když o tom vím málo", "nemám na to vzdělání".... Co se pak následně stane? Klademe si otázku: "Mám to zkusit?", "Mám se na něj vykašlat?", "Mám si najít jinou práci?" ..... a to nás zarazí v další tvorbě. Zastavíme v sobě veškerý tvořivý potenciál.

Nežijeme si zrovna podle svých představ? Dalo by se něco změnit? Určitě. A vždycky chceme změnu k lepšímu. Kdo chce změnu k horšímu, nemusí číst dál. Život, který se nám nelíbí...a teď se nám to, dámy líbit nebude, protože brouzdáme v naší nepohodlné zóně....není výsledkem špatného jednání nebo špatných okolností, ale ledabylého přístupu. Sáhněme si na dno svého svědomí. Přístup je způsob, jak se rozhodneme pohlížet na svět. Jsme odhodlané změnit přístup? Jsme odhodlané být odhodlané?

Tak proč nežít lépe?

No, neklaďme si nikdy, milé dámy...NIKDY.....otázku "Mám to zkusit.....?". Proč bych si ji neměla klást? Zajímala mě odpověď:  Takto položenou otázkou probouzíme pochybnost, která v nás zastaví veškerou tvořivost. Tu vyvoláme jen otázkou položenou chytřeji. Ta otázka zní: "Jak to mám udělat?". Cítíte ten nepatrný rozdíl? Ten je pro ty úspěšnější naprosto klíčový. Rozjede se proces tvoření. Uvědomujeme-li si svoji sebekázeň a jsme odhodlané, překonáme tento kritický bod a máme vyhráno. Rozhodneme se a můžeme, narozdíl od těch, kteří se opět zeptali jestli mají.... jít zase o krok dál. Je jen naše volba, zda ten krok uděláme, nebo budeme přešlapovat na místě a nebo se budeme snažit problému utéct jako stádo krav (metafora ze včerejšího blogu).

Právě tento téměř neznatelný rozdíl, přesto klíčový, rozhoduje o tom, jestli skončíme ve světě "ještě nevím" nebo v království "jdu do toho".

Jaký bude váš přístup? "Mám...?" nebo zvolíte přístup "Jak?". Je to jen naše volba.

Držím palce sobě i vám a těším se na vaše reakce, postřehy, cokoli, o co se chcete podělit na toto téma.

Děkuji za přízeň

Vaše odhodlaná s přístupem "Jak?"......

 

Vandiik

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 8. 9. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 2. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

souhlas

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 12. 2016

Naprosto souhlasim

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 839
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.