Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 1. 2017
Líbí se mi

17 knih, ke kterým se vrátím nejenom v roce 2017

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 1. 2017
Líbí se mi
17 knih, ke kterým se vrátím nejenom v roce 2017

17 knih, ke kterým se vrátím nejenom v roce 2017

Třetí oslava Nového roku se ŽENAMI s.r.o., třetí novoroční inspirace. Začalo to 15ti důvody, proč se radovat. O rok později jsem přidala ještě 16. do roku 2016.  

A tak čím pokračovat do roku sedmnáctky? Dítě máme pořád jedno, manžela stejného, bydlení jsme loni také neměnili, práce bylo stejně jako roky předešlé, radostí více než starostí a opravdových přátel pořád stejně. A tak přemýšlím, v čem byl ten loňský rok jiný, abych našla tu správnou „sedmnáctku“ … čas, našla jsem na sebe konečně čas a mohla číst. Já knihomolka jsem konečně zase po dvou letech kojení, cestování s dítětem mezi domácností a prací zase hodně četla. Takže vedle dětských pohádek a hromady knížek, které našly své místo v mé knihovně, vybírám TOP 17, kterou doporučuji…

TANČIT SEN, Jamie Sams

Tato kniha pro mě byla nejvíc! Příběh o sedmi posvátných cestách lidské přeměny, na které se mnozí z nás mohou ocitnou, aniž by o tom věděli a nebo naopak o to usilují, ale nejde jim to. O tom všem krásně píše novodobá šamanka Jamie Samsová, která navazuje na tradice indiánů kmene Seneků a Čerokézů, kteří považují sen za skutečnost. Sny nám sdělují mnohé a my bychom jim měli ve vlastním zájmu lépe rozumět. Jamie popisuje v knize zkušenosti na svém osobním strhujícím příběhu s konkrétními příklady s návratem k hodnotám a přírodě.

DUŠE INDIÁNA, Ohiyesa

Poslední kniha loňského roku, kterou jsem náhodou našla na Turnovské chatě, kde jsme trávili s velkou partou dospěláků a ještě více dětí konec roku a já zábavu střídala o samotě s knihou. Krátký spis přibližuje původní filosofii a způsob myšlení Indiánů a podíl bílých obyvatel na rozvrácení jejich tradičního způsobu života v přírodě a s hodnotami, které jim byly vždy přirozené a u nás jsou dnes opomíjené.

EMOČNÍ INTELIGENCE, Daniel Goleman 

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů, psycholog, který mluví „lidskou“ řečí o jakkoliv odborných tématech. A tak pokud chcete vědět, jak funguje EQ a jak IQ, tak doporučuji tuto knihu, kde autor uvádí spoustu praktických ukázek ze života například i pro výchovu malých dětí, aby byly dostatečně vybaveny právě i EQ do života.

GOTTLAND, Mariusz Szczygiel 

Kniha, která rozhodně nepatří mezi novinky na knižním trhu, ale mě se náhodou dostala do ruky a fakt pobavila. Polský reportér ze svých pobytů v Čechách popisuje neotřele ve své knize postřehy o naší zemi pohledem člověka odjinud. V knize je popsáno několik příběhů ikon českého národa (rodina Baťů, Lída Baarová, Jan Procházka, Marta Kubišová, Jaroslava Moserová) tak, jak jste možná ještě nečetli.

PŘECHOD ČARODĚJŮ, Taisha Abelarová

Autorka, která je antropoložkou zasvětila svůj život praktikování tzv. čarodějnictví. Její osobní příběh z Mexika o stavu rozšířeného vědomí, který čarodějové nazývají sněním, je popsaný poutavým stylem a nutí v řadě uváděných situací hodně k zamyšlení. Není to úplně nejlehčí kniha, musí na ni být prostor a nálada.  

KLID JE SÍLA, ŘEK TATÍNEK, Zdeňka Fantlová 

Neuvěřitelný příběh, který se skutečně stal. O ženě, která přežila šest koncentračních táborů a i po tak těžkých životních zkouškách, kdy ztratila celou rodinu a odešla do cizí země, zůstala věrná hodnotám, ve kterých byla vychována a s láskou k České republice.  

S LÁSKOU I ROZUMEM, Ivana Procházková, Jitka Ševčíková,Michaela Tilton 

Kniha, kterou můžete otevírat úplně náhodně na jakékoliv stránce a vždy se dočtete něco zajímavého o výchově a vztahu rodič a dítě. Otevírám ji opravdu náhodně a pročítám jednotlivé části a nebo jdu cíleně s otázkou, na kterou hledám odpověď a vždy ji najdu. Nádherně zpracovaná a praktická kniha českých autorek, kterou doporučuji v knihovně všech rodičů!

7 KLÍČŮ KE ŠTĚSTÍ, Deepak Chopra 

Štěstí je něco, co by si přál každý. Ale co to přesně je? Víme to? A jak toho dosáhnout? Právě pro to může být skvělá inspirace tato kniha. Krátká, čtivá kniha, kde každou kapitolu zakončují tři konkrétní případy pro cvičení a uvědomění si sám sebe právě teď.

MALÝ PRINC, Antoine De Saint Exupéry 

Asi netřeba komentář. Kniha, ke které by se měl vracet každý dospělí i bez ohledu na to, jestli má důvod číst ji svým dětem nebo už ne. Já loni dostala navíc ještě zpracování jenom jako „Zápisky a myšlenky“ od Albatrosu a také omalovánky. Moc příjemná kombinace i pro dospělé.

BŮH CHODÍ PO SVĚTE VŽDY INKOGNITO, Laurent Gounelle 

Příběh, který nutí k zamyšlení o nás samotných, o našich hranicích. Proč se vám v životě „připletou“ lidé do života a jaká je jejich role? Co nás mají naučit? Pohodové a zároveň napínavé čtení o muži, který Vás donutí přemýšlet.  

MUSELA JSEM ZEMŘÍT, Anita Moorjani 

Strhující příběh, který se skutečně stal a dodnes nad ním zůstává rozum stát i těm největším lékařským špičkám. Anita popisuje svůj boj s rakovinou, ústící ve fascinující zážitek blízké smrti. Diagnóza zněla jasně, neměla už šanci na přežití, přesto se rakoviny zcela zbavila a nyní cestuje po světe, pořádá semináře, přednáší a vypráví o hlubokém pohledu, který zažila.

MNICH, KTERÝ PRODAL SVÉ FERRARI, Robin S. Sharma 

Kniha o potěšení i poznání, pádech i radostech úspěšného právníka, jehož vražedné a sobecké tempo zastavil infarkt, a tak se rozhodl pro život jinak a jinde… Knihu jsem četla při přejezdu Praha-Brno a nočním vlakem zpět, dá se to číst kdykoliv a kdekoli a zvládnete za pár hodin, pokud chcete celkem nenáročné čtení.  

TRANSFORMACE VĚDOMÍ, Tomáš Keltner 

Vliv emocí na naše životy a na to, jak můžeme být lehce ovladatelní. Sex a s tím spojené souvislosti. Řada námětů, jak svobodně tvořit své vlastní životy, realitu. To vše autor popisuje na vlastních příkladech a zkušenosti, přesto může být kniha pro někoho absolutně nepochopitelná až sci-fi. Také mi trvalo, než jsem se k ní dostala a loni jsem dala i Transformace vědomí 2. A tak to zkuste, buď to půjde a nebo ji ještě odložíte... 

MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU, Eckhart Tolle 

Také hodně těžká kniha. Shrnuje do velkého detailu vše, co je popsáno v řadě rádoby duchovních knih jako je například Tajemství, které je oproti této knize popsáno pouze z pohledu typického amerického životního stylu „být fantastický a happy“. Tato kniha je hodně o hloubce, o zbytečnostech, kterými se denně zabýváme a důležitých věcech, na které zapomínáme. Doporučuji si Eckharta Tolleho najít například i na youtube a pustit si například jeho rozhovor s Oprah Winfrey! Mj. příběhy těchto dvou osobností stojí také za přečtení a inspiraci

VÍTĚZOVÉ NIKDY NEPODVÁDĚJÍ, Jon M. Huntsman 

O autorovi jsem hodně slyšela z osobního vyprávění mé přítelkyně Elišky Haškové Coolidge, která o něm mluvila jako o vysoce morálním muži, který dosáhl velkého úspěchu i za okolností, kdy ostatní předpokládali bankroty. Jak naslouchat svému vnitřnímu morálnímu kompasu? Jak chránit svou čest, když jdete proti proudu a jak vybudovat něco, co přetrvá? Právě tady najdete inspiraci!  

NADĚJE NENÍ JEN SLOVO, Martina Jiříková 

Pohodové a hodně vtipné čtení inspirované životem. Tahle žena mě prostě baví! Hlavně její styl a to jak barvitě popisuje i na první pohled možná běžné situace ze života. A samozřejmě potěší, když v knize najdete i své jméno, protože Martinu můžete znás jako Afroditu z zenysro.cz.   

PĚT AMERICKÝCH PREZIDENTŮ, ČESKÁ BABIČKA A JÁ, Eliška Hašková Coolidge 

Novinka konce roku 2016. Četla jsem její první vydání před deseti lety a hltala každé slovo o životě v Bílém domě, o US prezidentech, vysoké společnosti a životě v ní. Když jsem ji dostala ještě dva dny před vydáním jako dárek, abych se připravila na moderaci křtu, protože jsem mezitím měla možnost tuto dámu za posledních 10 let poznat hodně osobně, všechno bylo jinak… Po deseti let jsem se musela u kapitol zastavovat, četla jsem druhé vydání této knihy o 10 let starší, jako zkušenější žena, matka, manželka… A najednou jsem ji prožívala jinak. Jak asi tenkrát bylo malé Elišce, když ji v šesti lety poslali za otcem do Ameriky a zůstala sama, otce viděla až po dvou letech, maminku až na své svatbě… Jak asi bylo její babičce, když jí ráno odvedli manžela a ještě ten den večer ho popravili… Kniha o příběhu, který napsal život, o ženě, která naštěstí o všem, co prožila ona a její rodina, se rozhodla napsat a my si snad konečně uvědomíme, že se fakt nemáme vůbec špatně a nic nám nechybí...  

PS: Knížek mám tolik, že už je doma nemám kam dávat, a tak je nově najdete i u nás v Pracovně ŽENY s.r.o. Karlín a můžete si zapůjčit. Tak se stavte 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 21. 2. 2021

některé knihy znám, po ostatních se podívám

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 1. 2. 2018

Díky za tipy

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 13. 1. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 360
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.