Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 9. 2. 2015
Líbí se mi

15 věcí, které jsem se naučila od mužů

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 9. 2. 2015
Líbí se mi
15 věcí, které jsem se naučila od mužů

15 věcí, které jsem se naučila od mužů

Proč muži lžou a ženy pláčou rozebírat nebudeme, na toto téma bylo už dost knih, a tak tady něco ze života od naší Evy. A jaké máte zkušenosti vy?

Je to přes 10 let, co jsem vyklepaná ve svých 22 letech šla na schůzku k tehdejšímu finančnímu řediteli PPF představovat myšlenku a vizi Klubu finančních ředitelů. V té době vznikalo něco, co se výrazně podepsalo nejenom do mého životopisu, ale také do mého života ženy. To, co jsem se mohla naučit po boku těch nejúspěšnějších manažerů v pozici roli tajemnice Klubu, byla obrovská škola života (nejenom po boku mužů) . A právě přesně po deseti letech jsem došla k názoru, že je třeba jít dál a minulý čtvrtek jsem oficiálně předala agendu a budu nadále už jenom pozorovatelkou a fanynkou s přáním, aby se i v těcho řadách objevovalo více žen... 

 

A tak sdílím krátce to, co jsem se od mužů naučila v první pětce:  

 1. Mluvit vždy k věci.  
 2. Nevytahovat minulost a témata, která diskusi nikam neposouvají.
 3. Skrývat emoce.
 4. Soustředit se na cíl.
 5. Umět zodpovídat nepříjemné otázky, i když jim vůbec nerozumím.

… Takže až sem to jsou věci, které jsem strašně „žrala“ a chtěla se je naučit asi tak do mých 28 let, pak jsem postupně začala chápat, že bych skončila jako žena s mužskou energií, nulovou empatií a zabila bych tím všechno, co je ba naopak ženám přirozené. Zbytečně jsem tak ztratila pár let, kdy jsem chodila v upnutých kostýmcích a s fádními doplňky a vypala o mnoho let starší. Takže první pětka NE doslovně, jsem přeci žena!

 

Druhá pětka:

 1. Žena dokáže lépe a efektivněji vést tým a dlouhodobě ho motivovat a efektivněji pracovat. 
 2. U mladší generace (myšleno věková skupina moje a mého muže ) už není trend mít 4 děti se třemi maminkami, ale jsou to muži, kteří si umí práci zorganizovat tak, aby se mohli věnovat i při budování kariéry své rodině.
 3. I mezi muži funguje skvěle šeptanda, řekla bych, že někdy i lépe než u žen. 
 4. Velký pozor na zásah do mužského ega... a že fakt stačí málo! A pozor i na diskuse o autech a hokeji jsou fakt smrtelně vážné! 
 5. K rybám se může pít i červené víno.

 

Třetí pětka... taková jenom mezi námi děvčaty

 1. Samozřejmě jsem za tu dobu pochopila, co se na mě mužům líbí. A bylo to právě to, že jsem zůstala ženou!  
 2. Schopná žena, která si umí jít za svým, řídit svou kariéru, zvládat domácnost a k tomu dobře vypadat je středem pozornosti, ale málokterý muž by ji "zvládl" doma. 
 3. I jedna žena v týmu mužů může být obrovským přínosem. Hodně vydrží, často má i vyšší vzdělání a bez špetky sebestřednosti dokáže pracovat na společném cíli.
 4. V diskusi jsem nikdy zbytečně neodhadovala, co si o mě myslí. Je mi jasné, že občas se zastavili nad mými komentáři (obzvláště poslední rok k diverzitě), a tak jediná možnost byla vůbec neřešit.
 5. Bohužel si myslím, že se mi nepodařilo prosadit dostatečně tu jedinečnost, kterou může žena do skupiny plné mužů přinést. Beru jako poučení, že je třeba být více sebevědomá i v otázkách prosazování žen.

A tak vyzývám další ženy, buďme nadále jedinečné, nebojme se své ženskosti, pracujme na svých ženských vlastnostech a společně apelujme na odbourávání společenských předsudků! Toto je výzva pro všechny ženy, které ale chápou slova spolupráce, synergie a solidarita vážně. Vždyť tohle století je naše! 

PS: A rozhodně bych tedy uvítala více gentlemanů, ale to si asi pojďme říci, že je třeba začít vychovávat naše syny, takže já už začala. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Monika - MonikaHem.cz
Monika - MonikaHem.cz 24. 7. 2016

Odpovědět
Babysko
Babysko 1. 7. 2016

genialne napisane :

Odpovědět
Maty007
Maty007 27. 6. 2016

užitečné poznatky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.