Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucifera
Lucifera
Vloženo 31. 5. 2016
Líbí se mi

15 hádanek s chytákem - jen tak, pro zamyšlení :-)

Lucifera
Lucifera
Vloženo 31. 5. 2016
Líbí se mi
15 hádanek s chytákem - jen tak, pro zamyšlení :-)

15 hádanek s chytákem - jen tak, pro zamyšlení :-)

Hádanky nebyly stvořeny jenom pro děti, aby jím rozvíjely jejích myšlení. Pomocí hádanek taky můžete otestovat i svoje vlastní logické myšlení. V tomto článku jsem si pro Vás vybral 15 nejzajímavějších hádanek s chytáčkem. Dokážete je vyluštit nebo přeci jen Vás hádanky zlomí?

1. U řeky stojí 2 muži. Na břehu je zakotvena loď, která ovšem dokáže přenést pouze jednoho muže. Avšak oba muži se přepravili na protější břeh. Jak to dokázali?

2. Kde se stáva to, že kůň přeskočí koně ?

3. Sherlock Holmes šel po ulici. Najednou uviděl mrtvou ženu ležící na zemi. Přišel, otevřel její kabelku a vytáhl telefon. V kontaktech našel číslo na manžela. Zavolal a říká:
– Naléhavě přijeďte sem. Vaše žena zemřela. A po chvíli manžel přijel. Podívá se na svou ženu a ptá se:
– Ach drahá, co se to stalo ???
Následně dorazí policie. Sherlock ukázuje na manžela a říká:
– Zatkněte tohoto muže. Byl to on, kdo ji zabil.
Otázka: Proč si to Sherlock myslel?

4. Sklenice stojí na stole. Stojí tak, že přesně polovina sklenice je ve vzduchu a přsně polovina na stole. Co leži ve sklenici, když za půl hodiny spadne? A proč?

5. Muž se vydal na moře a chytila ho bouře, která ho odnesla na ostrov, kde žijí samé ženy. Když se probudil, byl přivázán a uprostřed nějakého rituálu, kde zjistil že jo chtějí zabít. Muž neváhal a řekl, že chce mít poslední přání. Po tom, co ho vyslovil, dostal od žen loď, vodu a pustily ho domů. Co jim řekl?

6. Tuto hádanku vyřeší žák prvního stupně za 5 minut, žák druhého stupně za 15 minut student za hodinu a profesor jí nevyřeší nikdy. Hádanka: Co znamená jdtčpšsodd?

7. Jeden vlak jede z Prahy do Brna se zpožděním 10 minut a druhý z Brna do Prahy se zpožděním 20 minut. Který z těchto vlaků bude blíž k Praze, když se oba vlaky setkají? 

8. Je známo, že mezi 9 mincemi je jedna falešna a její hmotnost je menší než ostatních. Jak pomocí rovnoramenných váh zjistit, která mince je falešna? Vážit můžete pouze 2 krát.

9. K dispozici máte 2 provazy. Každý z nich hoří hodinu, ale nehoří rovnoměrně. Jak pomocí těchto 2 provazu a sirek/zapalovače odměřit přesně 45 minut?

10. Na hladkou desku položíme 2 cihly – jednu širokou stranou a druhou úzkou stranou. Obě cihly váží stejně. Která z cihel spadne dřív pokud začnem naklánět desku?

11. Kočka – 4 Kůň – 5 Kohout – 8 Oslík – 2 Kukačka – 4 Žába – 4 Pes – ?

12.  Setkají se tři zločinci. Bankovní lupič Bělohlav, domovní zloděj Černovlas a kapsář Zrzoun. „Úžasná věc je, že jeden z nás má černou barvu vlasů, druhý bílou a třetí zrzavou, ale žádné přijmení nesouhlasí s barvou vlasů.“ řekl černovlasý zločinec. „To je pravda…“ řekl bankovní lupič Bělohlav. Jakou barvu vlasů má kapsář?

13. Stojíte před 3 vypínači. Za neprůhlednou zdí jsou 3 žárovky ve vypnutém stavu. Musíte provést manipulaci s vypínači, vejít do místnosti a zjistit k jakému vypinači se vztahuje konkrétní žárovka.

14. Stojí betonova stěna vysoká 3 metry, dlouha 20 metrů a hmotnosti 3 tuny. Jak jí lze shodit bez žádných pomůcek a nářadí?

15. Otec se dal na pochod se dvěma syny. Cestu jim zkřížila řeka, která měla u břehu raft. Ten vydrží buď 2 syny nebo jenom otce. Jak se všichni dostanou na druhou stranu řeky?

 

Odpovědi

1. Každý byl na opačném břehu.

2. V šachách.

3. Holmes mu neřekl adresu kam má přijet.

4. Led.

5. Ať mě zabije ta nejošklivější. ( Žádná z nich nechce být ošklivá)

6. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

7. V momentě setkání budou oba stejně daleko od Prahy.

8. První vážení: Zvážíme 3 a 3 mince. Falešna mince je v té, která váží míň. Pokud se rovnají, tak je mince v 3 hromádce. Druhé vážení: Z lehčí hromady zvážíme 1 a 1 minci. Pokud se rovnají, tak falešná je ta zbylá.

9. Musíme zapálit první provaz z obou konců – to je 30 minut. Společně s prvním zapálíme druhý provaz z jednoho konce. Až první provaz dohoří za 30 minut, podpálíme druhý provaz z jiného konce a máme těch zbývajících 15 minut.

10. Cihly se budou sklouzávat ve stejnou dobu. Obě cihly tlačí na desku stejnou sílou, tímpádem  se rovnají i třecí síly, které musejí překonat. Síly tření, které připadají na každý centimetr čtverečný nejsou stejné, ale celkové třecí síly, působící na cihly, se rovnají

11. Kočka – mňau (4) Kůň – í-ha-ha (5) Kohout – kikiriki(8) Oslík –  i-a (2) Kukačka – ku ku (4) Žába – kvak (4) Pes – haf =3.

12. Bělohlav – nemá blond vlasy kvůli příjmení a taky není černovlasý jelikož mu odpovídal. Bělohlav je zrzavý.
Černovlas nemá černé vlasy kvůli přijmení a taky nemá zrzavé vlasy. Je to blonďák.
Na kapsáře Zrzka zbyla černá barva vlasů.

13. Zapnout 2 vypínače. Za nějaký čas jeden vypnout a jít dovnitř. Jedna žárovká bude svítit kvůli zapnutému vypínači. Druhá bude horká, protože ho vypnul před chvilkou. Třetí bude studená, protože nebyla ani zapnutá.

14. Tloušťka takové zdi nebude větší než 2 cm, takže jí budete moc shodit rukou.

15. Nejdřív přeplavou 2 synové. Jeden syn se pak vrátí zpět a odešle otce samotného. Otec vystoupí a na raft nasedne druhý syn, který se vrátí pro prvního syna a pak společně připlují.

 

Kolik hádanek jste dokazali vyluštit, a které pro vás byly trvdým oříškem?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 25. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

super

Odpovědět
Clairest
Clairest 28. 9. 2018

Super hádanky

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 7. 2016

zajímavé hádanky, člověk aby zapnul mozkové závity.... my jsme teď přijeli z výletu a jsme skoro uvaření

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.