Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lenka Fučíková
Vloženo 18. 3. 2017
Líbí se mi

12 darů do člověčího vínku - podnikavé hnípání u TV

avatar
Lenka Fučíková
Vloženo 18. 3. 2017
Líbí se mi
12 darů do člověčího vínku - podnikavé hnípání u TV

12 darů do člověčího vínku - podnikavé hnípání u TV

Podnikavé hnípání u televize 

V minulém článku už jsem se odhalila a prozradila své životní číslo 12 a čím jsem starší, tím více mne 12ctka provází životem. Ale asi poprvé se objevila na mém dresu tuším v mých 12ti letech, když jsem začala hrát basket (přikládám předmět doličný - starý dres).

Včera jsem byla hodně unavená a těšila se po dlouhé době večer do peřin jen tak hnípat a dívat se na filmy. Protože jsem ale podnikavá žena , hledala jsem nějaký film, který sice bude sladkým love story, ale zároveň mě posune dál v mém podnikání, duchovním rozvoji a pohne s mým srdcem a pomůže mi zpracovat dalšími lekcemi, které si tu na zemi procházím. A co jsem vybrala?

12 podmínek dědictví ... 

A co to poučení? Vybírám ta, která mě nejvíc zaujala ...

12 DARŮ, které jsme jako lidé dostali (=12 podmínek dědictví)

 1. Dar práce (The Gift of Work)
 2. číslo 12 na mém starém dresuDar problémů (The Gift of Problems)
 3. Dar přátelství (The Gift of Friends)
 4. Dar štědrosti (The Gift of Giving)
 5. Dar vděčnosti (The Gift of Gratitude)
 6. Dar rodiny (The Gift of Family)
 7. Dar vzdělání (The Gift of Learning)
 8. Dar hodnoty peněz (The Gift of Money)
 9. Dar smíchu (radosti) (The Gift of Laughter)
 10. Dar dne (The Gift of a Day)
 11. Dar snů (The Gift of Dreams)
 12. Dar lásky (The Gift of Love)

 

Dar Práce.

POZOR pracovat je dar . Někteří lidé by nejraději holuby přímo do pusy, ale nikdy pak nezažijí tu nádheru, když najdete práci, kterou milujete a vyděláte první peníze, které Vás skutečně mohou živit. Za sebe jsem odešla před časem ze zaměstnání, teď předcvičuju yogu a každou lekci, na kterou přijde plný sál lidí, moje srdce plesá radostí, která se nedá popsat. Ta radost a emoce je stejnou možná i větší odměnou, než výplata, která přijde posléze.

Dar problémů.

Každá životní lekce, i ta, která mě vedla k tomuto filmu je tu pro to, aby nás posunula, abychom ve škole života prošli do dalšího stupně. Jak se ve filmu říká, brousí naše schopnosti, abychom příště zvítězili. I tady jde o dar a ne trest. Pokud jsou problémy velké, znamená to, že i my jsme VELKÝMI LIDMI, kteří mají na to, takové situace zvládnout. Je to poklona, kterou nám vesmír skládá, nikoli trest.

Dar rodiny.

Jak často jsou vztahy v rodinách pošroumané. Každý z nás si ale dokáže vytvořit rodinu novou, krásnou, naplněnou láskou a radostí, co na tom, že není založena na pokrevních poutech.

Dar vzdělání.

Pokud se učíme, postupujeme dál, rozvíjíme se, zastavujeme proces stárnutí. To platí třeba v yoze a v oblasti těla i v duchovní oblasti.

Dar snů.

Odpoutat se od země, nebýt přízemní a začít věřit v uskutečnění svých přání, je něco, co nás posouvá k úspěchu. Kolikrát jste slyšeli od někoho blízkého, to nezvládneš, na to nemáš. Neposlouchejte to, utečte od takových výroků a hledejte víru, lásku a umanutost dojít k cíli v sobě. Když ji najdete, uspějete.

Dar lásky.

Lásku a touhu po ní máme v sobě každý. Jestli je opravdová nebo jen na oko - jako něco za něco, poznáte z nezjištnosti konání druhého člověka. A je jedno, jestli proti Vám stojí někdo z rodiny nebo cizí. Buď má v sobě lásku k druhému člověku, kterou dává najevo pochopením, vnímáním nitra druhého člověka nebo vždy myslí jen na vlastní prospěch. Sami zvolte jakého člověka chcete vedle sebe mít. Hlavou se mi hodil záznam, který jsem viděla nedávno .... 

... pro tohle nesmíme jedne z druhého dělat otroka, nikdo si nikdy nesmí myslet, že je něco lepšího, nebo víc, než ten druhý, možná, že toho má víc v makovici, možná, že nosí lepší košili, ale tohle všechno ho jenom zavazuje, aby toho udělal tím víc, pro ty s menšími bicepsy a s horší košilí. Jenomže tomuhle můžou věřit a rozumnět jenom ti lidi, kteří mají rádi lidi. Mít rád lidi a milovat lidi, to je to celé tajemství a jediný recept na štěstí. A to platí pro všechny.... Jan Werich čtení z knihy "Hovory s Janem Masarykem"

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 1. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 3. 2017

zajímavé...

Odpovědět
sipeji
sipeji 19. 3. 2017

to je velmi zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 128
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.